Gjuhë

Topic-icon Pyetje Matës i shtuar nga Rikoo dhe P3D V4

më shumë
6 muaj javë 2 parë # 1269 by al1191

Rikoo shton vlerëson disa avionë që raportohen në përputhje me P3d V4 por që paraqet probleme me P3d V4:

"CALLOUT_SOUND" nuk funksionon sepse është një version 32-bit
Duhet të zëvendësohet nga "dsd_p3d_xml_sound_x64!" gjendet në faqen e internetit të Doug Dawson

Shkrimi matës "HoneywellFMC_Grey_Riko!" ka shumë gabime në programim dhe nuk funksionon.

Me të gjitha faljet e mia për anglishten time "Përkthimi Google"

përzemërsisht

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 6 javë më parë 1 - Muaj 6 javë më parë 1 # 1271 by rikoooo

Hi al1191,

Për cilën shtesë po flisni? HoneywellFMC_Grey_Riko është kompatibil me definicionin P3Dv4 Unë kam kontrolluar këtë më parë, dhe Callout_Soud.dll (e cila është dsd_p3d_xml_sound_x64 riemëruar në Callout_Soud) po ashtu, nëse nuk keni instaluar një shtesë që nuk është e shënuar në Prepar3D v4. Ju lutemi gjeni gjithë listën këtu: www.rikoooo.com/prepar3d-v4 .

Falemnderit


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar
Redaktimi i fundit: 6 muaj 1 javë më parë nga rikoooo.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 6 javë më parë 1 # 1272 by al1191

Përshëndetje,

E kuptova atë që më ke thënë, por nuk besoj se kam gabuar.
I instaluar në PD3 V4 dy aeroplanët (Beriev BE-200X dhe boeing c-32) që propozuat për shkarkim:
Më poshtë dhe për çdo aeroplan ju do të gjeni listën e gabimeve, disa të lehta për të korrigjuar të tjerët më delikate, të raportuara nga P3D V4 (ContentErrors.txt) dhe të grupuara sipas dosjeve:


Beriev BE-200X (kam bërë korrigjimet dhe kam mbajtur avionin)
aircraft.cfg
Komenti i humbur (//)
Ref 1: Jane të gjithë avionin e botës 2002-2003 Ed
Ref 2: Be-200 3-pamje vizatim
Ref 3: Faqet e internetit të ndryshme
Frenat e seksionit
Emri i dyfishtë i emrit: DIFFERENTIAL_BRAKING_SCALE
Panel.cfg
gabim = matësi i stilit C nuk arriti të ngarkojë: D: \ Program Files \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 \ Gauges \ CALLOUT_SOUND.dll, matës: zë. DLL është pak 32. Një version bit i 64 kërkohet. Kjo Biblioteka është (mendoj) instaluar nga paketa dhe thirret nga Gauge50
Matës RMI_SQ Skedari i imazhit të munguar: BE200 \ hhRMI_compass_highlight.bmp
Seksioni Duplicate Key Seksioni: Window05 Key: window_pos
Sound.cfg
Zëri i zërit mungon
door_small_open
door_small_close
tufë
boeing c-32 (Shumë korrigjime për të bërë, nuk e kam mbajtur avionin)
aircraft.cfg
Seksioni: elektrike
Emri i dublikuar kyç: gear_motor
Emri i dublikuar kyç: marker_beacon
Panel.cfg
gabim = matësi i stilit C nuk arriti të ngarkojë: D: \ Program Files \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 \ Gauges \ CALLOUT_SOUND.dll, matës: zë. DLL është pak 32. Kërkohet një version pak i 64. Kjo Biblioteke eshte (mendoj) instaluar nga paketa dhe quhet nga Gauge122, Gauge33 [VCockpit01]
Emri Duplicate Key Seksioni: Window08 window_pos
Matës RMI_SQ Skedari i imazhit të munguar: B767 \ hhRMI_compass_highlight.bmp
Gauge Gear_Light_L dhe Gear_Light_C dhe Gear_Light_R Skeda e imazhit të munguar: B767 \ Gear_light_up.bmp
Ekrani me shumë funksione të pamjes Madhësia e skedarit të imazhit të matur: B767 \ MFD1_Ownship.bmp
MFK ka më shumë gabime të skanimit 150 si [Mbyllja boshe ose mbyllja e prindërve që mungojnë] ose [komanda nuk gjendet - ndoshta mungon një hapësirë ​​ose ka një hapësirë ​​shtesë].
Tekstura nuk u gjet:
TDS757_ELEVATOR_L.BMP
TDS757_AIRSTAIR_L.BMP

Shpresoj që kjo listë të jetë e dobishme për ju.
Qëllimi im nuk është të kritikosh punën e admirueshme, por më tepër të bëni vërejtje konstruktive

Përzemërsisht

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 6 javë më parë 1 - Muaj 6 javë më parë 1 # 1274 by rikoooo

Hi,

Gabimet në MFK rreth mungesës së BMP ose çelësave të kopjimit dhe kështu me radhë nuk janë të rëndësishme dhe mund të injorohen totalisht.
Ju gjithashtu duhet të çaktivizoni regjistrimin e gabimeve (debugs) në konfigurimin P3D nëse nuk jeni një programues ose një entuziast shumë rreth vlerësimeve XML, përndryshe, ajo do të shfaqet çdo herë që mbyllni P3D dhe kjo është e bezdisshme.

Çfarë është interesante këtu është gabimi në lidhje me DLL duke qenë një bit 32, kjo nuk është normale, por shumë e lehtë për të rregulluar:

Shko te "matësit" e dosjeve të Prepar3D v4 -> (C: \ Program Files \ Lockheed Martin \ Prepar3D v4 \ vlerëson) dhe lokalizoni skedarin "CALLOUT_SOUND.Gau"dhe hiqni atë. Megjithatë, mos hiqni" CALLOUT_SOUND.DLL"shkakton që ky skedar është bit 64 (skedarët kanë emra të njëjtë, por extension të ndryshëm .gau = 32bits dhe .dll = bit 64).

Shënim: Nëse "CALLOUT_SOUND.gau" nuk ekziston, thjesht hiqni "CALLOUT_SOUND.dll" dhe riinstaloni Boeing C-32, tani do të jetë mirë për të gjitha.

fluturimit të lumtur


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar
Redaktimi i fundit: 6 muaj 1 javë më parë nga rikoooo.
Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: al1191

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.183
Gjuhë