Gjuhë

Topic-icon Pyetje Sound - Administrim Shkarkimesh Faqerojtësa Fjalorë - në B787 Si të çaktivizoni?

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë - 1 10 vjeçare muaj më parë # 475 by FlyingFranz

Hi there!
Unë vetëm shkarkuar B787 Dreamliner nga Ricoooo dhe instaluar atë.
Megjithatë, ndërsa fluturonte, mesazhet alarm të shëndoshë me zë të lartë në kabinë.
Unë nuk mund të gjeni se ku për të çaktivizuar atë.
Unë nuk e kanë këtë problem me avionë të tjerë. Ata thjesht shfaqur alarme në ekran (e djathtë të ulët.)
Ndonjë ndihmë ju lutem.
Faleminderit

Redaktimi i fundit: 1 vit 10 muaj më parë nga FlyingFranz.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 476 by Gh0stRider203

Unë personalisht gjej ato të dobishme, por për secilin tyre, eh? :)

Pastaj përsëri, ka raste unë nuk jam tamam naiv e "bitching Betty" lol :)

nuk është e vështirë. vetëm goto dosje të shëndosha për atë avion të veçantë, dhe të redaktoni skedarin sound.cfg për atë avion, duke ndryshuar emrin e skedarit ekzistues për "filename = heshtja"

Kjo duhet të rregullojmë atë, unë mendoj se ... lol nuk japin kuotën e mua në atë që unë kurrë nuk kam tentuar këtë më parë.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: FlyingFranz

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 477 by FlyingFranz

Hi Gh0stRider203!
Faleminderit për përgjigjen e shpejtë.
Unë e kam provuar ... Jo mirë!
Nuk ka kapitulli "alarme zanore" në dosjen sound.cfg për këtë avion të veçantë.
Faleminderit gjithsesi. Unë do të provoni përsëri duke e krahasuar këtë fotografi sound.cfg me fotografi të tjera të ngjashme.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 478 by Gh0stRider203

Unë në fakt nuk fluturojnë 787 për faktin e thjeshtë se ajo nuk është me vlerë që ka në VA, sipas mendimit tim personal. Për mua, kjo është e gjitha në lidhje me bërjen e parave, dhe ndërsa 787 mund të ketë në afërsi të njëjtën gamë si 772LR (të cilat ne nuk kemi), ajo nuk mund të kryejë të njëjtin numër të udhëtarëve, si ju do të shihni në këtë screenshot .. Cila do të thotë më pak $ për VA.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 498 by Tonny0909

Vetëm të gjeni ato fotografi duke tundur në simobjects / aeroplanët / planename / tingujve dhe fshini ato. për shembull "callout100.wav" etj

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: FlyingFranz

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 499 by FlyingFranz

Hi Tonny0909,
Faleminderit per pergjigjen.
Megjithatë, kjo nuk është e shëndoshë në vetvete se është i bezdisshëm, por fakti që ajo nuk mund të çaktivizohet në këtë avion të veçantë. Unë nuk kam problem me avionë të tjerë nën FSX.
Në dosjet B787, nuk është një kod që bën thirrje për këto tingujt vigjilent. ajo është më shqetësuese për shkak se në qoftë se, për shembull, zbritja është vetëm pak shumë e pjerrët, alarm tingëllon edhe nëse shkalla është e saktë.
Të gjitha unë mund të bëja ishte të zvogëlojë nivelin e zërit në fotografi të lidhura në kryesore "Tinguj" dosje (nga 10000 poshtë për 6000.)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
4 muaj javë 4 parë # 1211 by FlankerAtRicoo

Përdorni [gpws] në aircraft.cfg
Nëse nuk ka [GPWS] seksionin vetëm krijoni një.

Ky seksion përcakton detajet e sistemit paralajmërues të afërsisë tokësore.

Pronë

max_warning_height Lartësia nën të cilën aktivizohet një paralajmërim.
sink_rate_fpm Nëse një avion tejkalon këtë shkallë të prejardhjes, aktivizohet një paralajmërim.
excessive_sink_rate_fpm Nëse një avion tejkalon këtë shkallë të prejardhjes, aktivizohet një paralajmërim urgjent.
climbout_sink_rate_fpm Nëse një avion fillon të zbresë gjatë fluturimit, dhe e kalon këtë shkallë të prejardhjes, një paralajmërim është
aktivizuar.
flap_and_gear_sink_rate_fpm Nëse një avion po ulet dhe e tejkalon këtë shkallë të prejardhjes pa flaps ose veshje të shtrirë,
një paralajmërim aktivizohet.

Shembull:

[GPWS]
; // Kjo Diables 'nuk zhytet', 'too low-flaps', etj thirrje opozitë
; // Faleminderit dhe falë Rob Barendgret
max_warning_height = 0
sink_rate_fpm = -9999
tepërt_sink_rate_fpm = -9999
climbout_sink_rate_fpm = -9999
flap_and_gear_sink_rate_fpm = -9999

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.221
Gjuhë