Gjuhë

Topic-icon Pyetje Asnjë nga modat e skenarëve të instaluar nuk figuron brenda FSX dhe P3D

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë - Vjet 3 2 javë më parë # 450 by StargateMax

Është e çuditshme që askush tjetër nuk ka folur ende për këtë.

Unë kam instaluar disa shtesa peizazhesh që kam shkarkuar nga kjo faqe, gjoja për një ose të dy FSX dhe Prepar3D. Asnjë nga skenarët nuk shfaqet në lojë (a) çfarëdo. Shtesat e aeroplanit funksionojnë mirë, por unë nuk jam aq i interesuar për ato.

Kam shkarkuar edhe këtë pamje Hawaii, pothuajse 7 Gb, dhe Kauai gjithashtu. Të gjitha që shoh në lojë është peizazhi i parëndësishëm si i pari.

Cili mund të jetë problemi?

Redaktimi i fundit: 3 vjet 2 javë më parë nga StargateMax.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 451 by Dariussssss

Para së gjithash, mendoj se është e sjellshme për të përshëndetur.

Së dyti, mos më lër të paralajmëroj.

Së treti, më shumë informacion.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 452 by StargateMax

1) Përshëndetje (keq)
2) Këtu më duhet të them: Lexoni 4 më poshtë.
4) Ok, unë jam zhdukur, nuk shqetësohet me mua, duket sikur ne të dy e konsiderojmë njëri-tjetrin të pasjellshëm.
5) Bye.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 453 by Gh0stRider203

StargateMax ka shkruajtur:
Unë kam instaluar disa shtesa peizazhesh që kam shkarkuar nga kjo faqe, gjoja për një ose të dy FSX dhe Prepar3D. Asnjë nga skenarët nuk shfaqet në lojë (a) çfarëdo. Shtesat e aeroplanit funksionojnë mirë, por unë nuk jam aq i interesuar për ato.

Kam shkarkuar edhe këtë pamje Hawaii, pothuajse 7 Gb, dhe Kauai gjithashtu. Të gjitha që shoh në lojë është peizazhi i parëndësishëm si i pari.

Cili mund të jetë problemi?


Unë mendoj se e njoh këtë Hawai'i për të cilin flisni. Ndërkohë që ju mund të instaloni ju mund ta shtoni atë në lojë, manualisht. Jo shumë të sigurt PSE kjo, por ndonjëherë është kështu.

Nëse nuk jeni të sigurt për atë se si ta bëni këtë, atëherë mund t'ju ndihmoj :)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë - Vjet 3 2 javë më parë # 454 by Dariussssss

Le të bëjmë kështu ...

Së pari, më duhet të më tregoni disa gjëra ...
A e instaluat saktë?
A e aktivizuat peizazhin në tuaj FSX?
Cilat paketa skenash po përpiqeni të instaloni?

Kam pasur shumë pamje të shkarkuar nga këtu, dhe gjithçka po funksionon, nëse e bën atë të drejtë.

Redaktimi i fundit: 3 vjet 2 javë më parë nga Dariussssss.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 457 by StargateMax

Le të fillojmë të freskët, ndihemi shumë më mirë në këtë mënyrë. :)Na vjen keq për lart.

Kam instaluar atë paketë të madhe Hawaii fotoreal 1-2-3, Kauai, Mt. Everest, Ishujt Fixhi, ishujt Balearikë v2.
Instaluesit thanë se do të instalohen automatikisht dhe unë supozohet se ato do të shfaqen në Bibliotekën e Peizazhit.
Nuk pashë asgjë të re në Bibliotekën e Shkencave (të dyja lojërat).

Pastaj shikoja në dosjen e skenës së Addon (të dyja ndeshjet), dhe nuk kisha asgjë që kisha instaluar. Unë gjithashtu mendova se ata u instaluan veçmas, por nuk isha në gjendje t'i gjej në mënyrë që t'i shtoja me dorë.

Update:
Ndërsa shkruaja këtë përgjigje këtu papritur kam një çast llambë të lehta. Kam shikuar dosjen e Shkëndijës (jo "Addon") dhe shkova shumë poshtë, dhe i gjeta atje! Dhe duke i shtuar ato në Bibliotekën e Peizazhit nga atje punon.

Mendoj se u zgjidh. Faleminderit për tolerimin e qëndrimit tim, unë kam qenë me të vërtetë i mërzitur pas 2 ditëve të marramendjes me të.

Shpresoj që ky post të ndihmojë këdo tjetër që mund të hasë të njëjtin problem që kam bërë.
Ju faleminderit të gjithëve!

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 3 2 javë më parë # 464 by Dariussssss

Kjo eshte më mirë. :)

Kam pasur të njëjtën gjë duke ndodhur. Nuk e di pse, por instaluesit po bëjnë gjëra të gabuara. Një përditësim i duhur është me të vërtetë i nevojshëm.

Gëzohem të shoh se është duke punuar. Pra, tani e keni marrë atë për herën tjetër kur diçka nuk është duke punuar, na tregoni sa më shumë që të jetë e mundur, kjo do të na ndihmojë të gjithëve për ta zgjidhur problemin.

Të fala

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.307