Gjuhë

Topic-icon Mad Catz ...

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 203 by PAYSON

A ka dikush tjetër të ketë për të vizituar Mad Catz / Saitek periodikisht për të ri-shkarkuar drejtuesit panel dhe plugins? Unë të gjeni edhe pse kjo është një çështje e "themi po për të gjithë" gjë, gjëra të punojnë të qetë pas një vizite atje. Unë ndoshta duhet të merrni vetëm Spad, por kam dëgjuar se ka është quirks e veta pak.
PAYSON

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 204 by Gh0stRider203

Unë kurrë nuk kam pasur për të, sinqerisht.

I përdorur të ketë Saitek x45 por një tim të fundit shkatërruar mbi mua>.> U ofertave në një x55 në ebay, por u tejkaloj majorly :(


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 209 by kolijahc

Si e thyer x45 juaj? Thjesht kurioz, pots e mi doli. Ajo ishte favorite shkopi im helikopter pasi kam marrë burimet jashtë. Kam dëgjuar se ishte e mundur për të rivendosur ato me një llak magjike, kam blerë atë, por kanë ende për të provoni. Ndërsa isha duke pritur për transportin detar ndërkombëtar, kam filluar trolling ebay si. Gjetur më të mirë CH ngjit ju mund të gjeni (fighterstick usb) për $ si 40USD, dhe pro pedals usb për $ 60USD. Të gjitha unë duhet është mbyt dhe unë do të jenë të lumtur.

Unë nuk kam pasur fat të mirë me x55 dhe x56 në ebay. Sido që të jetë mbiçmuara, ose një listë me hije (vetëm rrinë dhe nuk e mbyt të cilat i ka të gjitha qarqet e ose anasjelltas) ose të paprovuara (që nuk ka një port USB dhe sekonda 30?)

Shumë njerëz duan të urrejnë ata, por një nga marrëveshjet më të mirë i kanë parë është Thrustmaster HOTAS X ($ 20USD), por shikoni për atë blu i cili është HOTAS 4 ($ 30USD). Bëj një çift mods shpejtë (shpuar një çift vrima për një paracord trajtuar, dhe do të shfaros fllanxhë rreth çelës rregullimit pranverë për të bërë lëvizshëm pranverë pas kalibrimit për helikopterë) dhe për t'u dhënë atyre larg për miqtë e mi që duan të mësojnë helikopterë. bën një shkop të mrekullueshme laptop herë ju mund të mbani gjë damn lehtë.

KC

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 215 by PAYSON

Hi KC, unë kurrë nuk kishte një X-45, mendoj se mesazhet e bëri një crossover. Të gjitha unë kam në pronësi ndonjëherë është sistemi Saitek e kontrollit X-55 HOTAS. Ata duhet të jenë disi të "çiftëzohet". Nëse kam kërkuar vetëm një shkop dhe disa butona Unë do të shkojnë prapa në Logitech Supreme tim, e cila është e gjitha që ju duhet në qoftë se ju piloti një avion. Nëse ju (si unë) të bëjë ndonjë të luftuar kundër një UA të rënda, atëherë X-55 (ose 65) "sistemi i kontrollit" është e nxehtë biletë HOTAS.
PAYSON

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 217 by Gh0stRider203

së pari off, hequr shkrimin tuaj kopjuar lol Unë jam i sigurt se nuk ka qenë i qëllimshëm kështu që nuk ka xhiro rreth fushës lol


unë nuk e di se çfarë të gjithë shkuan më me shkop, por unë e di pjesa mbyt shkatërruar kur humba ekuilibrin dhe dora ime zbriti në dorezë, snapping atë.

projektimit mutit për një mbyt, nëse ju pyesni mua ... kam arritur për të bërë riparime të improvizuara duke përdorur një shirit mjekësore, por edhe ju e dini se nuk është gonna të zgjasë përgjithmonë.

Pa shkop pse, mbyt është e padobishme. Një sec unë jam duke përdorur shkopin, tjetër ta marr atë deri në kungull një bug (Një gjë që unë e urrej MOST në lidhje me banesën time është Roaches mallkuar. Unë e kam quajtur qyteti por kjo është bërë në mënyrë të qartë nuk është mirë kështu që unë mendoj se im thirrja NEXT është që të Shëndetësisë Departamenti i Qarkut)., i vendosur atë përsëri poshtë dhe ajo u largua duke punuar. Unë jam vetëm si wtf? me të vërtetë?


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 218 by Gh0stRider203

PAYSON shkroi: Hi KC, unë kurrë nuk kishte një X-45, mendoj se mesazhet e bëri një crossover. Të gjitha unë kam në pronësi ndonjëherë është sistemi Saitek e kontrollit X-55 HOTAS. Ata duhet të jenë disi të "çiftëzohet". Nëse kam kërkuar vetëm një shkop dhe disa butona Unë do të shkojnë prapa në Logitech Supreme tim, e cila është e gjitha që ju duhet në qoftë se ju piloti një avion. Nëse ju (si unë) të bëjë ndonjë të luftuar kundër një UA të rënda, atëherë X-55 (ose 65) "sistemi i kontrollit" është e nxehtë biletë HOTAS.
PAYSON


ya parë unë nuk e bëjmë një shumë e ajrit të luftuar ajrit, por I LOVE të gjitha funksionet në 55 që, ndërsa unë DO kryesisht fluturojnë jumbos ... I pretty much marrë një përdorim për çdo buton të vetëm lol

Që të bëj më shumë ILS afrohet këto ditë (I përdorur për të urrej ILS tani unë e dua atë lol), unë priren të kenë një përbërje çift për autopilot për të kaluar nga GPS për NAV1 dhe nga NAV t'i afrohemi. Unë mendoj se e vetmja gjë që unë me të vërtetë e përdorur tastierë për kur kam pasur 45 ishte për të biseduar me ATC, të kthehet në / off APU, dhe ndoshta 1 ose 2 gjëra të vogla lol


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 4 vjeçare muaj më parë # 221 by PAYSON

NE RREGULL ! Unë duhet të jetë në forum të gabuar. Shumë Keqardhjet .gtg

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: të shtoni attachements.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.124
Gjuhë