Gjuhë

Topic-icon Pyetje 737 MAX

 • jimidget
 • Avatari i jimidget Topic Author
 • Vizitor
 • Vizitor
1 3 vjeçare muaj më parë # 742 by jimidget

Boeing sapo doli me 737-MAX që përdor të njëjtat motorë si 787 të cilat janë më ekonomike për të operuar, duke i dhënë aeroplanit një gamë të gjatë. Mund të ketë sende të tjera për të cilat nuk do të njihja. A ka ndonjë mundësi që në të ardhmen ta shohim këtë në një shkarkim?

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 743 by jamesman8

Ka shumë gjëra të gabuara me këtë post. Para së gjithash, 737MAX ka qenë gati për rreth një vit e gjysmë dhe ka fluturuar komercialisht që nga maji 2017 (Malindo Air). Së dyti, HAHAHAHAHAHAHAHAHA. 737MAX dhe 787 përdorin motorët e njëjtë? A je njeri i lartë? Motorët e përdorur në 787 janë pothuajse të njëjtën madhësi si të gjithë trupin 737. 787 përdor GE GEnx dhe Rolls Royce Trent 1000, ndërkohë që 737 përdor CFM LEAP-1B. Nuk ka versione të mirë të këtij aeroplani për FSX / P3D përveç jashtme TDS. PMDG nuk ka lëshuar fjalë për këtë si një mundësi.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Whitten

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • jimidget
 • Avatari i jimidget Topic Author
 • Vizitor
 • Vizitor
1 3 vjeçare muaj më parë # 744 by jimidget

Uau. Jamesman8 ka një problem qëndrimi. Unë nuk mund gjithmonë të marrë atë të drejtë, por, këtë herë kam ardhur afër. Këtu janë faqet e internetit të Boeing për teknika teknologjike në serinë MAX të 737's. Ndoshta dikush me rëndësi mund t'i përgjigjet kësaj pyetjeje:

www.boeing.com/commercial/737max10/index.page

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 745 by jamesman8

Për referencë nuk keni ardhur aty ku jeni afër, ata përdorin motorë krejtësisht të ndryshëm, dhe i kam përgjigjur pyetjes suaj. TDS 737 MAX është në dispozicion në këtë faqe interneti. Shko te shkarkohet.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 746 by Gh0stRider203

Unë jam duke i dhënë të gjitha opsionet DY. 1) të bashkohet dhe të jetë mirë me njëri-tjetrin; Ose 2) I bllokoj këtë fije. Nuk ka opsion 3rd.

Thirrja jote.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 749 by jamesman8

Ju mund ta bllokoni atë, i jam përgjigjur pyetjes së tij. Unë nuk jam i pasjellshëm unë jam vetëm duke deklaruar fakte të pastra.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 751 by Dariussssss

Vetëm për shkak se kjo temë tërë më bëri të qesh si kurrë më parë, unë nuk do të fshini atë ..... lol

Hilarious ... :)

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 764 by superskullmaster

Ndoshta është vetëm mua, por unë ndihem sikur dikush të kërkojë shumë për këtë, duhet t'ua jepni atyre. Ne të gjithë kemi internet dhe google, nuk shoh asgjë të gabuar me mënyrën se si është përgjigjur postimi origjinal. Ishte qesharake pse.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 778 by Gh0stRider203

Stickied në mënyrë që të shërbejë si një shembull i asaj që NUK duhet të bëni kur të bëni një post (dhe si të (~ kollitet ~ "jo") t'i përgjigjeni posteve të tilla).


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Dariussssss

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 781 by julian1245

Guys çfarë xhimidget është duke u përpjekur për të thënë ata kinda ka kopje motor off 787 dhe vënë ato në 737 max, por James është e drejtë ata janë 2 motor të ndryshme, por ya merrni atë që jimidget është duke u përpjekur të thonë se ata duken si motor i njëjtë dhe i dakord.

Faleminderit

gjithashtu ju lutem mos kripur sepse e di se ata janë në këtë faqe interneti

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

 • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
 • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
 • Nuk lejohet: të shtoni attachements.
 • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.144
Gjuhë