Gjuhë

Topic-icon Pyetje i çmendur catz ...

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 203 by PAYSON

A ka dikush tjetër të vizitojë catz / saitek çmendur periodikisht për të ri-shkarkuar shoferët panel dhe plugins? Kam gjetur edhe pse është një çështje e "them yes to all" gjë, gjërat punojnë të qetë pas një vizite atje. Unë ndoshta duhet vetëm të merrni SPAD, por unë dëgjoj se ajo ka të saj quirks pak.
PAYSON

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 204 by Gh0stRider203

Unë kurrë nuk kam dashur, sinqerisht.

Kam përdorur për të pasur Saitek x45, por e fundit e mia busted mbi Mua>.> Ishte oferta për një x55 në ebay por u majorly outbid :(


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 209 by kolijahc

Si ka pushuar x45 tuaj? Vetëm kuriozë, enët e mia dilnin. Ishte helikopteri im i preferuar, pasi mora burimet. Kam dëgjuar se ishte e mundur t'i rivendosja me një llak magjik, e bleva, por kam ende për të provuar. Ndërsa unë isha duke pritur për transportin ndërkombëtar, unë fillova trolling ebay si. Gjetën më të mirë CH shkop ju mund të gjeni (luftëtar usb) për si $ 40USD, dhe pro pedals usb për $ 60USD. Të gjitha që kam nevojë është mbytja dhe unë do të jem i lumtur.

Unë nuk kam pasur fat të mirë me x55 dhe x56 në ebay. Ose mënyrë mbiçmuar, ose një listë me hije (vetëm shkop dhe jo mbikëqyrës i cili ka të gjithë qarkun ose anasjelltas) ose të paprovuara (i cili nuk ka një port USB dhe 30 sekonda?)

Shumë njerëz duan t'i urrejnë ata, por një nga marrëveshjet më të mira që kam parë është nxitësi HOTAS X ($ 20USD), por shikoni për atë blu që është HOTAS 4 ($ 30USD). Bëj modë disa çift (stërvitem disa vrima për një trajtim të paracord dhe prenë fllanën rreth knobit të rregullimit të pranverës për ta bërë pranverën të lëvizshëm pas kalibrimit për helikopterët) dhe ua japim miqve të mi që duan të mësojnë helikopterë. bën një shkop të mrekullueshëm të laptopit sapo të mbash me vete këtë gjë.

KC

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 215 by PAYSON

Hi KC, kurrë nuk kam pasur një X-45, mendoj se mesazhet kanë bërë një mbikalesë. Gjithçka që kam zotëruar ndonjëherë është sistemi i kontrollit X-55 HOTAS të Saitek. Ata duhet të jenë disi "të çiftëzuar". Nëse doja vetëm një shkop dhe disa butona do të kthehesha në Logitech Supreme, e cila është e tëra që ju nevojitet nëse pilotoni një avion. Nëse ju (si unë) bëj ndonjë luftë kundër disa AI serioze, atëherë sistemi X-55 (ose 65) "sistemi i kontrollit" është bileta hot HOT.
PAYSON

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 217 by Gh0stRider203

Së pari, hiqni duplikatin tuaj post lol Unë jam i sigurt se nuk ishte e qëllimshme kështu që nuk ka xhiro rreth fushës lol


Unë nuk e di se çfarë të gjitha vazhdoi me shkop, por unë e di pjesë prishu shkatërruar kur kam humbur bilancin tim dhe dora ime zbriti në dorezë, snapping atë.

Dizajni CRAPPY për një mbytje, nëse më pyetni ... Kam arritur të bëj riparime të improvizuara duke përdorur disa kaseta mjekësore, por edhe ju e dini që kjo nuk do të zgjasë përgjithmonë.

Pa shkop, megjithatë mbytja është e padobishme. Një sek e unë jam duke përdorur shkop, tjetër unë marr atë për të kulloj një bug (një gjë që unë e urrej MOST për apartamentin tim është roaches damn. Unë e kam quajtur qytetin, por kjo nuk është bërë mirë, kështu që unë mendoj Thirrja e ardhshme është në Departamentin e Shëndetit të Qarkut). Unë e riktheva atë dhe e lë punën. Unë jam vetëm si wtf? me të vërtetë?


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 218 by Gh0stRider203

PAYSON ka shkruajtur: Hi KC, kurrë nuk kam pasur një X-45, mendoj se mesazhet bënë një mbikalesë. Gjithçka që kam zotëruar ndonjëherë është sistemi i kontrollit X-55 HOTAS të Saitek. Ata duhet të jenë disi "të çiftëzuar". Nëse doja vetëm një shkop dhe disa butona do të kthehesha në Logitech Supreme, e cila është e tëra që ju nevojitet nëse pilotoni një avion. Nëse ju (si unë) bëj ndonjë luftë kundër disa AI serioze, atëherë sistemi X-55 (ose 65) "sistemi i kontrollit" është bileta hot HOT.
PAYSON


ya shih unë nuk bëj shumë ajër për të luftuar ajrit, por I LOVE të gjitha funksionet në 55 si ndërsa unë DO kryesisht fluturojnë jumbos ... Unë pretty much got një përdorim për çdo lol vetëm një

Që kur bëj më shumë ILS i afrohemi këto ditë (unë e urrej ILS tani e dua lol), unë priren të kenë një setup çift për autopilot për të kaluar nga GPS në NAV1 dhe nga NAV në Qasje. Unë mendoj për të vetmin gjë që kam përdorur me të vërtetë tastierën për kur kam pasur 45 ishte për të folur me ATC, të kthehet në / off APU, dhe ndoshta 1 ose 2 gjëra të vogla lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 8 # 221 by PAYSON

NE RREGULL ! Unë duhet të jem në një forum të gabuar. Shumë falje .gtg

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.237
Gjuhë