Gjuhë

Topic-icon Pyetje Kodet e konfigurimit të FSX Full dhe Complete

më shumë
1 ditë 3 vit më parë # 980 by DRCW

Kjo u sigurua nga ESP i cili zhvilloi konfigurimin FSX. Ju do të dëshironi të referoni këtë faqe dhe të keni një kopje në dokumentet tuaja.

msdn.microsoft.com/en-us/library/cc526949.aspx

me këtë informacion qielli vërtet është kufiri i aftësisë suaj për të bërë ndryshime në avionin tuaj dhe më gjerë.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 3 vit më parë # 981 by Gh0stRider203

oh, kështu që unë mund të pajisë 777 tim me afterburners? e embel! ^ _ ^ lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 3 vit më parë # 982 by Gh0stRider203

Unë në fakt kam një gjë që mund të më ndihmoni me ....

si në dreq mund të shtoj hapësirat e parkimit në një aeroport? Në mënyrë të veçantë, disa në KDFW përpara "Maintenance Hangar #5" të American Airlines prnt.sc/ie8djp


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 3 vit më parë - 1 ditë 3 vit më parë # 983 by DRCW

Kjo është një fushë që unë nuk e kam dabbled në FSX, unë tani jam kryesisht duke P3Dv4 që shumëpritur 64 bit ESP platformë. Këtu është një video udhëzimi që kam gjetur se mund të jetë e dobishme. Unë nuk kam pasur kohë për ta përdorur ende, por nga të gjitha videot që kam parë, kjo duket se e shpjegon mirë


Redaktimi i fundit: 1 vit 3 ditë më parë nga DRCW.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 ditë 3 vit më parë # 988 by DRCW

Këtu është një mostër për ju të një autopilot autopilot standard autopilot seksion autopilot CFG
[TurbineEngineData]
fuel_flow_gain = 0.002 // Gain në rrjedhën e karburantit
inlet_area = 19.6 // këmbët katrore, zona hyrëse e motorit
rated_N2_rpm = 29920 // RPM, vlera e vlerës së kompresorit të fazës së dytë
static_thrust = 28000
afterburner_available = 0 // Mbështetje pas djegies?
reverser_available = 1 // Ndreqësi i shtytjes në dispozicion?
ThrustSpecificFuelConsumption = 0.385 // Konsumi i karburantit specifik i shtytjes (Jets)
AfterBurnThrustSpecificFuelConsumption = 0 // TSFC me nxehtësi / nxehje të angazhuar

[Jet_engine]
thrust_scalar = 1.0

Mbështjellësi duhet të vendoset në = 1) 0 do të thotë të rreme dhe 1 do të thotë e vërtetë, Ju mund të duhet të rrisni edhe motorin Static_ Thrust = settings. Unë do të krijoj një postim mbi këtë temë shumë shpejt.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.481
Gjuhë