Gjuhë

Topic-icon Pyetje Airbus A320 Familja Mega Pack FSX

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 1314 by spor55

Hi Rikooo simmers!
Unë kam qenë simming për një 15 mirë vjet dhe kjo duhet të jetë paketa më e mirë falas kudo! por .......
Më pëlqen të mendoj se unë jam shumë i kujdesshëm në të gjitha gjërat simming, por unë nuk mund të merrni këtë paketë për të punuar aghhh!
Unë do të doja të falënderoj djemtë që e vendosin këtë paketë së bashku. Ftohtë dhe e Errët në këtë ka marrë me të vërtetë me dhelpra, unë kam provuar gjithçka, FSX-SP2 është instaluar, por çdo shirit, panel, buton është krejtësisht i vdekur, ctrl + e gjithçka ..... mund të prodhuesit e kësaj pakoje të bëj një rregullim në mënyrë që të mos Ftohtë dhe të Errët, kam vërejtur se shumë njerëz kanë të njëjtin problem, do të ishte më e mira e Krishtlindjeve më të mirë që falënderoja ndonjëherë! (ps kanë instaluar herë 3 pa fat)

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 1329 by spor55

pak disapointed nuk ka asnjë ndihmë në këtë forum :(

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 1333 by Dariussssss

Hello.

Duhet të bëni ndryshime të përshkruara në faqen e shkarkimit të atij paketi.

Është e qartë se çfarë duhet të bëjmë, për ta bërë këtë punë. Nëse keni bërë gjithçka të saktë, duhet të punoni. Gjithashtu, nuk e përmenda a ke FSX SP2 instaluar saktë, sepse kjo është një domosdoshmëri. Shumë gjëra thjesht nuk funksionojnë pa atë. Gjithashtu, mund të jetë se nuk është instaluar saktë. Shumë njerëz janë ankuar për këtë, por shumica e tyre kanë humbur hapat e dëshiruar. Gjithashtu, mund të jetë kjo FSX është prishur, prandaj kontrolloni.

Pra, krijoni fluturimin e parazgjedhur, zgjidhni aeroplanin që dëshironi, vendoseni aeroportin që dëshironi. Çaktivizo gjithçka, dhe dua të them çdo gjë, ruajeni si DEFAULT. Tani, shkoni në FSX cfg file.I don't know which OS you have on your PC ,so I don't know where it is. In the MAIN section,add the required line,save it.

Than, filloni tuaj FSX dhe provoni përsëri.

Të fala

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 3 vjeçare muaj më parë # 1335 by 3201907

The A320 pack is amazing, especially for freeware and now that is includes a Honeywell FMC. I fly it very, very often as it is very good on FPS and while it isn't "Study Level" it still offers a decent amount of proper items like starting, fuel pumps, etc.

Unë kam instaluar këtë paketë tri herë (3) për shkak të ndryshimit të kompjuterave dhe më pas një përmirësim nga FSX në P3D and I've never had any issues. Something must be wrong on your end?

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 1343 by spor55

Faleminderit për gjithë ndihmën! Më në fund mora atë duke punuar yeeeeaaah
I use Windows 10 që ka directX 12 kështu që unë e ndryshova atë për të drejtpërdrejtë X 10 dhe gjithçka duket se tani punon
pavarësisht nga dritat e lundrimit, ndonjë ide çdokush? ndoshta ky rregullim do të funksionojë për të tjerët që kanë probleme
Faleminderit për një set të bukur!

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 vit 1 muaj # 1365 by storminnorman3

Why do I always have difficulty in starting the No 2 engine in all of this fleet? I use FSX Versioni i avullit

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 vit 1 muaj # 1366 by 3201907

Sigurohuni që sapo të filloni "Engine 1" që të kaloni "rrjedhjen" në "Engines" .... pastaj zjarri "Engine 2"

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 vit më 2 javë më parë # 1378 by LX_96

Çdo herë që unë dua të filloj aeroplanin, motorët fiken. Pastaj unë kam për të rifilluar ato.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 muaj javë 3 parë # 1567 by pieterburner

Ditë të mira Shpresoj se dikush mund të jetë në gjendje të më ndihmojë. E instalova këtë paketë dhe e shijoj shumë, edhe pse kam vetëm një çështje. Pasi të keni ndjekur procedurën e fillimit hap pas hapi siç përshkruhet në manual gjithçka është në rregull, por pasi të shkëputem dhe pas V2 të gjithë motorët të fiken dhe pastaj pas një rimbushjeje përsëri fluturimin falas dhe përsërisni gjithçka në të njëjtën gjë do të ngritem pa problem. Kam probleme për të xhiruar gjithçka, por pa gëzim

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 muaj javë 3 parë # 1568 by Dariussssss

Describedshtë përshkruar qartë se çfarë duhet të bëni, çfarë të ndryshoni në sim tuaj për të mos pasur atë gabim.

Por, këtu është përsëri:

E RNDSISHME: Airbus shfaqet në modalitetin Ftohtë dhe të errët (motorët dhe instrumentet janë fikur). Lexoni manualin e plotë të përdoruesit të François Doré, i cili është i përfshirë për të njohur procedurën e fillimit me Bleeds, autori ende lejon funksionin CTRL + E që automatikisht të fillojnë motorët me modalitetin Fly By Wire në "LIGJIN NORMAL".

BUGJET E NJOHUR: Nëse paneli i sipërm nuk tregon, atëherë keni nevojë FSX-SP2. Të gjitha panelet kërkojnë të paktën FSX-SP2 ose FSX-Asceration ose FSX Edicioni i avullit ose Prepar3D ...

Nëse fluturimi juaj nuk fillon në ulje të ftohtë dhe të errët ose nëse motorët tuaj mbyllen menjëherë pas ngritjes, kjo është për shkak se fluturimi juaj i paracaktuar është fluturimi origjinal i paracaktuar i FSX, me ULM, duke fluturuar në "Portin e së Premtes".

Për të zgjidhur problemin, thjesht duhet të krijoni një fluturim, me aeroplanin tuaj të dëshiruar, dhe aeroportin sipas dëshirës tuaj, kur ngarkohet skenari, fikni të gjithë sistemin e këtij avioni (motorë, bateri, ndezje) dhe kurseni fluturimin duke kontrolluar kutinë e kontrollit në dritaren "Ruaj fluturimin" të quajtur "bëje këtë fluturim të paracaktuar".

Atëherë lëre FSX.

Hapni skedarin FSX.CFG (me Notepad) e vendosur në:
Nëse jeni në Vista ose Shtatë ose Windows 10 "C: - Përdoruesit - emri i përdoruesit - Të dhënat e aplikacionit - Roaming - Microsoft - FSX"
nëse jeni në Windows XP "C: - Dokumentet dhe Cilësimet - emri i përdoruesit - Të dhënat e aplikacionit - Microsoft - FSX"

Në seksionin [MAIN], shtoni vijën: DisablePreload = 1

Rifillo, fillo përsëri FSX, problem i korrigjuar.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: pieterburner

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.335