Gjuhë

Topic-icon Pyetje Përditësoni Kartën e Grafikës Video

më shumë
Muaj 7 javë më parë 1 # 1477 by tomtobin

Të gjithëve,

Unë jam i interesuar të rifreskoj kartën time grafike nga ajo që kam aktualisht që do të ishte me çmim mesatar ($ 250 - $ 350).

Rregullimi im aktual është si më poshtë:

Kompjuteri Dell
Inspiron 3847
Pajisja: Desktop - BVSMMEP
Procesori: Intel (R) Core ™ i7 4790 CPU 3.60GHz 3.60 GHz
Memoria e instaluar (RAM): 16.0 GB
Lloji i sistemit: Sistemi operativ 64-Bit x procesor i bazuar në 64
Pena dhe Prekja: Nuk ka stilolaps ose prekje në dispozicion
Edicioni Windows: Windows 10
Karta Grafike: NVIDIA GeForce GT 705.0

Nuk di asgjë për kartat grafike përveç kartave NVIDIA duket se janë më të përhapurit në treg.

Unë kryesisht fluturoj me avull FXE (por e di që MS FS 2020 është atje) dhe po kërkoj DSL për të provuar; Unë zakonisht fluturoj disa orë në javë dhe nuk jam duke luajtur.

Dhe do ta bëj që Biri im në Ligj të ndryshojë kartën time, në mënyrë që t'ju japë një ide (shpresoj) për aftësitë teknike kompjuterike (ose mungesën e tyre).

Shpresoj se ndihmon.

Tom Tobin
Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 7 javë më parë 1 - Muaj 7 javë më parë 1 # 1478 by hankal

Nividia 1080 (jo 1080ti .... shumë e shtrenjtë)
Kartë e shkëlqyeshme. Rinovuar është mirë. Në klasën tuaj të çmimeve.

Redaktimi i fundit: 7 muaj 1 javë më parë nga hankal. Arsyeja: shtoni shënim

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
Muaj 7 javë më parë 1 # 1480 by bthiago

Pershendetje Tom;
Ajo që kam frikë është se motherboard juaj mbështet një Card Vid të tillë. Sinqerisht nuk kam si PC të Dell. Kisha 2 ose 3 dhe çdo herë po përditësoja Vid Cards, po merrja Crashes.
Unë e ndërtoj timen e tutje.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.184