Gjuhë

Topic-icon Pyetje Ultimate FSX

 • jimidget
 • Avatari i jimidget Topic Author
 • Vizitor
 • Vizitor
1 7 vjeçare muaj më parë # 665 by jimidget

Unë kam një Dell që është 5 vjeç. Kur e bleva atë, personi që shiti atë tha se kishte një kartë grafike që ishte mirë me FSX. Nuk ishte. Kam blerë një kartë të dyfishtë video që e bëri atë më mirë, por kurrë aq të mirë sa kam dashur.

Është koha për të blerë një desktop të ri. Dua kartën më të mirë të mundshme dhe ram të mundshëm. Problemi është se kufiri im është $ 500. Kjo është thënë, nuk kam nevojë për paketën, IE, monitorin, tastierën dhe miun. Kam marrë të gjitha. Më duhet vetëm një kullë.

Për të qenë i sinqertë, nuk e di saktësisht se çfarë kam nevojë. Unë jam duke luajtur lojëra, jo në aspektin teknik të kompjuterit, por do të doja çdo ndihmë që mund të më jepte.

Faleminderit

Jim Conklin
aka
jimidget

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 7 vjeçare muaj më parë # 682 by joshrssmith

Ndoshta merrni një GTX 1050 Ti dhe 8gb ram dhe nuk jam i sigurt për gjërat e tjera si CPU. Keq, por unë dont di shumë pjesë që janë më pak se $ 500 të gjithë së bashku

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: jimidget

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • jimidget
 • Avatari i jimidget Topic Author
 • Vizitor
 • Vizitor
1 6 vjeçare muaj më parë # 704 by jimidget

Faleminderit për informacionin

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 6 vjeçare muaj më parë # 705 by amberdog1

Jim vetëm për info, FSX është shumë e varur nga procesori, aq më i madh është më mirë. Nëse keni një kartelë grafike 1gb, do të jeni mirë. Unë do të rekomandoj një procesor të mirë i5 ose i7 7th. Shpresoj se kjo ndihmon ... AD

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 6 vjeçare muaj më parë # 706 by JanneAir15

Por kur ju thoni FSX përfundimtar do të thotë që ju jeni duke marrë addons payware shumë. Për shkak se ata janë cilësi më të mirë (zakonisht) ata kanë nevojë për kartë grafike më të mirë. A mund të përgjigjeni para se të rekomandoj diçka? Dhe si amberdog1 tha se një CPU e mirë është një domosdoshmëri nëse doni një performancë të mirë.


Kompjuteri im: CPU: AMD Ryzen 7 1700X @ 3.9GHz | Motherboard: ASUS Kryeministri X370 Pro | RAM: G Skill Riparimet V 16GB 3200MHz @ 2933MHz | Karta grafike: ASUS GeForce GTX 1070 Dual | Ruajtja: Samsung 850 EVO 250GB SSD + Western Digital 1TB WD Blu HDD | PSU: EVGA Supernova 750 G2 750W | OS: Windows 10

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • jimidget
 • Avatari i jimidget Topic Author
 • Vizitor
 • Vizitor
1 6 vjeçare muaj më parë # 719 by jimidget

Faleminderit për informacionin. Btw, unë jam një pension në pension në një të ardhura fikse. Unë kam qenë duke kërkuar në Ebay për një makinë për të drejtuar versionin e plotë të FSX.
Nëse keni një shans, a mund të shikoni në Ebay dhe më ndihmoni të gjej një.

Faleminderit.

Mund të komunikojmë përmes Email-it për t'i bërë gjërat më të lehtë. Emaili im është Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 786 by superskullmaster

jimidget ka shkruajtur: Faleminderit për info. Btw, unë jam një pension në pension në një të ardhura fikse. Unë kam qenë duke kërkuar në Ebay për një makinë për të drejtuar versionin e plotë të FSX.
Nëse keni një shans, a mund të shikoni në Ebay dhe më ndihmoni të gjej një.

Faleminderit.

