Gjuhë

Topic-icon Ide FSX për ata që duhet të fillojnë nga puna

më shumë
1 ditë 4 vit më parë # 975 by DRCW

Le të përballen me atë,
FSX është një proces mësimi dhe jo vetëm se si të bëhet një pilot virtual. Kushdo që ka qenë rreth bllokut do t'ju tregojë
sa frustruese mund të jetë kur bën një gabim dhe duhet të rifutni FSX-në dhe të filloni përsëri. Sigurisht që nuk ndodh kurrë
për mua (LOL) Më poshtë është një deklaratë e asaj që kam mësuar gjatë viteve dhe shpresoj se do t'ju ndihmoj për të bërë një herë të parë ose
riinstalimi i FSX Deluxe ose Gold Edition.

Seksioni 1: HARDWARE dhe DRIVERS
Para instalimit të FSX, çelësi i suksesit është të siguroheni që keni një platformë të mirë dhe të qëndrueshme. Ju mund të konsideroni
përditësimin e PC tuaj nga addng RAM / hard disk ndarë etj ... Çdo ziej ose gamer do të ju tregojnë një sistem të zgjeruar
bën të gjitha ndryshimet. FSX shkon mjaft mirë me një procesor të fuqishëm quad core ose më të mirë në 4 ghz ose më të lartë.

Shumë njerëz overclock procesin e tyre Shembull 3.2 gz në 4xhz .. ose 4xhz të 4.5xhz. Pra, pse e bëjnë këtë? sepse
FSX është shumë e varur nga procesori dhe gjithmonë do të ketë njerëz që i shtyjnë sistemet e tyre në buzë. Atyre u pëlqen
krenohem me 200 fps në internet. A do të thotë kjo edhe ju? JO ... Me çdo ndryshim që bëni në sistemin tuaj
mbi syzet e fabrikës ekzistojnë rreziqe që mund të djegin pajisjen tuaj nëse nuk e dini se çfarë po bëni,
punoni me atë që keni dhe çfarë mund të përballoni.

Për të bërë makinën tuaj të drejtuar FSX në mënyrë që të jeni duke marrë një ekuilibër të mirë të të dy grafika dhe performanca qëllimi është për të
merrni grafika që dëshironi dhe një normë kornizë të 30 fps. Më e rëndësishmja është një fluturim jo i butë. Unë kam një AMD 8 core
procesor running në 3.5ghz dhe unë overclock atë, por vetëm për 3.7ghz së bashku me të shtuar një tifoz shtesë ftohjes në kullë tim
e cila është projektuar për ftohjen dhe ventilimin e ajrit. Nëse keni blerë një kompjuter nga shitësi juaj lokal, ju do të keni
për të ndryshuar kullën dhe shumë modele dyqanesh nuk mund të zgjerohen. Çdo kompjuter që përdor një furnizim me energji elektrike të vegjës së murit të prizë
në mur ka të ngjarë një sistem jo të zgjeruar.


hard Drives
janë të rëndësishme. Nëse jeni serioz në lidhje me simming dhe doni të shtoni një shumë të softuerit të palës së tretë (Peisazhi, aeroplani, retë
etj.) ju duhet të paktën 1TB. Unë rekomandoj një hard disk 2TB. Unë gjithashtu rekomandoj përdorimin e një hard drive të ndarë nga
hard drive ju keni dritare të instaluara në.

RAM
Ju do të dëshironi të përdorni RAM të mirë të performancës së lartë (DDR3 etj.) Minimumi i nevojshëm është 4 koncerti i RAM por ju me të vërtetë
duhet të konsideroni 8 koncert për FSX me një sistem që mund të zgjerohet në 32 koncerti i RAM-it përgjatë rrugës.

Kartat grafike:
Ja ku mund të shpenzoni shumë $ $ $. Ka karta të ftohur me ujë që shkojnë rreth $ 1500 SHBA. WOW Unë nuk mund të përballojë
se! Ju keni nevojë për një kartë grafike të mirë e cila mund të vrapojë rreth $ 150 US. Po përdor 2 AMD Radeon R9 Seria 200
Kartat grafike që funksionojnë në Firewire. Një kartë grafike e mirë do të ndihmojë të heqësh ngarkesën nga procesori yt. Atje jane
shumë karta atje, kështu që këshilla ime më e mirë është të hulumtojmë dhe të marrim zhurmën më të mirë për dollar tuaj. Kërkimi i forumeve FSX do t'ju ndihmojë
në marrjen e vendimit të duhur për herë të parë.

