Gjuhë

Topic-icon Pyetje FSX dhe Ju

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 66 by Gh0stRider203

Çfarë mënyrë më të mirë për t'u njohur me njëri-tjetrin se sa për të diskutuar se çfarë të bëjmë me FSX, apo jo? :)

VETEM rregullat 2. ka argumentuar (në qoftë se ka një problem të marrë atë diku tjetër, PLEASE); dhe nuk ka bërë fun e të tjerëve :) Lidhje me avion në faqen Rikoooo nuk janë të inkurajuar vetëm, I THEM MIRESEVINI! :) I love duke kontrolluar nga avionë të ndryshme! Kanë që unë isha një fëmijë.

Sa për veten time ....... unë jam i CEO i amerikan Airways VA. I shpenzojnë shumicën e kohës sime në FSX bërë ngarkesave gjatë çoj sa kjo është ajo që e bën Airline më të holla. zogjtë Top 2 I fluturojnë janë 747-800F dhe 747LCF. Ne nuk kemi një flotë të madhe pse të madhësive të ndryshme.

Vogël unë mendoj se është Dash 8-100 dhe Embraer Legacy 600.
Më e madhe Mendoj se do të jetë 747s, dhe 707-320, dhe 777-200LR.
Më i vjetër do të jetë Boeing 314 dhe 707 320-
Shpejtë do të jetë Concorde, pa pyetje. (Për të parafrazoj "Charlie", unë jam "nuk do të jenë të lumtur nëse nuk [Unë] do Mach-2 me flokët e [mia] në zjarr" lol)

Slowest është pa dyshim V-22, dhe CH-47, të cilat ne i përdorim vetëm për të fluturuar punëtorë litarë të naftës jashtë litarë (mërzitshëm me të vërtetë, por i shpejtë në qoftë se duke përdorur heh Osprey)

my favorite personale? Kjo është një e vështirë. Unë do të të duhet të them të 707-320 dhe C-130.

Sa shpesh mund të fluturojnë? E pra, të jetë i sinqertë .... pothuajse non-stop. Deri më tani gjatë këtij muaji, unë e kam regjistruar orë 461.39, dhe 206,931

Kur nuk fluturon për Airline, unë zakonisht do të fluturonte në Tomcat. :)

Disa lidhje me disa nga zogjtë Rikoooo I përdorin :)

B717-200
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/748

B747-XXX paketë Mega (I përdorni LCF nga kjo - edhe pse unë kam të gjitha megapacks 747 instaluar lol)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/719

Ose nëse ju vetëm dëshironi LCF ...
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/467


B737-700 American Airlines (NUK aktualisht në flotën tonë, por unë e kanë atë dhe e duan atë)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/667

B777-200 (ndërsa unë nuk e përdorin ndonjë nga ato në këtë paketë .... I highly recommend it!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/184

B707-42 (I përdorur versionin Captain Sim, por do të jetë duke u përpjekur këtë një në këtë javë! Stay tuned për një rishikim!)
www.rikoooo.com/downloads/viewdownload/55/201


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 - Vjet 2 muaj më parë 3 # 69 by Dariussssss

Unë do të doja të pyes disa gjëra. Së pari është në fakt një gabim që tregon deri pas unë u përpoq për të instaluar Sim Giants Gran Canaria pamje. Gabimi është zonë Scenery (me disa numër) nuk e gjet. Kjo skedë pamje nuk punon në të gjitha në FSX sp2 tim. Hequr atë, por gabimi është ende atje.

Të dytë. A është e mundur për të bashkuar të QV nga paketë A320 Familjes multi-livre, me Thomas Ruth A330 / 340 dhe se si? Të dy shkarkohet nga këtu.

Faleminderit.

Të fala

Redaktimi i fundit: 2 vite 3 muaj më parë nga Dariussssss.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 72 by rikoooo

Përshëndetje,

Faleminderit Gh0stRider203 për të postoni, ne e dimë se ju pak më tani, dhe të mirëpritur si moderator në forum.

