Gjuhë

Topic-icon Pyetje Autopilot Dirk Fassbender Panther P3D

më shumë
1 5 vjeçare muaj më parë # 737 by Pierre B

Hi,

Kam punuar në zhvillimin e simulatorit Panther (Copter) me Prepar 3D 3.2 (software për simulimin e fluturimit). Unë kam instaluar versionin e parë të Dirk Fassbender Autopilot dhe pastaj update. Gjithçka ishte në rregull.
Unë mund të përzënë të gjitha mënyrat autopilot me modulin Autopilot.

Por tani unë dua të stimuloj modalitetet Autopilot direkt në P3D. Unë nuk e di se si funksionon ky modul.

Kur kam shkarkuar HC075DI_FSX_COUGAR_AUTOPILOT.zip unë pashë se brenda ka pasur një skedar të quajtur afcp.cfg. Brenda këtij skedari ekzistojnë kode të ndryshme për të stimuluar mënyrat e ndryshme të Autopilot.

Unë kam provuar për të menaxhuar modalitetet autopilot nga codekeys janë në afcp.cfg direkt në P3D por nuk ka asnjë efekt.

Dikush ka një ide se si të bëhet?

Të fala

Pierre B

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 5 vjeçare muaj më parë # 748 by Pierre B

E keqja ime, dua ta aktivizoj modalitetin e autopilotit të ndryshëm me shkurtesat e tastierës jo me kodet kryesore.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.176
Gjuhë