Gjuhë
× Mirë se vini në forumin tonë!

ne dhe anëtarët tanë kush jeni, çfarë ju pëlqen të them dhe pse ju u bë një anëtar i Rikoooo.
Ne i mirëpresim të gjithë anëtarë të rinj dhe shpresoj të të shoh rreth një shumë!

Topic-icon Solved Bunny i lumtur

më shumë
7 muaj javë 4 parë # 1118 by Vjetër John

Pershendetje te gjitheve
Si emri im i përdoruesit sugjeron që unë jam mbi 60. Përvoja ime e vërtetë fluturuese në botë ishte shumë kohë më parë në një Chipmunk dhe Vickers Varsity. Fillova të fluturoja disa vjet më parë me FS një qindvjeçar fluturimi dhe një pc nga PC botë. Gjatë viteve kam shpenzuar një pasuri në softuer dhe hardware, gjithnjë duke u përpjekur për realitetin. Unë tani kam një të lartë të PC mes varg nga Chillblast. Oculus VR dhe pamje orbike. PC ime u ble korrik 16 dhe erdhi me Windows 2017. Pastaj vendos FSX Steam. E gjithë kjo ka qenë në ndjekje të fluturimit të një avioni të caktuar. Douglas DC10. Vetëm fluturimi i Fluturimit është pothuajse i përsosur, ndërsa jetoj në Licolnshire jo shumë larg nga RAF Coningsby dhe Beteja e Fluturimit Memorial të Britanisë dhe Dakota ZA3. Unë jam gjithashtu një vizitor i rregullt në Duxford si në botën reale ashtu dhe në botën siming. Nuk është një freeware bukur që ka një mundësi të shfaqjes ajrore kështu që unë mund të fluturoj përkrah fortesës së fluturimit 'Sally B'. Gjithçka është e mirë në botën time, por këtu vjen zhurma e madhe. FSX Steam vendosi që nuk do të luante mirë me Windows 947. Kështu që unë kam për të kafshoj plumb dhe të kaloni në P10D V3. Këtu vjen legjendat Downer të fluturimit DC4 nuk do të ngarkohen në P3D. As do të freeware Duxford. Pra, gjetja e C3 tuaj është një dhuratë absolute. Është perfekte, duhet të di si kam qenë në një Dakota të vërtetë. OK nuk ka erë. Por sa më afër realitetit si një sim mund të merrni. Kritikat e mia të vetme, nuk ka ngacmime, janë zëri apo mungesa e tij për ndërprerëset dhe pompat e karburantit dhe thirrjet. Unë fluturoj parashutist dhe do të pëlqente atë në ngjyrat RAF. Vitin e ardhshëm në botën reale do të ketë Daks mbi Normandinë duke rënë parashutistë në vendet e uljes së Normandisë. Sigurisht do të fluturoj një version sim. Unë gjithashtu shpresoj që të marr një udhëtim në Dakota. Por edhe njëherë ju falënderoj për këtë Dakota fantastike për të cilën unë do të kisha paguar me kënaqësi.

John Caselton (Vjetër John)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
7 muaj javë 4 parë # 1119 by rikoooo

Hi John,

Faleminderit për hyrjen tuaj të këndshme. Jemi të lumtur që mund të fluturosh në C47 pa ndonjë problem. Mirë se vini në forum.

Goditje të lumtura


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.211
Gjuhë