Gjuhë

Topic-icon Pyetje compatibility me Windows 10

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 344 by alainthomas21

Is FSX në përputhje me Windows 10?
Faleminderit per pergjigjen tuaj..
AT

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 345 by JanneAir15

Po, funksionon në Windows 10. Unë jam në të vërtetë duke përdorur FSX në Windows 10 dhe funksionon mirë.


- JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 346 by Gh0stRider203

Nëse keni ndonjë çështje, kjo faqe mund të ndihmojë. Mik i imi është duke avulli Edition dhe kishte disa probleme.


fsxinsider.com/windows-10-fsx-steam-edition /


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 - Vjet 2 muaj më parë 7 # 347 by Colonelwing

Gh0st ,,, kam një pyetje për ju ,,,
Unë kam një version të FSX Edicioni GOLD në kutinë e CD-së nga Microsoft që prej pesë vjetësh.

Unë jam duke përdorur këtë version që për një kohë të gjatë në një PC të vjetër dhe doni të merrni
la FSX në sim të ri tim të lartë të lartë vetëm PC që kam tani. Unë isha duke menduar për të marrë avull FSX version ,,,
por unë dua të jem i sigurt për befasi duke e bërë STEAM që të lëvizë FSX Versionin e kutisë CD të GOLD Edition e kam
Puna nuk do të Win 10 që kam në fund e mia të re të lartë NEW PC Sim.

Kam menduar FSX Versioni i CD Box GOLD Editon nuk ka punuar më nëse duam të kemi FSX Edicioni GOLD në
një PC të ri Win 10.

Pyetja, a mund të përdor akoma kutinë time CD FSX Versioni GOLD Edition në PC-in tim të ri Win 10 të lartë për shumë
vitet që vijnë, ose duhet të bëj kalimin te versioni STEAM i FSX ?

Thanks mate!

Redaktimi i fundit: 2 vite 7 muaj më parë nga Colonelwing.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 348 by Gh0stRider203

Sinqerisht njeriu, unë nuk jam i sigurt. Edicioni i juaj Gold DUHET ende punë nga ajo që unë kam lexuar këtu

Unë jam ende running Windows 7 në tavolinën e punës time ende, dhe duke përdorur Gold Edition.

Colonelwing shkroi: Gh0st ,,, mori një pyetje për ty ,,,
Unë kam një version të FSX Edicioni GOLD në kutinë e CD-së nga Microsoft që prej pesë vjetësh.

Unë jam duke përdorur këtë version që për një kohë të gjatë në një PC të vjetër dhe doni të merrni
la FSX në sim të ri tim të lartë të lartë vetëm PC që kam tani. Unë isha duke menduar për të marrë avull FSX version ,,,
por unë dua të jem i sigurt për befasi duke e bërë STEAM që të lëvizë FSX Versionin e kutisë CD të GOLD Edition e kam
Puna nuk do të Win 10 që kam në fund e mia të re të lartë NEW PC Sim.

Kam menduar FSX Versioni i CD Box GOLD Editon nuk ka punuar më nëse duam të kemi FSX Edicioni GOLD në
një PC të ri Win 10.

Pyetja, a mund të përdor akoma kutinë time CD FSX Versioni GOLD Edition në PC-in tim të ri Win 10 të lartë për shumë
vitet që vijnë, ose duhet të bëj kalimin te versioni STAEM i FSX ?

Thanks mate!


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 - Vjet 2 muaj më parë 7 # 349 by Colonelwing

Thanks so much Gh0st!

Po unë mendoj se ajo do të vazhdojë të punojë mirë ,, si I dont përdorni ndonjë live online fluturues me versionin tim dhe gjithmonë të fluturojnë offline.
Nuk është për shtesat pasi nuk i përdor ato FSX skedarë, ”Unë ngarkoj avionë artizanale vetëm për t'i provuar dhe më pas i skuqur ato
off PC tim ose në zipfiles për të qëndruar atje derisa unë ndjehem si fluturojnë ata përsëri brenda FSX skedarët SIM përsëri.

