Gjuhë

Topic-icon Pyetje Humbja e kontrollit në autopilot me addons

më shumë
6 muaj javë 3 parë # 1382 by ROBPA

Me 90% të avionit shtesë që kam shkarkuar dhe instaluar, të gjitha shkojnë në një stall ans spin gjatë fluturimit nën kontrollin e autopilotit.
A ka dikush tjetër këtë përvojë?
Më nxitë me arra

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
6 muaj javë 3 parë # 1383 by rikoooo

Hi,
Kjo është 100% për shkak të kalibrimit të levë tuaj

Ju lutemi kaliboni saktë dhe çështja juaj do të jetë fikse.


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
6 muaj javë 3 parë # 1384 by ROBPA

Hi - faleminderit për këtë.
Rikalibroj levat e mia, por nuk kishte efekt - e njëjta gjë ndodh.
Unë mendoj se kjo është një çështje më komplekse, ndodh kur avioni po kandidon në autopilot dhe levë është e paepur. Por, duke u përpjekur të rikuperohet manualisht me A / P off, nuk funksionon.
Asnjëherë nuk ndodh me grupin e paracaktuar të avionëve që vijnë FSX-Së.
Mund të ketë një konflikt me skedarin cfg?
Kam shtuar një modifikim tinguj të thirrjeve në standardin B737-800 dhe që shkaktoi pikërisht të njëjtin problem. Fshi modin dhe kthehet në normale.
Është kaq zhgënjyese që nuk janë në gjendje të përdorin addons pasi ato ofrojnë shumë funksione të tjera.
Mund të ofroni ndonjë shpërthim të mëtejshëm ju lutem? Faleminderit

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.174
Gjuhë