Gjuhë

Topic-icon Pyetje Sugjerim për P3Dv4 autoinstaller

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 950 by DRCW

Hej kam shkarkuar avionin 2 për P3Dv4 dhe për disa arsye instaluesi dëshiron të ngarkoj skedarin në (program x (86), të cilat janë vende për programet e formateve pak të formatuara 32 Lockheed instalohet në Program Files për operacionin bit 64. aeroplani i gjetur kur u përpoq për të zgjedhur aeroplan edhe pse kam marrë një indikacion se instalimi ishte i suksesshëm.Ja shikoja në dosjen Airplanes dhe asgjë atje.Kjo nuk është një problem për mua pasi që unë vetëm instaloj manualisht avionin në tavolinën e punës, pastaj kopjoj dosja e aeroplanëve, dosja e aeroplanëve tim Por unë mendova se do t'jua njihja, Faleminderit

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 951 by rikoooo

Përshëndetje,

Mund të kem emrin e një prej atyre addons kështu që unë mund të kryejë disa test për të riprodhuar gabimin dhe përfundimisht të korrigjuar atë.

Falemnderit


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 953 by DRCW

Sure ... Falcon 50 dhe Douglas C47, Faleminderit

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 954 by rikoooo

Ne rregull faleminderit,

Unë sapo po ekzekutoj një test dhe nuk gjeta asnjë problem, instaluesi futet në dosjen 64 bit për mua.

Unë jam në Windows 10 64 bit. duke përdorur P3D v4. Por unë gjithashtu kam instaluar P3D v1 v2 v3, FSX dhe FSX Steam dhe X-Plane 9 në 11.

Instaluesi nuk mund të bëjë gabime sepse kërkon rrugën e P3D v4 nga regjistri i Windows-it. P3D v4 krijoi çelësin e vet me rrugën.

Mund të shikoni në HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 \ AppPath

dhe

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Lockheed Martin \ PërgatitjaNUMXD v3 \ SetupPath

Më tregoni se cila është rruga e të dyve kryesore (përdorni regedit.exe nga komanda e Windows për të marrë ato çelësat e regjistrit)

Falemnderit


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 955 by DRCW

Sigurisht, unë jam duke përdorur dritaret 7 SP1 ... Kjo mund të jetë një çështje, unë do të shikoj në të

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: rikoooo

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 961 by DRCW

Mirë, kjo ishte një problem me dritaret 7 dhe kjo ishte një gabim i regjistrit. edhe pse shkarkimi ishte automatik, dritaret 7 donin të shkarkonin në programin e vjetër besnik (x86). Unë do të blej një makinë SSD për të drejtuar dritaret shpejt, unë kam gjetur se FSX dhe P3D drejtuar shumë më mirë në një makinë të veçantë. Windows tenton të marrë rrugën. Faleminderit për përgjigjen tuaj në kohë! Goditje të lumtura

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 963 by rikoooo

Ok faleminderit për reagimet tuaja

Lnadings lumtur


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.119
Gjuhë