Gjuhë

Topic-icon Pyetje Vetëm një pyetje

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 360 by Dariussssss

Ky duhet të jetë një pyetje shumë e thjeshtë ... ose ndoshta jo. Unë jam një tifoz Airbus, e pranoj këtë. Dhe që nga takimi im i parë me Sims fluturimit, ai prodhues avioni ishte my favorite. Pra, në FGFS, FS2004 dhe tani në FSX, nuk ka ndonjë aeroplan të mirë dhe të besueshëm të Airbus. Ka plane avionësh, por thjesht nuk mund ta përballoj atë.

Pyetja është kjo: Po në lidhje me dy sims të tjerë,X-Plane dhe P3D, a ka ndonjë Airbus freeware që punon plotësisht për secilën prej tyre?

Problemi kryesor që kam me avionët e Airbus-it, konkretisht Thomas Ruth A330 / 340 dhe PA A380 në FSX është se PFD i mungon një gjë e thjeshtë. Shirit IAS nuk po tregon as mbingarkesë dhe stalla, dhe aeroplanët e vetë nuk janë alarmues për të. Asnjë mënyrë për ta fluturuar atë si duhet. Për muaj të tërë jam duke u përpjekur të marr një ndihmë për atë, por askush, në tërësi FSX komuniteti dëshiron të më ndihmojë.

A320 paketë multi-Shablloni, në dispozicion këtu në Rikoooo është e mahnitshme, dhe të gjitha unë dua është që të transferojë disa gjëra, si një PFD të avionëve të përmendura, ose të paktën në TR A330. I pyetur kudo si të bëhet kjo ... dhe vetëm humbur kohën time.

Duke iu rikthyer FGFs është me të vërtetë opsioni im i fundit, por unë me kënaqësi do ta bëj në qoftë se nuk ka asnjë alternativë tjetër.

Thanks in advance.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 367 by Gh0stRider203

Nëse nuk është duke treguar atë, ju mund të jetë në gjendje për të redaktuar file aircraft.cfg për të rregulluar atë. Unë në fakt kam për të bërë këtë me CLS DC-10-30F. Ata shorted ju për gallons 4.5K e karburantit, dhe të ulur peshën max bruto edhe më poshtë se çfarë ishte në të vërtetë.

tweaks çift në dosjen aircraft.cfg dhe ajo ishte se si ajo duhet të jetë. tani unë mund të fluturojnë fluturime max me rreze të nuk ka problem :)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 369 by Dariussssss

Thjesht nuk e tregon atë, dhe në dosjen CFG, shpejtësia tezgë është tërësisht joreale ... 120 KTS? Vetëm shikoni në një video të kabinë ulje në YT dhe ju do të shihni se është e vërtetë mes 155 dhe 160, kështu që në 120 ... ju do të përfundojë deri në lajme.

Unë do të përpiqet që, me siguri.

Gëzuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 371 by Gh0stRider203

Unë jam gonna të të ketë një vështrim në dosjen CFG im Dash-8 dhe të sigurohemi se pinjoll është setup drejtë cuz Unë nuk jam edhe duke u mbyllur në varg max në atë pinjoll dhe kjo nuk është saktësisht ndihmuar ndonjë lol

Ne nuk mund të ketë lëndë djegëse të pakufizuar në kur ne fluturojmë dhe të karburantit në mes të ajrit është frowned.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 372 by Dariussssss

Zhvilluesit e avionëve janë s ... na g .... :)

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë - Vjet 3 3 javë më parë # 373 by Gh0stRider203

Good luck duke marrë më të argumentojnë me ju në këtë një lmao

Ya e di se ajo do të jetë mirë në qoftë se kur njerëzit bëjnë këto aeroplanë për Flight Sim ata në fakt të bërë kërkime disa f'in 'parë ya dini ???? >.>

Unë mendoj se unë do të shkoj të djegur disa vrima në qiell në Mach 2 në Concorde. Nuk premton Unë nuk do të lëvizje një kullat pak gjatë rrugës lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 3 vjet 3 javë më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 386 by Dariussssss

Unë mendoj se, për ato zhvilluesit, do të ishte e mjaftueshme për të vetëm të biseduar me pilotët e botës reale.

Rreth A340 PFD Problemet e mia ... dhe është e lehtë për të ndryshuar disa vlera në dosjen e avionit .cfg, por kjo nuk ndryshon asgjë. PFD nuk është treguar si overspeed dhe stalla., Kështu që unë mendoj unë ishte e drejtë. Kjo duhet të ndryshohet diku në QV ose panel dosjet dhe unë nuk kanë dhënë se si për të bërë atë.

Isha kaq i çmendur për këtë, se unë në fakt instalova FGFS dhe A346 ... zhgënjim edhe më keq, as nuk mund ta filloj aty, pra prapa FSX dhe luftojnë për të rregulluar atë PFD.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 387 by Colonelwing

Isha kaq i çmendur për këtë, se unë në fakt instalova FGFS dhe A346 ... zhgënjim edhe më keq, as nuk mund ta filloj aty, pra prapa FSX dhe luftojnë për të rregulluar atë PFD.


Dariussssss ,,,

ndërkohë që luftojnë ,, moment zhgënjim ,,, nuk është një gjë pozitive për të gjithë këtë ,,, ju jeni mësuar.
Nuk e tij gjithmonë e lehtë për të mësuar në këtë jetë ,, Unë pajtohem ,, por në qira tuaj duke u përpjekur të vështirë për të zgjidhur problemin,
dhe kjo është një drejtim rrugë për një moment të suksesshëm që do të vijnë ...

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 389 by Dariussssss

Hey Colonelwing, çfarë është lart?

E pra, nuk punon në këtë mënyrë me mua, të paktën jo me Sims Air. Nëse diçka nuk funksionon ajo shkon direkt në kazan plehrash. A nuk duan të mbeturinave çdo kohë dhe nerva në të.

Në jetën reale, bien dakord të shkaktojë tërë jetën time është një luftë, por kjo është një tjetër histori, jo për këtë vend.

Të fala

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 3 javë më parë # 392 by Gh0stRider203

mirë, të gjithë ju me të vërtetë duhet të bëni është të shikoni në Wikipedia, kur është fjala për info avionit, sinqerisht ... të paktën për komerciale.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.267