Gjuhë

Topic-icon Pyetje DCS SERIES DIGITAL COMBAT Simulator WORLD

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 2 - Vjet 3 muaj më parë 2 # 411 by Colonelwing

DCS SERIES
COMBAT DIGITAL WORLD Simulator
https://www.digitalcombatsimulator.com/en/index.php

Bota e Simulatorëve Digital Combat (World DCS) është një fushë beteje dixhitale për të luajtur pa pagesë, duke u përqëndruar në simulimin e avionëve ushtarak. Ai përfshin një FALAS TF-51D dhe një aeroplan sulmi Su-25T.

DCS World 2 kërkon modul terreni DCS: Nevada Test and Training Range (NTTR), që përfshin hapësirën më të madhe ajrore dhe tokësore të mundshme në dispozicion për operacione ushtarake në kohë paqe në botën e lirë. Zona tokësore e NTTR përfshin sisteme të simuluara të mbrojtjes ajrore, tallen me bazat ajrore dhe disa linja të synuara. NTTR u përdor gjithashtu për provat bërthamore. Sot, ajo është shtëpi e RED FLAG dhe ushtrime të tjera ushtarake që përfshijnë vende nga e gjithë bota. Harta NTTR për DCS World 2 përfshin Nellis AFB, Creech AFB, Aeroportin Ndërkombëtar McCarran dhe Liqenin famëkeq të Dhëndrit AFB (me sipërfaqe 51). Kjo hartë përfshin gjithashtu qytetin e Las Vegasit, Aeroportin Ndërkombëtar McCarran dhe Hoover Dam.


Shihemi të gjithë në Nellis AFB për Operacionin Gentlemen të Flamurit të Kuq!
https://www.youtube.com/watch?v=8AUubFZs988

koloneli


M-2000C
https://www.youtube.com/watch?v=o1SFiDa-4a0

M-2000C është një luftëtar me shumë role, i krijuar nga francez, i gjeneruar 4th. Wasshtë krijuar në 1970 si një luftëtar i lehtë dhe janë ndërtuar avionët 600 M-2000C. M-2000C është një luftëtar me një motor i vetëm që do të jetë një krah i deltës me pakicë, pa bisht të horizontit. Ka një manovrim të shkëlqyeshëm duke pasur parasysh stabilitetin e tij të qetë dhe sistemin e kontrollit të fluturimit me tel. M-2000C gjithashtu përfshin një radar RDI me shumë mënyra, i cili është i aftë për të ndjekur dhe angazhuar synime në përtej kufijve vizualë. Përveç angazhimit të avionëve të tjerë me top dhe raketa, M-2000C gjithashtu mund të përfshijë caqe tokësore me topa, raketa dhe bomba. M-2000C është një përshtatje e përsosur për fushat e betejës të DCS World!


F-5E Tiger II
https://www.youtube.com/watch?v=vwCGXn3uR3A

F-5E u zhvillua nga Northrop Corporation në fillim të 1970. Luftëtari taktik i dritës është një version i azhurnuar bazuar në zhvillimet e mëparshme F-5A. Roli luftarak i F-5 përfshin përsosmërinë e ajrit, mbështetjen tokësore dhe sulmin në tokë. Duke pasur parasysh fleksibilitetin e tij të misionit, lehtësinë e funksionimit dhe koston e ulët, Tiger II ka dhe vazhdon të shërbejë, forcat ajrore në të gjithë globin.

F-5Е është i armatosur me dy topa 20-mm М39-А3 me raunde 280 për secilin top. Topat ndodhen në pjesën e hundës, përpara kabinës. Defektorët specialë përdoren për të shmangur kushtet e stallës së kompresorit të shkaktuar nga gllabërimi i gazit të nxehtë si një bi-produkt i funksionimit të M-39-A3. Do top është i aftë të qëllojë me një shpejtësi prej raundeve 1500 deri 1700 për minutë.

Do drejtues krahu përfshin një hekurudhë lëshimi të aftë për të gjuajtur raketa me udhëzim infra të kuqe AIM-9.

Pesë pikat e forta (një shtyllë qendrore dhe katër shtylla që i nënshtrohen) lejojnë që aeroplanët të mbajnë lloje të ndryshme të armëve nga ajri në tokë (bomba, municione grumbull dhe raketa) p 6,400 paunde (rreth 3000 kg) në total. Për më tepër, municionet e ndriçimit dhe kontejnerët e ngarkesave mund të bashkëngjiten. Për të rritur kohëzgjatjen dhe gamën e fluturimit, rezervuarët e jashtëm të karburantit mund të bashkëngjiten në tre pika të forta (një shtyllë në vijë qendrore dhe dy shtylla të brendshme). Manovrueshmëria dhe shpejtësia mund të maksimizohen në luftime duke jetonuar të gjitha dyqanet e jashtme.


F-15 Shqiponja | Në kufirin
https://www.youtube.com/watch?v=hk8rRxqZliQ

F-15 shpesh është etiketuar si avioni luftarak më i madh amerikan nga 1970 deri në fillim të shekullit 21st. F-15C është një luftëtar i pastër me performancë të jashtëzakonshme dhe ka shënuar fitore mbi 100 ajër-ajër pa pësuar humbje të konfirmuara. Cliffs Flaming DCS F-15C përfshin një model fluturimi të nivelit profesional, një shkallë të detajuar 6 kabinës për aftësi lirie, model dhe tinguj të jashtëm shumë të saktë.

Si një titull i shkëmbinjve DCS Flaming Cliffs, F-15C përqendrohet në lehtësinë e përdorimit pa ndërveprim të ndërlikuar të kabinës, duke zvogëluar ndjeshëm kurbën e të mësuarit. Si i tillë, F-15C përmban komandat e tastierës dhe karremit të lehta me një fokus në misionin më kritik të sistemeve të kabinës.


A-10C: Flamuri i kuq 16-2
https://www.youtube.com/watch?v=3CLfKDR16c0

DCS: A-10C Warthog është një simulim i PC i avionëve të sulmit të Kryeministrit të SHBA Mbylle Mbështetjes Ajrore. Ky është avioni i dytë në seri DCS, pas DCS: Black Shark, dhe ngre shiritin edhe më të lartë në serinë DCS. Warthog sjell simulimin më realist të një avioni luftarak modern të krahut fiks në lidhje me dinamikën e fluturimit, avionikën, sensorët dhe sistemet e armëve.

Redaktimi i fundit: 3 vite 2 muaj më parë nga Colonelwing.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.147