Gjuhë

Topic-icon Ide FSX | Flying Bush | Parku Kombëtar Yosemite

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 6 # 825 by Hykardu


Fluturimi ekstrem me shkurre, duke filluar nga maja e shkëmbit pranë Fallsit të Yosemite, duke zbritur në luginën poshtë. Duke kaluar luginën, unë arrij deri në Gjysmën e Kupolës dhe ngjitem në Cloud Rest, duke u kthyer djathtas me fluturim të ulët në rrugën drejt Liqenit të Merced. Një nga gjërat më të mira gjatë fluturimit me shkurre është ndjekja e një lumi. Kështu që, unë ndjek Merced Rive duke kaluar nëpër Nevada Falls dhe Vernal Falls në rrugën e fundit për në Taft Point, ku fluturimi një zhytje të dytë të thellë në luginë, duke zbritur në livadhin El Capitain.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
7 muaj javë 3 parë # 1511 by Turbo Pascal

Përshëndetje atje, thjesht doja të them që më pëlqeu ai turne! Ju bëtë një punë të mirë edhe me muzikën.

Kuriozë për atë skenarë që keni instaluar kur e regjistruat atë?

Dhe si i gjete ato pika në Josemite. A ishte nga njohja mirë e vendit IRL? Jam përgjithmonë duke e pasur të vështirë të gjej spote që dua të fluturoj, dhe ndoshta edhe të regjistroj, gjithashtu.

Dhe së fundmi, cila është mënyra e thjeshtë për tu vendosur në një vend si maja e asaj shkëmbi? Thjesht përdorni Slew dhe lloj pikash në tokë atje? Kjo është një gjë tjetër që unë e shoh të vështirë për peizazhin dhe vendosjen e fluturimeve skenike. Gjetja dhe arritja në pika si ato nga të cilat fluturuat.

Faleminderit për kohën që vuri në atë!

Over.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.209