Gjuhë

Topic-icon Pyetje FSX dhe ti

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 66 by Gh0stRider203

Mënyra më e mirë për të njohur njëri-tjetrin sesa për të diskutuar me atë që bëjmë FSX, e drejtë? :)

VETEM Rregullat 2. nuk ka argument (nëse ka një problem të marrë atë diku tjetër, JU LUTEM); dhe nuk u tall me të tjerët :) Lidhjet me avionët në faqen e Rikoooo nuk inkurajohen vetëm, unë i pëlqej! :) I love checking out avionë të ndryshme! Kanë që kur isha fëmijë.

Sa për Myself ....... Unë jam CEO i American Airways VA. Kam shpenzuar MOST-in për kohën time FSX duke bërë ngarkesa me ngarkesë të gjatë sepse kjo është ajo që e bën Airline më shumë para. Zogjtë e lartë 2 që fluturoj janë 747-800F dhe 747LCF. Ne kemi një flotë të madhe edhe pse të madhësive të ndryshme.

Më i vogli mendoj se është Dash 8-100 dhe Embraer Legacy 600.
Më i madhi mendoj se do të ishte 747, dhe 707-320, dhe 777-200LR.
Më i vjetri do të ishte Boeing 314 dhe 707-320
Më së shpejti do të ishte Concorde, pa dyshim. (për të parafrazuar "Charlie", unë jam "nuk do të jetë i lumtur nëse [unë jam duke shkuar Mach-2 me [flokët e mi] në zjarr" lol)

Slowest është pa dyshim V-22 dhe CH-47, të cilat i përdorim vetëm për fluturimin e punëtorëve të naftës Rig nga litari (me të vërtetë i mërzitshëm, por i shpejtë nëse përdor heksin e hekurit)

Preferimi im personal? Kjo është një e vështirë. Duhet të them 707-320 dhe C-130.

Sa shpesh fluturoj? E pra, të jesh i sinqertë ... pothuajse jo-stop. Deri më këtë muaj, kam hyrë në orë 461.39, dhe 206,931

Kur nuk fluturoj për Airline, unë zakonisht do të fluturoj me Tomcat. :)

Disa lidhen me disa nga shpendët Rikoooo që përdor :)

B717-200
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/748

B747-XXX Paketa Mega (I përdor LCF nga kjo - megjithëse kam të gjitha megapacks 747 instaluar lol)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/719

OSE NESE ju doni vetëm LCF ...
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/467


B737-700 American Airlines (NUK aktualisht është në flotën tonë por e kam dhe e dua)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/667

B777-200 (ndërkohë që nuk i përdor asnjë nga ato në këtë pako .... I DO highly recommend it!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/184

B707-42 (Unë përdor versionin e kapiteni Sim, por do ta provoj këtë këtë javë! QËNJOJNË PËR NJË RISHIKIM!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/201


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 - Vjet 2 muaj më parë 8 # 69 by Dariussssss

Do të doja të pyesja pak gjëra. E para është në fakt një gabim që shfaqet pasi u përpoqa të instaloj skenën Sim Giants Gran Canaria. Gabimi është Zona e skenës (me disa numër) nuk u gjet. Ky skedar peizazh nuk funksionon fare në të miat FSX sp2. Hiqe atë, por gabimi është ende atje.

Të dytë. A është e mundur të bashkoni VC nga paketa A320 Family multi-livre, me Thomas Ruth A330 / 340 dhe si? Të dyja janë shkarkuar nga këtu.

Faleminderit.

Të fala

Redaktimi i fundit: 2 vite 8 muaj më parë nga Dariussssss.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 72 by rikoooo

Përshëndetje,

Faleminderit Gh0stRider203 për postin tuaj, ne ju njohim pak më shumë tani dhe mirëpresim si moderator në forum.

