Gjuhë

Topic-icon Pyetje CRJ PSA në Charlotte: Incident

më shumë
3 vjet 1 muaj më parë # 205 by Dariussssss

Një PSA Airlines Canadair CRJ-700 në emër të American Airlines, regjistrimi N709PS kryerjen e fluturimit AA-5320 nga Charlotte, NC në Gulfport, MS (SHBA) me pasagjerë 44 dhe ekuipazhi 4, nis 36C pistës Charlotte në 11: 42L (16: 42Z ) dhe ishte në ngjitjes fillestare, kur ekuipazhi raportuan se kishin dëgjuar një zhurmë me zë të lartë. Avioni ndaluar ngjit në 4000 këmbët. Një inspektim pistë gjetur një dre vdekur në pistë, avionin pozicionuar për një qasje të ulët në pistë 36R që të ketë veshje inspektuar nga toka. Tower raportuan se kishin parë të gjitha tre gear në pozitë, ajo u shfaq ishte avujt e ardhshme off anën e djathtë. Një tjetër piloti njoftoi motori dorën e djathtë duket të jetë rrjedh. Shërbimet emergjente readied për ndërhyrje. Avioni u ngjit në 4000 këmbët, ekuipazhi i këshilloi ata kishin planifikuar të lirojë pistë normalisht, por do të ndalet dhe të evakuojnë nëse ka pasur ndonjë vëzhgim për rrjedhjen e karburantit. Avioni pozicionuar për një ulje të plotë të ndaluar në pistë 36R rreth 10 minuta pas qasjes së ulët dhe 30 minuta pas nisjes, liruar nga pista nëpërmjet shpejtësi të lartë fikur R, u ndal pas vijës mbajë të shkurtër dhe evakuuar. Shërbimet emergjente mbyllur në pistë dhe foamed avionin raportimit një shumë karburant në pistë. Banorët doli avionin me shpejtësi nëpërmjet shkallëve bord dhe kishin ardhur me terminalin, nuk ka pasur viktima. Avioni pësuar dëme në avantazh kryesor të krahut të djathtë.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 vjet 1 muaj më parë # 206 by Gh0stRider203

E pra, duket se është koha për të ri-vlerësuar gardh përreth aeroportit pasi ajo nuk është mbajtur dre se si ajo është menduar për të. Personalisht, unë vetëm them ndërtuar atë më të lartë. Glad ka njerëz janë lënduar, por unë vetëm shpresoj se kjo ishte e shpejtë për të dre.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 vjet 1 muaj më parë # 208 by Dariussssss

Avioni ishte tashmë në ajër, kështu që le të themi 150 + kts..I mendoj se ishte e shpejtë. Ndjehemi të pikëlluar për këtë kafshë të bukur dhe të çmendur, i zemëruar dhe kështu me radhë për shkak të sigurisë së aeroportit. Nuk ishte më shumë fat, atëherë truri. Imagjinoni këtë incident të njëjtë me një ... le të themi -737.

Gjithashtu, kur ju e konsideroni se ka një shumë e aeroporteve në zonat malore, ku një listë e tërë e kafshëve mund të arrijnë në pistë, si thinjur, ose shumë më poshtë në jug, diçka si një Alligator. Koha për të zgjoheni-up.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
3 vjet 1 muaj më parë # 219 by Gh0stRider203

Njeriu u pajtua.


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: për të shtuar dosjet.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: superskullmaster
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.197