Gjuhë
Mirë se vini, mysafir
Emri i përdoruesit: fjalëkalimi: më mbaj mend
×

Rreth Rikoooo

Çdo gjë që ka të bëjë Rikoooo

Shume e rendesishme:
Ky forum është vetëm anglisht. Për franceze Rikooo Forumit, ndiqni këtë lidhje: http: //www.rikoooo.com/fr/forum/

Faleminderit dhe Welcome.
Ne inkurajojmë anëtarët e rinj për të futur vetveten këtu. Get të dini njëri-tjetrin dhe të ndajnë interesat tuaja.

36 Temat 72 Përgjigje
Anëtar i ri
by AlexGLA
1 ditë orë 13 parë
Kanë disa reagime dhe input të ndarë?
A nuk do të turpërohet dhe të na lë një shënim. Ne duam që të dëgjojmë nga ju dhe të përpiqemi për të bërë faqen tonë të mirë dhe më miqësore për mysafirët tanë dhe anëtarët e një si.

49 Temat 174 Përgjigje
Re: Familja A320
by ricardo.placido
Ditë 1 1 javë më parë
Njoftim zyrtar nga Rikoooo dhe ekipin e tij

5 Temat 14 Përgjigje
Virtuali i Afrikës së Jugut
by Lazarus_
4 muaj javë 3 parë
×

Fluturimi Simulators Forumet

Ne flasim për ndonjë gjë rreth tona Simulators fluturimit preferuarat
I mirëpritur FSX përdoruesit

259 Temat 586 Përgjigje
përdoruesit të mirëpritur FS2004

13 Temat 23 Përgjigje
Mirë se vini në Prepar3D përdoruesit

129 Temat 217 Përgjigje
Mirë se vini në X-Plane përdoruesit

0 Temat 9 Përgjigje
Re: X-Plane Ndihmë
by juan104
3 muaj 2 ditë më parë
×

Media

Share screenshots tuaja më të mira simulator dhe video këtu me ne.
Share screenshots tuaj marra në një simulator fluturimi këtu me ne.

7 Temat 12 Përgjigje
Ky është vendi për të postuar videot e marra në simulator tuaj fluturimit, kështu që të jetë krijuese. :)

22 Temat 16 Përgjigje
US_Airforce-ajrore-Furnizime
by fredrikmyrl
3 muaj 3 ditë më parë
×

Hangar Talk

Bisedoni rreth (pothuajse) çdo gjë, për aq kohë sa ajo nuk është diskutim serioz dhe nuk përshtatet në nën-forume të tjera.
Çfarë jeni duke dëgjuar kur fluturon?

0 Temat 3 Përgjigje
Re: My Music Stream
by Dariussssss
Vjet 3 muaj më parë 5
Ju po fluturonin diku interesante, apo me diçka interesante në simulator tuaj fluturimit? Pastaj, ndajnë atë me ne.


2 Temat 1 Përgjigje
Ky vend për të folur për aviacionin botës reale. foto interesante, video, fakte ...

25 Temat 51 Përgjigje
Re: SKY FIGHTERS (Filmi i plotë)
by Kasey00
1 3 muaj javë më parë
×

Simulators fluturimit të tjera

Vendin për të folur për simulators tjera fluturimit në dispozicion.
Rreth FlightGear (Nuk ka tema)

1 Temat 0 Përgjigje
Test, vetëm një provë
by WilliamMag
Javë 3 2 ditë më parë
COMBAT DIGITAL WORLD Simulator

Digital Combat Simulator Botërore (DCS Botërore) është një lojë free-to-play dixhitale betejës, duke u fokusuar në simulimin e avionëve ushtarak.

1 Temat 0 Përgjigje
Falcon BMS "tani është emri zyrtar i mod tonë të komunitetit për fillestar Falcon 4.0.

1 Temat 1 Përgjigje
Re: BANIMI I SIMS Falcon BMS 4.33
by Colonelwing
Vjet 3 muaj më parë 4
Totali i përdoruesve në linjë: 12 Anëtarët dhe 1756 Vizitorë Online
Legjenda: Administrator Site Moderator Global Prezantues Banned Përdorues mysafir
  • Total Messages: 1729 | Subjektet Gjithsej: 549
  • Seksionet Gjithsej: 5 | Kategoritë Gjithsej: 16
  • Sot Hapur: 0 | Dje e hapur: 0
  • Përgjigje sot Total: 0 | Përgjigja totale e djeshme: 1
Koha për të krijuar faqe: seconds 1.453