Gjuhë

Topic-icon Pyetje Fps ulët në pc fund të lartë

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë - 1 8 vjeçare muaj më parë # 621 by JanneAir15

Përshëndetje! Kohët e fundit kam ndërtuar një kompjuter të ri dhe instaluar FSX. Unë kam më pak addons tani (në kompjuter të vjetër ka pasur shumë addons freeware), por unë pyes veten pse fps tim është aq i ulët edhe me një kompjuter mjaft të mirë (rreth 20fps). A mund të më ndihmoni?
Sigurisht, syze e kompjuterit

CPU: AMD Ryzen 1700X (pa mbingarkuar)
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1070
RAM: G Skill Riparë V Seria 16GB DDR4 3200MHz
Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro

Mendoj se është më e rëndësishmja të dish, por më pyet nëse nuk kam mbuluar diçka.

Të fala
JanneAir15


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10
Redaktimi i fundit: 1 vit 8 muaj më parë nga JanneAir15.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 623 by Gh0stRider203

Ka disa gjëra që mund të bëni. Faqen #1 që përdor për të përdorur, fatkeqësisht nuk është më :-(

Gjëja e parë që do të bëja, sinqerisht, është zëvendësimi i skedarit UIAutomationCore.dll. Unë nuk e mbaj mend edhe ku kam marrë dosjen time të zëvendësimit.

Kjo mund të ndihmojë: steamcommunity.com/app/314160/discussions/0/530646080866079080/


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 624 by JanneAir15

Unë tashmë kam UIAutomationCore. Dll por unë mund të provoni atë tip në Forumin e Avullit. Faleminderit. Nga rruga unë fshirë fsx.cfg sepse unë e kishte tweaked atë, por tani unë vetëm vënë disa tweaks dhe kjo është tashmë pak më mirë tani.


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 625 by JanneAir15

Fiksoi atë! Kam gjetur vetëm një ekuilibër të mirë në mes të rrëshqitësve dhe madje i kam vënë disa rrëshqitës poshtë se ende duket më mirë se në cilësimet që kisha përpara. Kjo është qesharake : Lol:


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 8 vjeçare muaj më parë # 629 by Gh0stRider203

Gjithmonë dua një fund të lumtur! :)

BLUE SKIES!


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.316
Gjuhë