Gjuhë

Topic-icon Pyetje Nuk mund të ndryshojë Radio (NAV1) të Air France Airbus 380

më shumë
1 11 vjeçare muaj më parë # 442 by spilok

Unë e kam provuar gjithçka, por unë nuk mund të ndryshojë radio (NAV1) frekuencën në Air France Airbus 380. I pëlqen avionin, por është e padobishme për mua, nëse unë nuk mund të ndryshojë radio frekuencave.

Çfarë është e fshehtë? Ju lutem ndihmë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 11 vjeçare muaj më parë # 443 by Dariussssss

Same këtu ... në fakt, të gjitha A380s PA kanë këtë problem.

Ndoshta, në qoftë se ka një mënyrë për të zëvendësuar atë radio apo çfarëdo qoftë ajo, me një nga Boeing që do të ndihmojnë, por nuk mendoj se është e mundur. Mbaj mend, në FS2004 që ishte e mundur.

Të fala.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 11 vjeçare muaj më parë # 444 by Dariussssss

Unë kam qenë në gjendje për të rregulluar atë. Të gjitha që ju duhet është A321 juaj default.

Shko tek A321,
dosje e hapur Panel,
shikoni për dhe të hapur dosjen panel.cfg,
kopje këto rreshta:

[Window01]
size_mm = 246,296
pozicion = 8
dukshme = 0
BACKGROUND_COLOR = 16,16,16
ident = RADIO_STACK_PANEL

gauge00 = Airbus_A321! popup_radio, 0, 0


(Vetëm ato me ngjyrë), mos kopjoni se Window01, ajo mund të vidhos deri panel A380.

Shko në A380 tuaj,
Panel dosje,
Panel.cfg fotografi të hapur,
shikoni për dhe të zëvendësojë të gjitha linjat në Radio.

Testuar pak minuta një të shkuar, dhe bëri një ulje të bukur.

Gëzuar

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: spilok, Gh0stRider203, geniousabhishe1

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 11 vjeçare muaj më parë # 445 by Gh0stRider203

Ju nuk duhet të kanë marrë shkresë që është dërguar ....

Radios në Airbus janë një tipar fakultative. Kinda si pafta në një BMW ;)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 11 vjeçare muaj më parë # 446 by Dariussssss

: Lol: : Lol:

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.360
Gjuhë