Gjuhë
Mirë se vini, mysafir
Emri i përdoruesit: fjalëkalimi: më mbaj mend
 • Faqe:
 • 1

TOPIC:

FSX Kodet e konfigurimit të përkufizimeve të plota dhe të plota Vjet 2 muaj më parë 5 # 980

 • DRCW
 • Avatari i DRCW Topic Author
 • në linjë
 • Anëtar i lartë
 • Anëtar i lartë
 • Postime: 62
 • Faleminderit që keni marrë: 17
Kjo u sigurua nga ESP që zhvilloi FSX konfigurimit. Ju do të dëshironi të referoni këtë faqe dhe të keni një kopje në dokumentet tuaja.

msdn.microsoft.com/en-us/library/cc526949.aspx

me këtë informacion qielli vërtet është kufiri i aftësisë suaj për të bërë ndryshime në avionin tuaj dhe më gjerë.
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

FSX Kodet e konfigurimit të përkufizimeve të plota dhe të plota Vjet 2 muaj më parë 5 # 981

oh, kështu që unë mund të pajisë 777 tim me afterburners? e embel! ^ _ ^ lol
Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

FSX Kodet e konfigurimit të përkufizimeve të plota dhe të plota Vjet 2 muaj më parë 5 # 982

Unë në fakt kam një gjë që mund të më ndihmoni me ....

si në dreq mund të shtoj hapësirat e parkimit në një aeroport? Në mënyrë të veçantë, disa në KDFW përpara "Maintenance Hangar #5" të American Airlines prnt.sc/ie8djp
Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

FSX Kodet e konfigurimit të përkufizimeve të plota dhe të plota Vjet 2 muaj më parë 5 # 983

 • DRCW
 • Avatari i DRCW Topic Author
 • në linjë
 • Anëtar i lartë
 • Anëtar i lartë
 • Postime: 62
 • Faleminderit që keni marrë: 17
Kjo është një fushë në të cilën nuk jam dashuruar aspak FSX, Tani jam duke vrapuar kryesisht P3Dv4 që priste gjatë platformës ESP bit 64 bit. Këtu është një video udhëzuese që gjeta që mund të jetë e dobishme. Nuk kam pasur kohë ta përdor ende, por nga të gjitha videot që kam shikuar, kjo duket se po e shpjegon mirë


Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

Redaktimi i fundit: nga DRCW.

FSX Kodet e konfigurimit të përkufizimeve të plota dhe të plota Vjet 2 muaj më parë 5 # 988

 • DRCW
 • Avatari i DRCW Topic Author
 • në linjë
 • Anëtar i lartë
 • Anëtar i lartë
 • Postime: 62
 • Faleminderit që keni marrë: 17
Këtu është një mostër për ju të një autopilot autopilot të fluturimeve standarde autopilot CFG
[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 // Gain në rrjedhën e karburantit
inlet_area = 19.6 // këmbët katrore, zona hyrëse e motorit
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, vlera e vlerës së kompresorit të fazës së dytë
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 // Mbështetje pas djegies?
reverser_available = 1 // Ndryshuesi i shtytjes në dispozicion?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Konsumimi specifik i karburantit (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC me nxehtësi / nxehje të angazhuar

[Jet_engine]
thrust_scalar = 1.0

Mbështjellësi duhet të vendoset në = 1) 0 do të thotë false dhe 1 do të thotë e vërtetë, Ju mund të keni nevojë të rrisni edhe motorin Static_ Thrust = settings. Do të krijoj një postim mbi këtë temë shumë shpejt.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • Faqe:
 • 1
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.251