Gjuhë

Topic-icon i rëndësishëm A kjo kontrollorët e fluturimit compatible?

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 504 by JanneAir15

Përshëndetje! Kështu që unë vendosur për të blerë një levë, pedals timon dhe një levë mbyt. Ju lutem tregoni mua janë këto kontrollorëve të pajtueshme? Dhe nëse jo, atëherë them se çfarë është problemi dhe mund të ju sugjeroj diçka të ngjashme, atëherë? Sigurisht ju mund të sugjerojnë diçka kontrollorëve të tjera edhe nëse këto janë të pajtueshme, por për informacionin tuaj unë do të doja që të ketë këtë grup nën 300 € dhe ajo duhet të përmbajë të gjitha tre: Levë, timon pedals dhe mbyt levë.

Këtu janë kontrolluesit:

- Thrustmaster T16000M levë
- Logitech Saitek Pro Flight Pedals timon
- Logitech Saitek Pro Flight Mbyt Quadrant


Të fala
-JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 505 by Gh0stRider203

Unë jam i sigurt se ata janë të pajtueshme, edhe pse në qoftë se jeni të vërtetë dëshironi një përbërje të mirë, të marrë Saitek X55. Kjo gjë është vetëm EPIC. Mjerisht, kjo është jashtë varg tim të çmimeve (vetëm për ndonjë gjë është jashtë varg tim të çmimeve të drejtë tani, për fat të keq ~ ~ psherëtin)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 506 by JanneAir15

Ne rregull. Por unë mendoj se ata janë të gjitha kompatibile, sepse unë jam duke shkuar për të blerë Logitech Extreme 3D Pro levë dhe pastaj të gjithë ata janë Logitech e cila është më e lehtë pastaj dhe ata janë më shumë të ngjarë të pajtueshme.


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 507 by Gh0stRider203

I përdorur për të përdorur Saitek x45, por në qoftë se kam pasur të holla ... Unë SO do të marrë X55 në një rrahje zemre. Ju do mezi kanë për të përdorur tastierën gjatë fluturimit me përjashtim të ndoshta të biseduar me ATC.
Stick, mbyt dhe timon (më pasme e mbyt) dhe ju do të duhet vetëm për të përdorur deri 1 port USB :)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 510 by JanneAir15

Skema e bukur, por unë si se timon është e kontrolluar nga pedals kështu që unë jam duke shkuar me këto:

-Logitech Extreme 3D Pro levë
- Logitech Saitek Pro Flight Pedals timon
- Logitech Saitek Pro Flight Mbyt Quadrant

Faleminderit për ndihmën pse!

Të fala
-JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: të shtoni attachements.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 2.269
Gjuhë