Gjuhë

Topic-icon Pyetje Instaluesit që nuk punojnë në V4.4

më shumë
1 vit 1 muaj - 1 vit 1 muaj # 1364 by rgp1942

Farë po bëj gabim? Unë kam shkarkuar si aeroplanët, ashtu edhe skenarët për P3D V4 dhe përdori instaluesit e përfshirë për t'i instaluar ato në V4.4. Në të gjitha rastet kam kontrolluar se është duke u instaluar P3D V4. I've tried both allowing the installers to go automatic, and pointing the installer to my P3D directory. After installation, the products are not in P3D, and they do not show up in Addit! Pro. If I take the time and trouble to manually install them into the P3D folders, all is OK. My P3D dosja e programit është në:
"F: \ Skedarët e programit \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "
Pjesa tjetër e P3D dosjet janë në C:
"C: \ ProgramData \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "

Këtu janë skedarët 2 për të provuar me:
mt_adams_and_mt_st__helens.exe -- installer 9.74
sikorsky_s76a_spirit.exe - instalues ​​9.85

Unë tani kam Addit! Pro v8.6.1 dhe mund të përpiqeni ta përdorni atë si një rrugëdalje, por do të ishte mirë nëse skedarët e instalimit. Exe funksiononin.

Redaktimi i fundit: 1 vit 1 muaj më parë nga rgp1942. Arsyeja: typo saktë

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 vit 1 muaj # 1370 by rikoooo

Përshëndetje,

Mund të më konfirmoni që instaluesi kopjojë skedarët në "F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "dhe jo" C: \ Skedarët e programit \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 "

Falemnderit


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Ditë 1 1 vit më parë - Ditë 1 1 vit më parë # 1381 by pilot i kërcimit

Përshëndetje,
A e regjistruat produktin tuaj? Nëse jo, mund të jetë që ka kufizime në ato që mund të shkarkoni. Unë kam luftuar me të njëjtën gjë. Nëse keni anëtarësimin falas, nuk keni të gjitha mjetet për të luajtur me të. Anëtarët e paguar marrin të gjitha kambanat dhe bilbilat.

Redaktimi i fundit: vit 1 1 ditë më parë nga pilot i kërcimit.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 1391 by IanH

Une kam te njejtin problem. Asnjëherë nuk funksionon P3D v4.
Po heq dorë nga Rikooo.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 1392 by rikoooo

Pershendetje IanH,

A mund të jesh më i saktë, të lutem? Instalimi nuk po funksionon si për rgp1942 ose jeni shkarkuar disa shtesa që nuk janë të pajtueshme Prepar3D v4? Twoshtë dy probleme të ndryshme.

Për informacion, lista e shtesave Prepa3D v4 të përputhshme është këtu: www.rikoooo.com/prepar3d-v4


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 - Muaj 11 javë më parë 1 # 1393 by rikoooo

rgp1942,

Nëse tuaj Prepar3D v4 është në F: \ Skedarët e programit \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 pastaj zgjidhni instalimin me porosi dhe klikoni butonin e shfletimit, pastaj zgjidhni rrugën F: \ Program Files \ Lockheed Martin \Prepar3D v4 si një dosje destinacioni. Duhet të funksionojë pa problem.

Sidoqoftë, nuk duhet të keni një dosje F: \ Program Files \ në F: në parim "Program Files" është i rezervuar për C: / drive dhe mendoj se kjo është ajo që shkakton konfuzionin e instaluesit, do të shoh nëse mundem rregulloni atë në të ardhmen e afërt.

Goditje të lumtura


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar
Redaktimi i fundit: 11 muaj 1 javë më parë nga rikoooo.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 1394 by IanH

Programi supozohet të jetë i pajtueshëm -ATR 72.
Nëse e lë në automatik, instalon në C: drive.
Rruga për tim P3D is F:\Prepar3D v4.
Edhe me instalimin me porosi dhe duke treguar këtë destinacion, nuk funksionon.

Faleminderit per pergjigjen.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 1395 by rikoooo

Pershendetje IanH,

Sot e kam azhurnuar instaluesin për ATR 72 dhe ATR42 ju lutemi shkarkoni përsëri, tani duhet të funksionojë.

Të gjitha shtesat e tjera për Prepar3D v4 do të azhurnohet brenda ditëve të ardhshme 3. Faleminderit

Ulje të lumtur


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 11 javë më parë 1 # 1397 by IanH

Erik,
Besimi im në Rikooo është rivendosur!
Tani është instaluar dhe duket se funksionon në mënyrë perfekte deri më tani.
Faleminderit perseri.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
11 muaj 5 ditë më parë # 1404 by rikoooo

Hi,

Të gjitha shtesat e listuara këtu: www.rikoooo.com/prepar3d-v4 janë azhurnuar për të rregulluar problemin me instalimin.

Kënaquni


Administrator i Përgjithshëm - - Erik Gjithmonë të lumtur për të ndihmuar

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.319