Gjuhë

Topic-icon Pyetje dokumentacioni Aircraft

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 255 by Dariussssss

Unë do të doja të pyes, shpresoj se dikush e di se ...

All parazgjedhur, dhe shumë aeroplanë payware keni një shumë të dokumentacionit, si listat e kontrollit, shpejtësia e referencës dhe kështu me radhë. Unë jam duke u përpjekur për muaj për të gjetur këto për Thomas Ruth A330 / 340, dhe shumë aeroplanë të tjerë, por ende asgjë. Pra, dikush nuk e di se ku për të gjetur atë?

Thanks a lot paraprakisht.

Të fala

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë - 1 9 vjeçare muaj më parë # 256 by Gh0stRider203

E pra, unë shpesh e përdorin Wikipedia-n për dalje në det me shpejtësi / lartësi.

Unë shpresoj se kjo ju ndihmon për pjesën tjetër .. :)

tinyurl.com/airbusinfo

EDHE shikoni se çfarë thotë FSX për të karburantit max / bruto peshë kundër wikipedia, si ajo që është në atje ka tendencë të jetë i saktë. IF FSX nuk është e njëjta që është një fix shumë e lehtë :)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 1 vit 9 muaj më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 257 by Dariussssss

Problemi kryesor dhe një dhimbje në ..... është kjo, kur fluturon, kur ju qasje vne, ose me shpejtësi tezgë, kasetë SNK merr të kuqe. Jo në TR A330 / 340. Për shkak të kësaj, unë nuk kanë dhënë ku shpejtësia ngecë gjë është, unë mund të mendoj vetëm. IT listë e plotë e vetë nuk po i jep këtë informacion, jo një të vetme kam gjetur.

Unë kam qenë në gjendje për të gërmoj e docs CLS A340 ... por unë seriozisht dyshoj se është e njëjtë si me TR A340.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë - 1 9 vjeçare muaj më parë # 258 by Gh0stRider203

dhe sinqerisht ... shkoj nga ajo që unë mund të gjeni për zogun e vërtetë .....:)

si në 747 (pa marrë parasysh që një), unë priren për të bërë 245 poshtë 10K të ngjit-out, i vendosur atëherë autothrottle për çdo gjë që shpejtësia e lundrimit është në SNK, qasja e fundit i kanë tendencë për të bërë në 135 SNK

shpejtësia tezgë është e vërtetë e lehtë për të gjetur! kjo është në dosjen aircraft.cfg ;)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA
Redaktimi i fundit: 1 vit 9 muaj më parë nga Gh0stRider203.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 259 by Dariussssss

Gjetur atë .... por asnjë mënyrë kjo është e saktë.

flaps Full ngecë KTS speed-120 për një Airbus a340-500? : Ohmy:

Asnjë mënyrë.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 260 by Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 261 by Gh0stRider203

kjo është një e shtënë gjatë, por ju e dini se çfarë ... TRY duke marrë të mbajë të Airbus ... të parë nëse ata do të ju ndihmojë jashtë! :)


Gh0stRider203
American Airways VA
Pronari / CEO

www.facebook.com/AmericanAirwaysVA

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 306 by Dariussssss

Pas disa kërkim rreth You Tube, unë kam qenë në gjendje për të gjetur ndonjë gjë ..

A340-600, shpejtësi qasje KTS 160-170, me shpejtësi tezgë qenë vetëm nën 160 KTS, e cila është një Woow e madhe .... Nuk është çudi që kam pasur një kohë të tillë të vështirë në tokë këtë gjë. A340s vogla ... guess im më i mirë, 5-10 KTS shpejtësi të ulët, por ende mjaft i shpejtë.

A ka dikush më shumë informacion mbi këtë?

Thanks in advance.

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 308 by Colonelwing

A340 Kufizimi
Description: A340-500,600 Kufizimi nga FCOM

https://www.scribd.com/doc/18775396/A340-Limitation

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

më shumë
1 9 vjeçare muaj më parë # 312 by Dariussssss

Thanks një njeri shumë. Unë nuk ishte në gjendje për të marrë atë nga ai vend, asnjë mënyrë unë do të paguani për të. Por, unë kam qenë në gjendje për të gërmoj atë diku tjetër. Gjithsesi, një i madh, big thanks. Unë nuk ishte në dijeni të këtij dokumenti në të gjitha.

Përdorues në vijim (s) ka thënë Thank You: Gh0stRider203

Ju lutem Identifikohu or Krijo nje llogari për t'u bashkuar me bisedë.

  • Nuk lejohet: për të krijuar temë të re.
  • Nuk lejohet: të përgjigjeni.
  • Nuk lejohet: të shtoni attachements.
  • Nuk lejohet: për të redaktuar mesazhin tuaj.
Moderatorët: Gh0stRider203
Koha për të krijuar faqe: seconds 0.163
Gjuhë