Gjuhë

Topic-icon Pyetje Lockheed L-1049 Super Constellation

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 141 by PAYSON

Çfarë është sekreti i fluturuar këtë aeroplan mbi 5-6 minuta pa dështim i plotë motor? Jo vetëm një motor në një kohë, por të gjithë në një kohë. Unë kam pasur gjithmonë një vend në zemrën time për ta, sidomos kur një krejtësisht marina gri, tip recon (me i madh tjerrje disk radar) do të fluturojë mbi shtëpinë tonë nga Stacioni Ajrore Detare baba im ishte vendosur.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 142 by Rolando

Unë kam të njëjtin problem dhe edhe miqtë e mi. Nuk është një zgjidhje e shkëlqyer: konstelacioni normal (jo super) po fluturojnë pa gabime ...

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 144 by PAYSON

Faleminderit për përgjigjen tuaj. Unë e di se është në udhëzimet - për të - të vepruar, (në kuadër të "lexuar-mua) nuk duhet të kalojë një përdorim të caktuar RPM mëposhtëm marrë-off, por kjo është e pamundur .... vetëm ajo bie në tokë, ka nevojë për të gjithë pushtetin për të qëndrojnë deri. Tani të gjitha unë duhet të bëni është të kuptoj se si për të ndarë pix me ju djema.
Përsëri, faleminderit PAYSON

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 161 by Gh0stRider203

e keni hapur flaps Kapak?


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 162 by PAYSON

Vetëm përpoq flaps hapura Kapak .... pas ngrohtë-up ajo u ngjit ngadalshëm për 4K, bëri një kthesë prapa në bazë. Tetë në fluturim, mat vakum filluan të shkojnë një nga një të ulët. Soooo, pas 8 minutash, ajo ka rënë si një gur. Por, hej, kjo është një rekord. Faleminderit për info edhe pse, unë vlerësoj atë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 165 by Gh0stRider203

Unë jam një "disa" grupe FB për FSX. Unë do të kërkoj për rreth ya :) Edhe mori një buddies disa të cilët janë të aftë në fluturues B-17, kështu që unë do të kontrolloni me ta shumë :) Connie është zog tjetër unë jam duke shtuar në flotën VA-së, një herë unë të marrë pjesën tjetër të zogjve tanë paguar off.

I kam të mjaftueshme tani për të paguar 767-200ER, i cili lë dy 748Fs dhe dy 772LRs. 744LCF ynë dhe 748s janë krijuesit tona të mëdha të parave, edhe pse 772LR kur një fluturim i përshtatshëm payload vjen deri mund të sjellë në një Paycheck në vend të ëmbël lol Në fakt një tjetër të mirë nuk është deri në gusht dhe natyrisht deri atëherë, unë duhet të ketë të gjitha zogjtë paguar lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 178 by PAYSON

Wow Ghost ... tingëllon mirë dhe faleminderit për shqetësim. Aaaaah, B-17-së. Unë zakonisht udhëtim në një ndonjë shans I marrë. Nëse ju ndonjëherë merrni një shans për të ngasin një të njohur si "The alumini Overcast", të bëjë atë. (Në qoftë se ju nuk e keni tashmë) Ajo është ndërtuar në fund të luftës dhe të marrë në Angli. Si fati do të ketë ajo, lufta përfundoi në ardhjen e saj. Pra, kurrë nuk përdoren në përpjekjet e luftës. Është absolutisht e mrekullueshme brenda dhe jashtë. Të gjitha walkways druri dhe karrocë bisht armë si kurrë më të përdorura. Shikoni atë deri në linjë për të parë se ku do të udhëtojnë. Nëse ju merrni një udhëtim, të jetë i pari në linjë (kam bërë dhe mori të heqë off dhe të tokës në një vend të kërcejnë drejtë pas pilot), dhe patjetër të sjellë aparatin tuaj të mirë.
Regards, PAYSON

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 186 by tnig

Nga një skedar README për Connie. Ndiqni këto dhe ju do të jetë mirë. Ju keni për të rregulluar prop për RPM duhur për t'ju mbajtur jashtë telashe.

(5) Djathtas-klikoni simicon check-mark për të thirrur një dritare të detajuar të statusit
treguar thelbësore motor dhe fluturimi readouts.

(7) dështimi Engine ka të ngjarë të ndodhë kur motorët janë operuar në
2800 + RPM për periudha të gjata kohore (të parë për këtë sidomos
pas të marrë-off), ose në qoftë se kontrollit Spark = ADVANCE në 2400 + RPM. varësisht
në lartësi, engines mund të dështojnë brenda tre deri në pesë minuta. përdorni
Prop levë mjeshtër katran apo Engine katran simicon për të rregulluar RPM si
e nevojshme për situatën aktuale të fluturimit (shih listën). në të
panel Status, motori hp readout përdor kodet e mëposhtme ngjyra:

bardhë - OK, ka rrezik të dështimit të motorit;

verdhë - vendosjen e tanishme të energjisë do të shkaktojë dëme nëse e majta një kohë të gjatë
në këtë konfigurim (edhe pas throttling mbrapa ose përshtatjen
RPM ajo do të mbetet e verdhë deri në dështim të brendshëm të motorit
Counter është kthyer në zero (mund të marrë disa minuta)

red - veprim të menjëhershëm e nevojshme - të zvogëlojë mbyt dhe katran prop.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: tdhelpline

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 187 by PAYSON

tnig .... Faleminderit për info, por një pyetje - a keni ndonjëherë bërë me të vërtetë këtë? Nuk ka shkelje, por unë u përpoq atë dhe kurrë nuk u ngjit kaluara 1200 ft. Nga të ngrohtë-up në pistë. Kjo është ndoshta vetëm mua, por është i vetmi unë kam një problem me të (35 - 45 aeroplanë nga kjo zonë). Kjo përfshin disa nga më të madhe boeing, Lockheed, apo rusët kanë për të ofruar. Unë mendoj se kam takuar ndeshjen time dhe ajo shtypur. Unë mendoj se "x markës" ka një për të ofruar. Unë do të jap një të shkojnë, në qoftë se unë dështojnë (RIP), them gruan time ajo ishte e drejtë.
Përsëri, Faleminderit dhe Përshëndetje, PAYSON

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
2 vjet 1 muaj më parë # 188 by Gh0stRider203

që e bën këtë Super Connie? Unë mund të duhet të ketë një vështrim në atë veten time lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.265
Gjuhë