Gjuhë

Topic-icon Pyetje Shpejtësia e uljes

më shumë
Muaj 4 35 minuta më parë # 1406 by brimmy1

Hi
A mund të më tregojë dikush në drejtimin e një tabele të shpejtësisë së uljes për avionët Boeing dhe Airbus ju lutem. Unë ose të tokës dhe të kërcej ose stall kur ulje. Unë kam provuar ulje në mes 132 - 150 por ende nuk është e drejtë. Çdo ndihmë do të vlerësohej shumë

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 muaj javë 3 parë # 1408 by Alexander29

Hej, kjo zakonisht varet se sa e fortë era është dhe kështu me radhë, të përpiqet të jetë Somwhere mes 140-160 :)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 muaj javë 3 parë # 1409 by ranlub

  1. 140 Duhet ta bëni, por sigurohuni që pesha juaj të jetë nën MLW (Pesha maksimale e uljes)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 muaj javë 3 parë # 1410 by PADA52

Sa varet nga gjithsej peshojnë të aeroplanit në momentin ulje, shpejtësia e erës, nga rruga pranë treguesin tuaj me shpejtësi ju keni një linjë dash me ngjyrë të ndryshme që ju tregon shpejtësinë e saktë ulje

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: rikoooo

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.415
Gjuhë