Gjuhë

Topic-icon Pyetje Nuk mund të ndryshohet Radio (NAV1) në Air France Airbus 380

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 442 by spilok

I've tried everything, but I cannot change the radio (NAV1) frequency on Air France Airbus 380. I like the plane but it's useless to me if I can't change radio frequencies.

What's the secret? Please help.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 443 by Dariussssss

Njësoj këtu… në fakt, të gjitha PA A380 e kanë atë problem.

Ndoshta, nëse ekziston një mënyrë për të zëvendësuar atë radio ose çfarëdo qoftë ajo, me atë të Boeing që do të ndihmojë, por mos mendoni se është e mundur. Mbaj mend, në FS2004 që ishte e mundur.

Të fala.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 444 by Dariussssss

Unë kam qenë në gjendje ta rregulloj atë. E tëra që ju duhet është A321 juaj i paracaktuar.

Shkoni në A321,
hapur dosjen Panel,
kërkoni dhe hapni skedarin panel.cfg,
kopjoni këto rreshta:

[Window01]
size_mm = 246,296
pozicion = 8
dukshme = 0
BACKGROUND_COLOR = 16,16,16
ident = RADIO_STACK_PANEL

gauge00 = Airbus_A321! popup_radio, 0, 0


(vetëm ato me ngjyra), mos e kopjoni atë Window01, ai mund të shpejtojë panelin tuaj A380.

Shkoni në A380 tuaj,
Dosje paneli,
Skedari Panel.cfg i hapur,
kërkoni dhe zëvendësoni të gjitha rreshtat në Radio.

Testoi disa minuta më këmbë dhe bëri një ulje të bukur.

Gëzuar

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: spilok, Gh0stRider203, geniousabhishe1

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 445 by Gh0stRider203

Ju nuk duhet të keni marrë memorjen që ata dërguan ...

Radiot në Airbus janë një tipar opsional. Kinda si blinkers në një BMW ;)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 446 by Dariussssss

: Lol:: Lol:

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.198