Objektivi im kryesor është që të ngarkoj përsëri PMDG B737NGX nga versioni im i kutisë DVD në një PC të fortë më të lartë, të cilën tani kam vetëm për Simulators. Kështu që unë mendoj se do të funksionojë mirë për mua si ato që kam lexuar në STEAM, ata nuk kanë bërë kaq shumë ndryshime dhe nuk do të ndikojnë në mënyrën se si unë fluturoj FSX për një kohë të gjatë në të ardhmen.

Tani ndërsa jemi në FSX subjekt sim,, për PC tim të ri Win10,, Unë kam qenë duke kërkuar për një shkop të madh HOTAS dhe mbyt
që punon në masë të madhe. Si Logitech tim të vjetër po bëhet gati për një të gjatë ,, por e bëri më jepni kaq shumë vite e fluturimit të mirë.

A mund të lista me disa HOTAS ju do të konsiderojnë për të përdorur për një periode të mirë prej vitesh me çështje jashtë ose probleme ,, meen QControl duhet të jetë fundi i totaly madh apo të lartë.

Unë e di një fiew në tregun ,,, por do të doja të dëgjoj anën tuaj të tregimit rreth HOTAS ju do të me pikë në.
Të gjithë popujt e tjerë mund ti përgjigjeni për atë që do të jenë HOTAS unë duhet të shikoni për të përdorur si një pilot PRO.

Çdo TAG Çmimi ,, doesnt marrë parasysh se për mua ...

Faleminderit për ndarjen pika juaj e parë dhe përvojat në këtë çështje HOTAS ...

Redaktimi i fundit: 2 vite 7 muaj më parë nga Colonelwing.
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 350 by Gh0stRider203

vetëm "online" fluturues të bëj me të vërtetë është duke përdorur ndjekja software fluturimit lol qoftë se ju shkoni këtu , Ju do të shihni fluturimin tim, dhe të tjerët të cilët janë edhe fluturues. KDFW - Lfrg - KDFW është rruga ime normal lol "paguaj" është shumë e mirë lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 351 by Colonelwing

Fluturimi im, dhe të tjerët të cilët janë edhe fluturues. KDFW - Lfrg - KDFW është rruga ime normal lol "paguaj" është shumë e mirë lol

Paga është mirë eh ,,, lol
Siç përmend, unë kurrë nuk kam internet fluturues ,, e saj të gjitha të reja për mua. Por nuk është e re për mua nga bota reale fluturues ,, lëndinë që paguajnë rrugë të mirë ,, lol

Faleminderit për ndarjen këtë me mua mate ,, Cheers!

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 352 by Gh0stRider203

Colonelwing ka shkruajtur: Fluturimi im, dhe të tjerët të cilët janë edhe fluturues. KDFW - Lfrg - KDFW është rruga ime normal lol "paguaj" është shumë e mirë lol

Paga është mirë eh ,,, lol
Siç përmend, unë kurrë nuk kam internet fluturues ,, e saj të gjitha të reja për mua. Por nuk është e re për mua nga bota reale fluturues ,, lëndinë që paguajnë rrugë të mirë ,, lol

Faleminderit për ndarjen këtë me mua mate ,, Cheers!


Informacione VA My në qoftë se ju klikoni llogarisë Bilanci, dhe të bëjë matematikë, ju do të shihni që unë jam duke e bërë VA disa të holla të mirë. Unë gjithmonë të përfshijë atë që kam bërë si pilot, pasi që unë priren të përdorin atë për të ndihmuar të paguajnë për zogjtë, si dhe :) tani në qoftë se vetëm unë ishin duke bërë që shumë në RL lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 7 # 356 by Colonelwing

Faleminderit për ndarjen mate Lidhje!

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.242
Gjuhë