Mund të komunikojmë përmes Email-it për t'i bërë gjërat më të lehtë. Emaili im është Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.


www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item...83102279&ignorebbr=1

Shitja përfundon në ditët e 3. $ 539.99 nxitim më të mirë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 789 by xHobbit420x

Kam shpenzuar $ 300 në një laptopë Dell nga blerja më e mirë dhe ajo shkon mirë.
2.4GHZ
1TB HDD
6GBRAM
directx12

chip grafikë të integruar (i cili do të përmirësohem kur i marr paratë)

ju mund ta bëni këtë, dhe të shpenzoni $ 200 të tjera në shtojcë profesionale në peizazh.
si me MegaEarthScenery. shkon nga shteti. filloni me zonën tuaj të shtëpisë.

Gëzuar Flying :)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 820 by sylvantino

Unë vetëm do të doja të hap dhe të korrigjuar këtë supozim se e vetmja gjë që me të vërtetë është një procesor i mirë. Unë do të doja të theksoja disa gjëra që duhet të merren parasysh kur bëhet një platformë për të përdorur FSX ose P3D ndonjë version.
1. FSX dhe P3D para V4 që është bit 64, kanë tendencë të kenë shumë probleme me të njëjtat gjëra. Këto janë VAS, OOM dhe Blurries.
2. Një SSD nuk do të rregullojë sfondet ose problemet e kujtesës. As nuk do të rregullojë DX 10 Preview build.
3 Ju mund të keni procesorin më të shpejtë në tokë, por nuk do të rregulloni asnjërën nga këto.

Shuma e kujtesës në kartën grafike dhe aftësia e saj është jashtëzakonisht e rëndësishme. Sa më shumë kujtesë që kartela ka, aq më pak blurjet tuaja do të merrni.
Pastaj ekziston ndreqësi DX10, i cili disa betohen dhe të tjerët nuk e prekin DX10 duke preferuar që të mbeten në DX9.0c të vjetëruar kështu që ata kanë më pak probleme, por me DX9.0c ju keni edhe periudha më të mëdha VAS dhe OOM.

Thats gjë rreth FSX dhe faktin e saj ka qenë me ne për mbi 10 vjet, është se ajo vazhdimisht shtyn makinat tona në kufi kështu që ne mund të merrni atë në të mirë si ne mund të cilat në thelb nuk është e mjaftueshme as. Qëllimi është që të ketë një procesor të mirë, mundësisht një i7 7600 skylake (6700k është një entuziast i ndërtuar nga procesori dhe është më i ngadalshëm se një i7 6700 aktuale me ndonjë diferencë (çdo procesor që si k pasi është ndërtuar prapa dhe është më i ngadalshëm) , me të paktën një 1060 / 1080 8-16GB në memorien e kartës grafike të bordit (vizitoni faqen e p3d dhe kontrolloni kërkesat e tyre, ata janë shumë më të njëjtën kafshë me një ndërfaqe të ndryshme unil v4) Meqenëse FSX është bit 32, do të përdorë më shumë se 2GB memorie në çdo kohë nga sistemi.Processor i shpejtë (kuadrat, harroni gjithçka më pak, për çmimin që mund t'i bleni tani) dhe një kartë grafike në mes të kartës më të lartë.Nvidia Grapics kanë fituar shumë grafika lufton mbi amd për vitet e fundit 4 të çuditshme.

Për momentin ka një mungesë të kujtesës, kështu që blerja e një karte grafike të re me kujtesë të mjaftueshme në bord për të hequr çështjet e VAS nuk do të jetë e lirë, do të mbahesha deri pas vitit të ri dhe do të shihja se ku gjërat qëndrojnë në blerjen e një grafiku kartë (unë nuk do të shkojnë nga rruga ime për të humbur $ 500, të mbajtur kursyer dhe për të blerë një kartë grafike të lartë fund me shumë kujtesë, për çdo fluturim sim saj vendimtar !, Një procesor të mirë nga seri skylake i7 do të jetë mënyrë për të shkuar ).

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
 • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
 • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
 • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.289
Gjuhë