Gjuhë

Topic-icon i rëndësishëm Dritarja minimizon / maksimizon problemin

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 3 # 316 by JanneAir15

Përshëndetje! Kur minimizoj FSX dritare (ajo është në modalitetin e dritareve) dhe unë kërkoj diçka, por pastaj dua të kthehem në FSX dhe unë do të maksimizoj dritaren, por atëherë gjithçka do të shkojë e zezë. Nuk ka asgjë ose ka vetëm disa textures. Ju lutem më ndihmoni me këtë! Po ashtu, këtë problem e kam vetëm në aeroplanët e payware (PMDG 777, paketa Aerosoft Airbus) dhe imituesi është FSX Acceleration. Do të përpiqem të vendos edhe disa fotografi.


- JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 3 # 317 by Gh0stRider203

Unë kam pasur këtë problem disa herë, Veten. nganjëherë nëse unë ndryshoj pamjen, që ndihmon ose prisni disa minuta, do të qartësohet.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 3 - Vjet 3 muaj më parë 2 # 320 by Colonelwing

Ditë e mirë Janne ,,

Më ka ndodhur mua me PMDG B737NGX në FSX Përshpejtimi GOLD dhe ndërsa unë isha duke përdorur Key AltGr përmes Enter për të minimizuar dritaren time nga ekrani Sim në dritare, ”nuk mund të funksiononte siç duhet, ekran i zi si i juaji. Por nëse unë bëj të njëjtën gjë në një aeroplan pa pagesë, të gjithë funksionojnë mirë pa problem.

Redaktimi i fundit: 3 vite 2 muaj më parë nga Colonelwing.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 2 # 322 by JanneAir15

Në të vërtetë unë tashmë e kam zgjidhur këtë. Kushdo tjetër që ka këtë problem të shkojë në këtë link: c-aviation.net/fsx-tweak /fsx-cfg-tweak-guide /
Nga atje shkarkoni "UIAutomationCore.dll" dhe shtoni "HIGHMEMFIX = 1" te fsx.cfg. Kjo më ndihmoi. Ju mund të gjeni fsxDosje .cfg nga% appdata% / Microsoft /FSX


- JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 muaj më parë 2 - Vjet 3 muaj më parë 2 # 325 by Colonelwing

Informacione të mira për lidhje,,, për FSX
Me atë që është përmendur në atë link, nëse jeni në rrugë e sipër FSX STEAM që nuk e keni të nevojshme këtë skedar.

UIAutomationCore.dll - skedar i bibliotekës dll që përmirëson performancën e aplikimit 32 në sistemet 64-bit. Ju duhet ta shkarkoni atë një vend në kryesore FSX dosje për të parandaluar gabimet OOM (ndër të tjera). Nuk është e nevojshme në FSX Edicioni i avullit.

Redaktimi i fundit: 3 vite 2 muaj më parë nga Colonelwing.
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.206