Gjuhë

Topic-icon Pyetje Instalimi i ATR 42 / 72 për P3D forcat për të fshirë FSX-Installation?

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 1351 by Gero-1954

Çkemi të gjithë,

Unë u përpoqa të instaloja ATR 42 / 72 për P3D4, por në fillim më kërkohet të de-instaloj timen FSX- dhe FSX: SE ATR (shiko skenarin bashkangjitur).

Edhe pse të gjithë janë në nën-drejtori të ndryshme.

Megjithatë, unë dua ta mbaj FSX-Instalimet - kështu që unë anulova P3D4-Installation.

A ka dikush zgjidhjen e problemit? Ose janë FSX-Vendet ri-instalohen pasi të jenë fshirë (përkohësisht), së bashku me P3D4-Installation?

Përshëndetje, gero

Attachments:

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 2 vjeçare muaj më parë # 1356 by geowil

what I do is back up the atr files in aircraft file plus panels and sound and effects files in main directory copy to a different location on you pc or a external hard drive then let the program delete the files and let it install it may put the files back on fsx dhe avulli juaj nëse nuk kopjoni dhe ngjisni skedarët në të cilët keni bërë kopje rezervë fsx and steam and all will be back in place easy as. it is easer to back up all those files above than trying to pick out the ones belong to the atr p.s when it asked you to overwrite the files just say yes to all wont hurt the game.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.707