Gjuhë

Topic-icon i rëndësishëm Rrëzimi i avionëve Saratov

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 992 by Dariussssss

Fluturimi i Saratov Airlines 703, një Antonov An-148, u shkatërrua pas ndikimit në terren pranë Stepanovskoye, Rusi. Të gjithë pasagjerët 65 dhe anëtarët e ekuipazhit 6 u vranë.
Avionët u ngritën nga pista 14R në Aeroportin Domodedovo të Moskës në 14: 21 orë kohë lokale (11: 21 UTC). Moti rreth kohës së nisjes në Aeroportin Domodedovo përfshinte dukshmëri të kufizuar (2100m) gjatë rënies së reshjeve të lehta. Temperatura ishte -5 ° C, kuvertë cloud cloud në këmbët 2600 AGL.
Komiteti i Aviacionit Ndërshtetëror deklaroi se, para nisjes, ngrohja e tre tubave të pitot nuk ishte kthyer.
Pas ngritjes, në lartësinë e 130-150 m (425-490 ft) mbi nivelin e tokës, autopiloti u aktivizua. Flaps ishin ngritur si avion u ngjit përmes një lartësi prej 550 m (këmbët 1800).
Rreth 2 minuta 30 sekonda pas ngritjes, në një lartësi prej rreth 1300 metra (këmbët 4265) dhe një shpejtësi instrumentesh të 465-470 km / h, ka pasur mospërputhje midis leximit të shpejtësisë së ajrit në anën e kapitenit në krahasim me indikatorin e shpejtësisë së gatishmërisë . Shpejtësia e ajrit në anën e kopilotit nuk dihet pasi ky parametër nuk është regjistruar nga regjistruesi i të dhënave të fluturimit. Nuk kishte ndonjë ndryshim të rëndësishëm në treguesit e lartësisë. Pas një sekonde tjetër 25, mospërputhjet arritën në rreth 30 km / h me shpejtësinë në anën e kapitenit duke qenë më e madhe.
Pas rreth 50 sekonda, në një lartësi prej rreth 2000 metra (6560 ft), shpejtësia e ajrit në treguesin e shpejtësisë së gatishmërisë ishte më i lartë dhe vazhdoi të rritet ndërsa shpejtësia e ajrit në kapitenët ASI vazhdoi të ulte.
Ekuipazhi i fluturimit shkyçi autopilotin. Shpejtësia e ajrit në anën e kapitenit vazhdoi të ulet, ndërsa ASI i gatishmërisë tregoi 540-560 km / h. Rreth 50 sekonda pas autopilot u fikur, fluturimi kaloi një lartësi prej 1700-1900 m (5580-6230 ft) me ngarkesa vertikale duke filluar nga 1.5 në 0.5 g. Më pas aeroplani hyri në një pjerrësi të madhe me ASI në anën e kapitenit duke treguar 0 km / h, dhe gatishmërinë ASI duke treguar 200 km / h. Këndi i katranit u zvogëlua në -30 / -35 gradë me një faktor vertikal të ngarkesës së 0 g.
Avioni ndikoi në një fushë me dëborë rreth 14: 27: 05 dhe u shpërbë. Para përplasjes me tokë, ASI i gatishmërisë u rrit në 800 km / h me ASI të kapitenit që ende shfaq 0 km / h.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: superskullmaster
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.180