Gjuhë

Topic-icon Pyetje Fun me pjesën e avionit freeware (2)

më shumë
1 vit më 1 javë më parë # 944 by DRCW

E pra këtu është pjesë 2. Para se të lexoni, sigurohuni që keni lexuar pjesë 1 (Fun me frekuencën e avionit) vetëm FSX (jo avull)

Në pjesën e parë kemi shkarkuar KLM 737 nga Posky dhe kemi shtuar pikëpamjet e krahut 2 / Fixed një gabim audiophile me flaps / krijuar një pamje të drejtë në vend

VC, dhe ju tregoi se si krijoni dosjen tuaj të shëndoshë me porosi me një cfg ekzistuese. Gjithashtu kisha shkarkuar aeroplanin 717-200 nga Rikooo.com.

Në pjesën 2 ne do të shtojmë 2 pikëpamjet e krahut duke shikuar prapa nga kabinën drejt motorëve. Unë do të shpjegoj se si mund t'i ndryshoni pozicionet e kamerës

shijen tuaj. Kjo do të jetë e dobishme kështu që ju nuk do të keni për të lëvizur pozicionet e kamerës(kontrolli i hyrjes / kontrollit të backspace / control + shift + enter / control + shift

+ backspace, etj ...)
çdo herë që ngarkoni avionin. Së pari ne do t'ju japim dosjet për këto poste të reja të kamerës më poshtë:

[CameraDefinition.2]
Titulli = "Motori / Majtas"
Guid = {96883AAD-621B-4C45-8A58-DEF7B7FCB051}
Përshkrimi = Pamja e motorit nga dritarja e pasagjerëve në anën e majtë.
Origjina = Qendra
SnapPbhAdjust = Rrotullues
SnapPbhReturn = FALSE
PanPbhAdjust = Swivel
PanPbhReturn = FALSE
Track = Asnjë
ShowAxis = FALSE
AllowZoom = TRUE
InitialZoom = .90
ShowWeather = Po
InitialXyz = -2.25, 1.5, 15 // -3.25, 1.5, 15
InitialPbh = 8.0, 0.000, 205 // 10.0, 0.000, 215
XyzAdjust = TRUE
Category = Aircraft
MomentumEffect = e vërtetë
ClipMode = minimale

[CameraDefinition.3]
Titulli = "Motori / E Drejta"
Guid = {5c1df274-034b-4e7f-953a-9d5e26f1646c}
Përshkrimi = Pamja e motorit nga dritarja e pasagjerëve në anën e djathtë.
Origjina = Qendra
SnapPbhAdjust = Rrotullues
SnapPbhReturn = FALSE
PanPbhAdjust = Swivel
PanPbhReturn = FALSE
Track = Asnjë
ShowAxis = FALSE
AllowZoom = TRUE
InitialZoom = .90
ShowWeather = Po
InitialXyz = 2.25, 1.5, 15 // 3.25, 1.5, 15
InitialPbh = 8.0, 0.000, 155 // 10.0, 0.000, 145
XyzAdjust = TRUE
Category = Aircraft
MomentumEffect = e vërtetë
ClipMode = minimale

Kopjoni dhe ngjisni pjesët e mësipërme më poshtë [CameraDefinition.1] në skedarin cfg të avionit KLM 737. Mos harroni të leni një hapësirë ​​ndërmjet seksioneve. Klikoni skedarin

dhe ruaj. (Shihni pjesën 1 nëse nuk jeni të sigurt se ku mund të gjeni avionin tuaj cfg.folder) Pra, si mund ta ndryshoni vendndodhjen e përhershme të aparatit më shumë për shijen tuaj?