Dariusssss: Për të hequr gabim ju thjesht keni për të hequr pamje nga biblioteka juaj peizazh në FSX config. Unë do të ketë një vështrim në pamje të parë nëse ka një gabim me installer. është ajo vetëm ndodh me Grand Kanarie apo peizazheve të tjera too?

për pyetjen tuaj të dytë, po unë mendoj se ju mund të bashkojë të QV nga paketë A320 Familjes multi-livre, me Thomas Ruth A330 / 340. Për të bërë një merge VC ju lutemi kontrolloni me Google apo Youtube tutorial

fluturimit të lumtur


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 73 by Dariussssss

Ajo është në kërkim të zonave skenografi 117 dhe 123. Të dy nuk janë atje. Në scenery.cfg, zona e fundit peizazh është 115-Shtoje në Scenery, kjo nuk është atje në të gjitha, por gabimi mban të vijnë. Kjo është e vetmja fotografi peizazh që e bën probleme, deri më tani.

Gjithashtu, BN-2 Islander për FSX është thyer keq.

Të fala

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 95 by Dariussssss

Pas duke u përpjekur të bashkojë QV përmendur dhe një Thomas Ruth A330, rezultati ishte mjaft e keqe. Unë kisha për të hequr një nga A330s, ajo ishte thyer keq. Unë nuk dua të jap u e idesë për të bashkuar atë, por, unë nuk mund të gjejnë ndonjë mënyrë për të bërë atë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 97 by Gh0stRider203

Dariussssss shkroi: Pas duke u përpjekur për të bashkuar të QV përmendur dhe një Thomas Ruth A330, rezultati ishte mjaft e keqe. Unë kisha për të hequr një nga A330s, ajo ishte thyer keq. Unë nuk dua të jap u e idesë për të bashkuar atë, por, unë nuk mund të gjejnë ndonjë mënyrë për të bërë atë.djema c'mon..you're frigës thread ime këtu :P

probs Tech jeni këtu: www.rikoooo.com/board?view=topic&catid=5&id=34 :P


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 99 by Dariussssss

OK keq, keq e mia.

Gëzuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 130 by Gh0stRider203

Dariussssss shkroi: OK keq, keq e mia.

Gëzuar


Nuk shqetësohet Njeriu im, kam marrë shumë e avionëve ju mund të larë dhe dylli lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 177 by FCAIR

Përshëndetje të gjithë, unë jam një shef në pension ekuipazhit USAF / I fluturojnë kryesisht Mats aka Shërbimi i transportit ushtarak ajror / C97 është larg avionit tim të preferuar. Unë gjithashtu fluturojnë fluturime Reeve AA nëpër Alaskë dhe Ishujt Aleutian Lockheed L-I88 Electra është larg nga avioni tim të preferuar në të madhe larg në veri. Unë jam tifoz super e Convair e B-36, The B-58 Hustler më të mirë në kërkim bombardues ndonjëherë të fluturojnë / dhe 880 Komercial / 990 linjave ajrore të bukura të shpejtë. Unë fluturojnë në Capsim 707 & 727 tmerrshme shtesa edhe vlerë e çmimeve. Kam vetëm rreth 80 orë në sim deri më tani ende të mësuarit dhe praktikimi i afrohet gjatë gjithë kohës ..


Blue Skies ..

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Vjet 2 muaj më parë 3 # 183 by Gh0stRider203

Së pari off FCAIR .... ju falënderoj për shërbimin tuaj në vendin tonë. Familja ime ka shërbyer për brezat 6 tani, vetëm në lidhje me çdo degë, por rojet bregdetare. Asnjë fjalë ndonjëherë mund të vërtetë të shpreh mirënjohjen time për ju. Unë të kërkuar për të shërbyer, por fatkeqësisht, ishte i kufizuar në Civil Air Patrol (që unë gëzuar deri në fund heh).

Unë gjithashtu mori CS 707 dhe dashurinë e saj. Duke filluar 'er up është diçka që unë nuk kam mjaft ende kam memorizuar lmao ende kanë për të tërhequr deri se youtube video lol CS C-130 është një tjetër histori lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: FCAIR

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.267
Gjuhë