Drivers:
Ka patur probleme kur përditësimi i shoferëve të kartave grafike ka shkaktuar gabime fatale në FSX. Para se të blini një grafik
shihni nëse mund të zbuloni ndonjë problem të njohur me shoferët e kartelave ose ndonjë ankesë tjetër në FSX. Nëse nuk jeni
që ka ndonjë problem me kartën tuaj të tanishme grafike dhe ju bëni një update shofer dhe pastaj papritmas ka probleme,
kthehuni te shoferi i fundit që keni instaluar.

Furnizimi me energji elektrike
Overkill, Overkill, Overkill !!! Ju dëshironi një furnizim me energji elektrike që është mbi të vlerësuarat për hardware tuaj. Kjo do t'ju lejojë të shtoni ose
ndryshoni hardware pa e mbingarkuar furnizimin me energji elektrike. Unë kam një furnizim me energji 1000 watt më shumë se dy herë se çfarë është
e nevojshme për të drejtuar kompjuterin tim.

Hulumtimi dhe përgatitja paraprakisht është çelësi përpara instalimit të FSX.

Seksioni 2: Instalimi dhe zgjerimi i FSX

Tani që ne kemi mbuluar bazat në preperation, le të instalojmë FSX. Jini të vetëdijshëm se ky udhëzues i instalimit është projektuar për të
FSX Deluxe dhe Gold botimet nuk FSX avull i cili përdor një format të ndryshëm.

Pra, cilat janë dallimet midis Deluxe dhe Gold?

Versioni Deluxe nuk vjen me përshpejtimin X dhe kjo është ajo. Nëse keni versionin Deluxe, ju do të
duhet ta instaloni SP1 dhe SP2. Me edicionin e Artë thjesht shtoni diskun e nxitimit pas instalimit të diskut 1 dhe 2

Hapi 1: Para se të instaloni diskun 1 & 2 krijoni një dosje në dokumentet tuaja duke zgjedhur dosjen e re / klikoni me të djathtën dhe
emri atë dosje "FSX" pastaj tërhiqeni atë në tavolinën e punës. Kur vendosni në diskun FSX 1 zgjidhni më shumë opsione dhe më pas përzgjedhni
dosjen FSX në desktop që keni krijuar. Kjo do të udhëzojë FSX për ta instaluar programin në atë dosje në vend të
Fotografi të programit (x86)

Pasi të instalohen të dy disqet 1 & 2 FSX do të fillojë automatikisht. Ju pastaj do të premtuar për të vënë në kodin tuaj të produktit kryesore
dhe aktivizoni programin. Pas aktivizimit mos instaloni përshpejtimin (Gold) ose instaloni SP1 orSP2 (Deluxe)! Drejtimi i parë
FSX në mënyrë të lirë fluturimi për disa sekonda atëherë lë programin.


Hapi 2: Tani instaloni përshpejtimin (Gold) SP1 & SP2 (Deluxe). Për edicionin e arit filloni FSX dhe edhe njëherë ju do të
të nxitet të futni çelësin tuaj të produktit për përshpejtimin në mënyrë që ta aktivizoni atë. Ju pastaj do të nxitet për të lejuar FSX
për të shtuar veçoritë e reja kyçe për atë paketë zgjerimi. Zgjidhni Po. Edhe një herë filloni FSX dhe drejtojeni mënyrën e fluturimit falas për të
disa sekonda dhe pastaj dilni nga programi.


Hapi 3: ( kaloni këtë hap nëse keni vetëm 1 drive) Nëse keni një makinë të veçantë që ju dëshironi dedikuar
për FSX tani do të jetë koha për ta kopjuar dhe ngjitur atë në atë makinë.

Shembull:
Le të themi se dritaret janë instaluar në makinë C: dhe ju keni një disk të zbrazët D: gjithashtu të instaluar në kompjuterin tuaj. zgjedh
Fillimi / Kompjuteri / D Drive:

Kopjoni dhe ngjisni dosjen FSX në desktop tuaj në Drive D: Ky proces do të marrë rreth 5 në minuta 10.
Sapo të kopjohet, tani do të duhet një shkurtore e re për të mundësuar FSX-në nga tavolina juaj. Së pari tërhiqni shkurtoren aktuale
në tavolinën e punës tuaj në Recycle Bin. Shko te Drive D dhe hap dosjen FSX. Shkoni poshtë në FSX.EXE dosjen e aplikimit,
right click mbi të dhe zgjidhni "krijoni një shkurtore"pastaj tërhiqeni atë në tavolinën e punës. Tani kjo do t'ju lejojë të përdorni FSX-në duke përdorur atë
shkurtore. Once përsëri të drejtuar FSX në mënyrë të lirë të fluturimit duke siguruar që programi është i qëndrueshëm. Tani mund të fshini dosjen FSX
në tavolinën e punës. Ju do të kandidoni FSX në makinë D: nga kjo pikë përpara.

