Gjuhë

Topic-icon Pyetje GPS Navigation është WAY off - UPDATED

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë - 1 8 vjeçare muaj më parë # 521 by Gh0stRider203

Unë kam vënë re se është bërë këtë pak më shpesh këtu kohët e fundit. Kurrë nuk e bëri atë para 2017 ......

Ju mund të shihni gjurmët unë jam menduar të jetë marrë, atëherë vetëm në veri të saj, gjurmët e mia në DFW, dhe pastaj rrugën time aktuale për të Lfrg, në veri të atij.

Unë jam në një humbje për pse ajo e bën këtë. Ndonjëherë ajo do të fluturojnë rrugën e duhur mbrapa dhe me radhë herë DISA përkryer, dhe pastaj nuk ka raste kjo është si Jo! NUK bërë atë .....

ulje im në DFW ishte afër përsosur. drejtë në pikë, dhe një normë të zbritjes së -.37 ft / sec në gol (të shkojnë përpara .... të jetë xheloz lol)
Çdokush mori asgjë?


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 1 vit 8 muaj më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 524 by Dariussssss

E pra, ju messed up diçka.

A ju kallajxhi ndonjë gjë në lidhje me rrugën, pasi të marrë off? Unë f ju e bëri, FSX do të bela deri të gjithë planin e fluturimit, dhe mjaft shpesh të sjellë përsëri avion për të parë mënyrën pikë. Ose, kaloni në mënyrë HDG vend të GPS / MFK. Kjo është arsyeja pse unë të shikoni dhe të dyfishtë kontrolloni rrugën për të qenë i sigurt se nuk ka gabime apo disa kthesa të çmendur ose diçka si ajo.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 526 by Gh0stRider203

lol Jo. Unë nuk do të ndryshojë asgjë nëse unë duhet të kaloni nga VFR të IFR për shkak të destinacionit duke qenë IFR dhe në atë moment, unë jam tashmë në kontakt me kullën.

Unë nuk do të ulen dhe ia ngul sytë në FSX gjatë këtyre fluturimeve të gjata. I bëj sende të tjera, të tilla si Bota play e luftanije (që unë jam duke bërë tani lol)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 527 by Dariussssss

... Unë kisha disa '' mbi pellg '' fluturimet, në fakt një shumë të gjatë KPHX-LYBE dhe avioni ishte spot on, aty ku ajo duhet të jetë. Unë nuk ishte në gjendje të bëjë të gjithë fluturimit në të njëjtën kohë, kështu që unë e bëri atë në disa pjesë. Ruhen në një pikë dhe vazhdoi kur kam kapur disa kohë. Ashtu si thashë, se ishte vend më.

A është e mundur që ju të më dërgoni këtë planin e fluturimit? (FB ose e-mail) Unë do të përpiqet të bëjë atë. Të cilat avioni ju jeni duke përdorur për këtë një?

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 528 by Gh0stRider203

Normalisht kjo nuk është një çështje ......

I bëj KDFW - Lfrg në 747-400LCF për shkak të faktit se ajo është afër varg max, një qasje mjaft të lehtë (kur ju merrni pistës 12 lol), dhe si rezultat, kam bërë më të holla për VA me këtë fluturim .

Unë e kam bashkangjitur një skedar zip me planet 3 I përdorin.

KDFW - Lfrg VFR të pistës 12 & 30, dhe IFR të pistës 30

Skeda Attachment:

File Name: KDFW-LFRG.zip
Madhësia e dokumentit: 2 KB


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Attachments:

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 529 by Dariussssss

NE RREGULL. Unë do të bëjë atë pak më të ndryshme, me një 747ERF normale.

Është shumë e çuditshme për mua për të bërë një fluturim të tillë në VFR ... ndoshta kjo është ku gabimi është ... Gjithsesi, unë do të try it out.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 531 by Gh0stRider203

99.999% e fluturimeve mia janë VFR dhe KDFW - Lfrg është e vetmja rrugë kam këtë problem me. Unë nuk më pëlqen IFR. Unë do të thotë se çfarë është pika në bërë IFR në mot VFR, kur ju jeni vetëm gonna të anuloni atë anyway pas ngritjes?


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 532 by Dariussssss

99.999% e fluturimeve mia janë IFR, me ATC, edhe pse është i bezdisshëm si ferr, por unë të bëj çmos për ta mbajtur atë sa më reale.

Deri më tani në mënyrë të mirë, avioni është e drejtë në rrugën e duhur.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë # 533 by Gh0stRider203

Unë do të bëjë atë .... por unë si për të fjetur ;) Unë do të ju lejojnë të shtoni deri orë :)Pse unë fluturojnë aq shumë? edhe për një .... Kjo është ajo që unë kam bërë deri tani në prill.
Së dyti, unë jam i vetmi fluturues të drejtë tani për VA, dhe aktualisht shpenzimet tona janë $ 961,250 në pagesat e lizingut në muaj për 2 zogjtë Pax (të dyja janë një 777-200LR), dhe $ 1,258,334 në muaj për freighters 2 (747 -800F).

Është e deri tek unë për t'u siguruar që ne të sjellë në të mjaftueshme për çdo muaj për të mbuluar atë dhe të bëjë $ nevojshme për të paguar të tyre.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 10 vjeçare muaj më parë - 1 10 vjeçare muaj më parë # 534 by Gh0stRider203

Unë e bëri vetëm mbi 300K nm muajin e kaluar, dhe Zoti e di sa ore lol

Kjo ndoshta nuk është gonna të veprojë për ju. Ajo nuk ka gjithmonë të bëjë atë për mua. Kjo është krejtësisht e rastit


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 1 vit 10 muaj më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.510
Gjuhë