Dariusssss: Për të hequr gabimin thjesht duhet të hiqni pamjen nga biblioteka juaj e skenës në FSX config. Do të shikoj skenën për të parë nëse ka ndonjë gabim me instaluesin. a po ndodh vetëm me Kanarin e Madh apo skena të tjera?

për pyetjen tuaj të dytë, po unë mendoj që ju mund të bashkoni VC nga paketa A320 Family multi-livre, me Thomas Ruth A330 / 340. Për të bërë një bashkim VC ju lutem kontrolloni me tutorialin google ose Youtube

fluturimit të lumtur


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 73 by Dariussssss

Po kërkon fusha të peizazhit 117 dhe 123. Të dy nuk janë atje. Në scenery.cfg, zona e fundit e peizazhit është 115-Add on Scenery, nuk është fare aty, por gabimi vazhdon të vijë. Ky është skedari i vetëm i skenës që bën probleme, deri më tani.

Gjithashtu, BN-2 Islander për FSX është prishur keq.

Të fala

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 95 by Dariussssss

Pas përpjekjes për të bashkuar VC të përmendur dhe një Thomas Ruth A330, rezultati ishte shumë i keq. Unë kisha për të hequr një nga A330s, ajo ishte thyer keq. Unë nuk dua të jap idenë e idesë për ta bashkuar atë, por, nuk mund të gjej asnjë mënyrë për ta bërë këtë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 97 by Gh0stRider203

Dariussssss ka shkruajtur: Pasi u përpoq të bashkojë VC të përmendur dhe një Thomas Ruth A330, rezultati ishte shumë i keq. Unë kisha për të hequr një nga A330s, ajo ishte thyer keq. Unë nuk dua të jap idenë e idesë për ta bashkuar atë, por, nuk mund të gjej asnjë mënyrë për ta bërë këtë.guys c'mon..you're derailing Thread tim këtu :P

Problemet e teknologjisë janë këtu: www.rikoooo.com/board?view=topic&catid=5&id=34 :P


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 99 by Dariussssss

OK keq, keq.

Gëzuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 130 by Gh0stRider203

Dariussssss ka shkruajtur: OK keq, keq e mia.

Gëzuar


Nuk shqetësohet Njeriu im, kam pasur shumë aeroplanë që ju mund të lani dhe lyej


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 177 by FCAIR

Përshëndetje të gjithëve, unë jam një shef i ekuipazhit të pensionit të USAF / Unë fluturoj kryesisht MATS aka Shërbimi ushtarak i transportit ajror / C97 është larg aeroplani im i preferuar. Unë gjithashtu fluturoj fluturimet Reeve AA në të gjithë Alaskën dhe ishujt Aleutian Lockheed L-I88 Electra Është larg aeroplani im i preferuar në veriun e madh. Unë jam tifoz super i Convair B-36, B-58 Hustler më i mirë që duket Bombardues ndonjëherë për të fluturuar / dhe Komercial 880 / 990 avionë të shpejtë të shpejtë. Unë fluturoj Capsim 707 dhe 727 awesome shtesa edhe me vlerë të çmimit. Unë kam vetëm rreth 80 orë në SIM deri tani ende të mësuarit dhe praktikuar qasjet gjatë gjithë kohës ..


Qielli blu ..

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 183 by Gh0stRider203

Së pari FCAIR .... faleminderit për shërbimin tuaj në vendin tonë. Familja ime ka shërbyer për gjeneratat 6 tani, në vetëm për çdo degë, por Rojet bregdetare. Asnjë fjalë kurrë nuk mund ta shprehë me të vërtetë mirënjohjen time për ju. Doja të shërbeja por fatkeqësisht, u kufizova në Civil Air Patrol (që unë gëzova deri në fund heh).

Unë gjithashtu kam CS 707 dhe e Dua atë. Duke filluar 'er up është diçka që unë nuk kam mjaft ende të memorizuar lmao ende duhet të tërheqë atë video youtube lol CS C-130 është një tjetër histori lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: FCAIR

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.251
Gjuhë