Gjuhë

Topic-icon Pyetje Projekti Airbus A32x FD-FMC v1.55: asnjë listë e SID / STAR në MFK

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 5 # 814 by CL38

Unë e parashtroj këtë pyetje sepse nuk mund të shpëtoj nga problemet për disa ditë.
Problemi im: pas instalimit të Project Airbus A32x FD-FMC v1_55 (softuer i shkarkuar nga biblioteka.avisim.net) kur filloj aplikacionin nga P3D_v4 fluturim falas me një plan fluturimi falas nga Nice-Côte d'Azur në Londër Heathrow, dhe pasi të filloj motorët në FMC nuk kam listën SID / STAR dhe tastiera FMC është joaktive.
Kam vërejtur që manuali i instalimit të shtesës tregon që ky lloj incidenti duhet të vijë nga një instalim i keq i XMLTools3D.dll ose nga një deklaratë e keqe në DLL.xml, por nuk shoh gabimin që kam bërë në instalimin tim.

Farë kam bërë:
- që prej muajsh 2 kam shkuar FSX Edicioni i Artë në P3D v4; Unë kisha instaluar më parë këtë projekt Airbus më FSX pa probleme dhe funksionoi normalisht;
- para se të migronit në P3D Une uninstalova FSX dhe shtesat e mia;
- pas instalimit të P3D U rivendosa përsëri FSX (përveç përshpejtimit) për të rikuperuar aeroplanët e përfshirë në FSX por mungon në P3D, pa problem;
- Unë riinstalova dhe kam përdorur paketën A320 Familly Mega nga Rikoooo, pa asnjë problem;
- Unë shkarkova Project Airbus A32x v1_55 dhe e instalova duke ndjekur manualin e instalimit (instalimi manual për P3D v4); Kam vërejtur disa mospërputhje midis manualit të instalimit dhe pemës së softuerit
§5: Kam kopjuar XMLTools3D.dll në C \ Programs \ Lockheed_Martin \ Prepar3D_v4
§5: Unë krijova dosjen "Modulet" në C \ Programs \ Lockheed_Martin \ Prepar3D_v4 ku kam ngjitur LoggerX.dll
§7: Skedari FD-FMC_database.kmz nuk ishte në dosjen FD_FMC por në FD_FMC Doc & Manuals; Unë e kopjova atë në skedarin FD-FMC;
§7: skedari FMC_Path.ini mungon nga v1.55, kështu që unë e kam marrë FMC_Path.ini nga versioni im i mëparshëm v1.0 dhe e kopjova atë në dosjen FD_FMC
§8.2: Skedari DLL.xml është në C \ ProgramData \ Lockheed Martin \ Prepar3D_v4; I shtoj dy deklaratat e specifikuara (XMLTools dhe LoggerX); në kundërshtim me atë që tregohet, pyes veten nëse kjo skedar është në dosjen kryesore të P3D siç tregohet;
- Dhe kur fillova fluturimin tim të lirë, hasa në problem
- Kam përdorur Airbus Project A32x 1_55 nga FSX (instalimi është automatik); Kam takuar probleme 2 për të ditur të mos shfaqem sipër me ↑ 5 dhe asnjë FMC me ↑ 7; që e zgjidha duke instaluar FSX Acceleration; dhe më pas fluturimi im Nice> London me SID / STAR funksionoi në mënyrë perfekte.
Ekziston edhe një çelës që mund të jetë i rëndësishëm, domethënë kur përdor FSX Kam mesazhe sigurie për të pranuar XMLTools.dll si skedar të sigurt dhe softuer besimi, mesazhe sigurie që nuk i kam kur përdor P3Dv4.

Nëse dikush mund të më thotë se si të dalë nga kjo situatë e keqe me P3D v4, do të isha shumë mirënjohës.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.146