Gjuhë

Topic-icon Pyetje Problemi 737 Classic multi pack

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë - 1 2 vjeçare muaj më parë # 826 by deckerb

Dua këtë paketë, veçanërisht tingujt realistë, ndriçimin e përmirësuar të kabinëve dhe më shumë.
Nuk duket të jetë një çështje me të papritmas pitching deri në pothuajse një pozitë stall në rritje. Gjithashtu, futja në rrotullimin e ngritjes është me dhimbje të ngadalshme për të përshpejtuar, me ose pa shtytje automatike. Keni kohë të vështirë për të marrë edhe 140 në rrotullimin e fluturimit. Duke gjykuar nga disa nga komentet në faqen e shkarkimit, unë nuk jam i vetmi me këtë çështje.
Çdo informacion mbi një rregullim ose zgjidhjen e punës do të vlerësohej.

Redaktimi i fundit: 1 vit 2 muaj më parë nga deckerb. Arsyeja: fjalë të humbura

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 827 by xHobbit420x

Google dhe shkarko paketën 164 liveries për default 737.
problemi u zgjidh

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 828 by deckerb

Faleminderit, por jo me të vërtetë. Default 737 nuk ka përmirësime të mëdha që bën ky paketë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 829 by bencas

janë përpjekur për të vendosur skedën trim është caktuar në gradat 1.7-1.8 që duhet të rregullojnë këndin e papritur lart lart.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 3 vit më parë - 1 ditë 3 vit më parë # 939 by DRCW

Kjo është hera e dytë që kam lexuar në lidhje me këtë problem, duket se ajo që nuk është çështje për 737-800 është një çështje me gjeneratën e vjetër të këtij modeli. Me të vërtetë është e lehtë për të rregulluar ... Shko tek CFG skedar për avionin, dhe shkoni poshtë në seksionin [Engine] shikoni për vijën Static_Thrust = Ndryshoni vlerësimin e goditjes deri 4000 Shembull Nëse lexohet Static_Thrust = 22980 Shto £ 4000 të fut kështu që lexon Static_Thrust = 26980 pastaj ruajeni. Unë mendoj se ju do të gjeni atë funksionon mirë.

Redaktimi i fundit: 1 vit 3 ditë më parë nga DRCW.
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: isidel

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 2 vit më parë # 948 by misshu

Ku në dosjet është CFG? Unë jam duke u përpjekur për të gjetur atë dhe unë nuk mund të duket për të gjetur atë

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 2 vit më parë - 1 ditë 2 vit më parë # 949 by DRCW

Përshëndetje, në rregull klikoni në ikonën tuaj të dritares ose filloni në pjesën e poshtme të majtë të ekranit tuaj, shkoni në kompjuter, përzgjedhni programin C / program x86, microsoft, duhet të ketë një skedar FSX, hapni atë dhe ka një listë të gjatë ... zgjedhni SimObjects, Pastaj zgjidhni Airplanes .... Këtu është ku fluturojnë aeroplanët tuaj për FSX ... gjeni aeroplanin që po kërkoni në listë .. hapni skedarin dhe në atë listë është aeroplani cfg Ky është dosja CFG. nëse keni nevojë për ndonjë ndihmë tjetër më lejoni të di. Do të ishte mirë të dihet se cili version i dritareve keni. Pasi që kurrë nuk keni hapur një skedar cfg para se të klikoni në të djathtën dhe zgjidhni hapur me të "Notepad [/ color]"

Këtu është një shembull i seksionit që do të kërkoni:

E nxora këtë nga CRJ-700

[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 // Gain në rrjedhën e karburantit
inlet_area = 19.6 // këmbët katrore, zona hyrëse e motorit
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, vlera e vlerës së kompresorit të fazës së dytë
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 // Mbështetje pas djegies?
reverser_available = 1 // Ndreqësi i shtytjes në dispozicion?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Konsumi i karburantit specifik i shtytjes (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC me nxehtësi / nxehje të angazhuar

Redaktimi i fundit: 1 vit 2 ditë më parë nga DRCW.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Orë 1 11 vit më parë # 964 by superskullmaster

Unë kam një paketë të përmirësuar të performancës që bën të gjitha për ju. Sa më shpejt që të gjej një mënyrë për të ngarkoni atë unë do të.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.253
Gjuhë