Hapi 4: Windows Vista, 7 dhe 8 duke instaluar UIAUTOMATIONCORE.DLL tuaj në FSX.
Dosja uiautomationcore.dll është e nevojshme për të parandaluar disa crashes të njohura në FSX. Gjëja më e rëndësishme
është që ju duhet të instaloni dll saktë për versionin tuaj të dritareve. Instalimi i gabuar mund të shkaktojë më shumë probleme. Shko te
motorin e kërkimit tuaj dhe shkruani uiautomaioncore.dll për Vista / për dritaret 7 / për dritaret 8 / për dritaret 8.1 të cilat ndonjëherë
OS ju keni. Pasi të keni gjetur versionin e saktë, hiqni atë në tavolinën e punës dhe pastaj instaloni në dosjen tuaj kryesore FSX jo
ku tjetër !!!
Mbani një kopje të saj në dosjen tuaj të dokumenteve si një rezervë.

Hapi 5: Rregulloni cilësimet tuaja në FSX.
Run FSX dhe kaloni nga fluturimi i lirë në parametrat. Ja ku mund të ndryshoni grafikë, retë, trafik etj ... Mund ta shkruaj
nga një hap pas hapi, por në vend të kësaj ka disa video mësimore të shkëlqyera në youtube. Në këtë video rekomandohet përdorimi i një të jashtëm
kornizë kufizuese, por unë kam gjetur probleme me stutterers dhe ndalesa në fluturim kështu që unë rekomandoj që të vendosni ritmin tuaj të kuadrove FSX
limiter në 30 fps ose gjysmën e normës së rifreskimit të monitorit tuaj të videos. Nëse vlera e rifreskimit të vëzhguesve tuaj është 70 atëherë vendosni shpejtësinë tuaj të kuadrove
kufizues në 35 fps.Hapi 6: Konfiguro FSX
Pasi të keni përfunduar dhe testuar parametrat tuaj në mënyrë të lirë fluturimi për fps më të mirë dhe kombinim grafik tuaj
sistemi mund të ju dorëzojë ju do të doni të mbani ato atje. Ne tani duhet të shkulim FSX.CFG fotografi. Kam shkruar një fije për këtë
forum në seksionin FSX General titulluar "Fixes FSX dhe Këshilla në cfg" Ju lutemi shikoni seksionin 1 i cili mbulon 3 themelore
ndryshimet e nevojshme në FSX. Ka shumë postime dhe video atje me tweaks të tjerë që mund të shikoni. Vazhdoni të kandidoni
FSX dhe testoni atë pas bërë këto tweaks. 3 e parë që kam shënuar në postin tim mund të aplikohet të gjitha në të njëjtën kohë, por çdo shkulje
bëni pas kësaj duhet të ndiqet nga drejtimi i FSX për të parë se si ndikon në operacionin tuaj. Nëse ju pëlqen, mbajeni. mbaj mend
shprehja " Nëse nuk është thyer ... NUK FIX IT "

Përdorni skedarin fsx.cfg për të bërë ndryshime të vendosjes nga kjo pikë dhe jo cilësimet në programin FSX sepse mund të
shkaktojnë disa nga ndryshimet që keni aplikuar në fsx.cfg për t'u rikthyer në default.

Hapi 7: Shtimi i Shtesave
Pasi të keni testuar dhe drejtuar FSX në të dy fluturime të gjata dhe të shkurtra me hapat e mësipërm të bërë, atëherë filloni ngarkimin tuaj
add-on-së një në një herë GJITHMONË TESTIMI I tyre para se të shtoni të tjerët. Në këtë mënyrë, nëse duhet të lindë një problem.
Unë do të bast se ju do të dini ku të shikoni! Një gjë që unë dua të përcjell është programet që mund të blesh që njihen
si program përforcues për FSX. Ata duhet të përmirësojnë performancën. Të gjitha unë mund të them (sipas mendimit tim) Mos e humbisni
para!


Shihemi në fije tjetër!

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.172
Gjuhë