Shënoni vijën (InitialXyz = 2.25, 1.5, 15 // 3.25, 1.5, 15) dhe (InitialPbh = 8.0, 0.000, 155 // 10.0, 0.000, 145)

InitialXyz XYZ Përcakton vendndodhjen e kamerës në lidhje me origjinën, në metra.
x = distanca majtas ose djathtas. + është e drejtë dhe - është lënë.
y = distamce lart e poshtë. + është lart dhe _ është poshtë.
z = distanca përpara dhe prapa. + është përpara dhe - është prapa InitialXyz = 20.0, 0.0, -2.0
XYZ

Xhirësia InitialPhh XYZ Kamera, orientimi i bankës dhe i drejtimit kompensuar nga default në gradë.
p = katran. + është poshtë dhe - është lart.
b = bankë. + bankat e tij në të majtë dhe - bankat në të djathtë.
h = titull. + është e drejtë dhe - është lënë. Shënim: 180 = -180, 90 = -270. InitialPbh = 0, 0, 180


Ky informacion është dhënë në: www.fstipsandaddons.com/tutorials...meras.html ju mund të shkoni në këtë faqe për më shumë detaje

kuptimi i cilësimeve të kamerës në FSX.

Shkembimi i paneleve
Tani do të marrim 717-200 boeing që ju keni shkarkuar nga Rikooo.com, fshini dosjen e panelit KLM dhe zëvendësoni atë me një kopje të dosjes së panelit 717.

Shko tek shembulli i dosjes së aeroplanëve 717 (Fillimi / Kompjuteri / C: / Program Files (x86) / Microsoft Games / Simulatori i Fluturimit X / Simobjects / Airplanes / B717-200
Hapni skedarin B717-200 dhe kopjoni dhe ngjisni dosjen e panelit në tavolinën e punës.

Tani kthehuni përsëri në seksionin e aeroplanëve dhe gjeni dosjen KLM 737 dhe hapni atë.
Klikoni me të djathtën në dosjen e paneleve dhe riemërtoni atë Panel.backup KLM.
Kopjoni dhe ngjisni dosjen e panelit KLM.backup i riemëruar në Dokumentet tuaja, pastaj kliko me të djathtën dhe fshini dosjen e panelit KLM.backup në KLM

dosje kryesore.
Tani kopjoni dhe ngjisni dosjen e panelit që keni vendosur në tavolinën e punës (717-200) në dosjen kryesore të KLM 737.

Me këtë panel swap ju do të keni të gjitha këmbanat dhe bilbilat që keni gëzuar me 717. Këtu përfshihen çelsat dhe panelet FSDFX. Ju do të vini re

kalimet kanë një tingull klikues në VC. Pra këtu janë karakteristikat e aeroplanit tani:


Modeli i Madh i Poshtëm KLM me struktura HD
Agjentët e punës
Pilotët dhe bashkëpilotët hapen
4 Dritarja u shtua
1 Pamja e djathtë e shtesës
Flaps audiophile korrigjuar
Skedari i tingujve personal i krijuar
Përmirësimi i panelit 2D u zhvendos nga origjinali me shumë Bells dhe whitles
Paneli FSDFX
Thirrjet e shpejta
Klikimi i çelson në kabinë 3D disa në 2D
Aktivizoni avionikë me një çelës në panelin e çelsave. Nuk keni nevojë të nisni motorë për ta kthyer avionikën në lejimin e një ngritjeje të vërtetë përpara fluturimit

Radiot / Navigation / cilësimet Autopilot etj ...

Do të krijoj së shpejti disa riparime finale të pjesës 3. Nëse keni pyetje në lidhje me procedurat, lini një përgjigje ose thjesht tregoni çfarë mendoni. Kjo ishte projektuar për të

të mirëpritur simmers të reja për FSX dhe hobi tonë të mrekullueshme. Pjesa përfundimtare 3 do të rregullojë disa ndërprerës dhe t'ju tregojë se si të ndryshoni mënyrën e funksionimit të avionit

që do të përfshijë vendosjen e syzeve të larta për avionin (pa shkuar jashtë bordit) Kjo do t'ju lejojë të drejtoni një fluturim të plotë me një rezervuar të plotë të karburantit pa e njoftuar

peshore. E madhe për ata që nuk duan të bëjnë një mori matematikash për të vendosur fluturime.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.312
Gjuhë