Gjuhë

Topic-icon Pyetje Caktimi i kursit të Fsnd ILS?

më shumë
1 7 vjeçare muaj më parë - 1 7 vjeçare muaj më parë # 644 by ricsmi

Përshëndetni mua përsëri. :P

Unë kam shkarkuar kabina e ajrit të përmirësuar për 747 defualt dhe të vërtetë e saj të mirë, por problemi i vetëm që unë jam që është kur unë dua të ngritur për një ulje ILS nuk duket të jetë ndonjë mënyrë për të vendosur drejtimin shkon, Në kabinë e mëparshme ju vendosni atë nëpërmjet ekranit nav, por që nga një i ri ka sistemin gpws saj pa të.

Si ta bëni këtë?

(Edit) Është kjo. www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/568

Thanks guys. :D

Redaktimi i fundit: 1 vit 7 muaj më parë nga ricsmi.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 7 vjeçare muaj më parë - 1 7 vjeçare muaj më parë # 645 by Gh0stRider203

Unë zakonisht nuk shqetësohem me kurs si kur është e mbyllur në ILS, pasi ai udhëzon veten në poshtë glideslope.

Ju vetëm duhet të vendosni NAV1 në freq e duhur, dhe të ndryshojë modalitetin nav nga GPS në NAV (unë kam CTRL + SHIFT + N) lidhur për këtë kështu që unë nuk duhet të përdorni miun.

Dhe natyrisht të ndryshojë navigacion për qasje


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 1 vit 7 muaj më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 7 vjeçare muaj më parë - 1 7 vjeçare muaj më parë # 646 by ricsmi

Oh ok, unë pyes veten në lidhje me vendosjen e kursit, e mirë për të dini se si kjo do të thotë më pak faffage gjatë ulje. XD

Redaktimi i fundit: 1 vit 7 muaj më parë nga ricsmi.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 7 vjeçare muaj më parë # 647 by Gh0stRider203

Yeah i vendosur vetëm Nav 1 në freq e duhur, dhe një herë unë jam eh .... brenda 20mi e aeroportit dhe rreshtuar me pistë (unë si qasje të gjatë) dhe në rreth FL300, unë do të rrokullisje atë nga GPS Për Nav, dhe nëse shfaqen "topat" unë do ta rrokulloj atë nga VOR LOC (të paktën unë mendoj se kjo është ajo që thotë LOL unë jam në CS C-130 në momentin lol), të APP dhe le të udhëzojë Me in Nëse unë jam shumë i lartë unë do të bjerë lartësinë time derisa drita ALT HLD shkon jashtë në të cilën pikë, unë jam vetëm së bashku për lol udhëtim


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.274
Gjuhë