Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Faqja 1 nga 52 Rezultatet 1 - 15 nga 775
Concorde e mrekullueshme e lindur për FSX / P3D me të gjitha jetët historike nga viti 1971 deri në 2003. It'sshtë koha që ta rivendosni këtë aeroplan ikonik supersonik në imituesin tuaj të fluturimit. Tani në dispozicion për herë të parë në Freeware në Prepar3D v4 dhe v5 me modelin vendas 3D. Po ashtu, për FSXPërfshin 15 shumë detaje ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Modeli i Avionëve: Libardo Guzman Garcia. i lindur FSX/P3D konvertimi nga Rikoooo. Paketë origjinale nga Philippe Marion. Repaint nga Eduardo Rocha. Tinguj nga Adam Murphy
 • Add-on version2020
 • Vleresim
  (66 vota)
 • Masat 314 MB
 • Shkarkime 58 666
 • krijuar 15-07-2020
 • ndryshuar 26-07-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Eurocopter EC120B Colibri për FSX dhe P3D (deri në v5), kjo add-on është një mrekulli, shumë falë George Arana (Simulimet Eagle Rotorcraft) për konvertimin në FSX / P3D format.Ky është një produkt i paguar më parë i krijuar nga Nemeth Designs dhe më pas u lëshua si Freeware për Microsoft Flight Simulator 9 (FS ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Përshpejtimi i Fluturimit të Microsoft Microsoft X
 • Simulator Microsoft Flight X SP2

 • Vleresim
  (11 vota)
 • Masat 56.3 MB
 • Shkarkime 3 177
 • krijuar 04-07-2020
 • ndryshuar 04-07-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Faleminderit George Arana (Simulimet Eagle Rotorcraft) për konvertimin e këtij ish pagese add-on te vendasit FSX dhe P3D v4 format. Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D lart tp v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Përshpejtimi i Fluturimit të Microsoft Microsoft X
 • Simulator Microsoft Flight X SP2

 • Vleresim
  (7 vota)
 • Masat 138 MB
 • Shkarkime 1 127
 • krijuar 03-07-2020
 • ndryshuar 04-07-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Këtu është një modelim me cilësi të lartë dhe të detajuar të Embraer ERJ-135 të realizuar nga ekipi i ish-POSKY. kjo add-on tani është vendas FSX dhe gjithashtu në përputhje me Prepar3D v4 dhe v5. Faleminderit Speedbird77 për këtë konvertim. Përfshirë me një kabinë të mrekullueshme virtuale, Paneli 2D, FMC, GPWS, V-Speeds Ca ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Modeli nga Project Open Sky (POSKY). Modeli VC nga Jacob Kubique dhe Corey Ford. FSX konverison vendas nga Speedbird77. Tinguj nga Christoffer Petersen
 • Vleresim
  (56 vota)
 • Masat 68.6 MB
 • Shkarkime 46 815
 • krijuar 03-06-2020
 • ndryshuar 03-06-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Embraer i shkëlqyer ERJ 145 vendas FSX, dhe të pajtueshëm Prepar3D v4 dhe v5. Faleminderit Speedbird77 për këtë konvertim. Përfshirë me një kabinë magjepsëse virtuale, Panel 2D, FMC, GPWS, V-Speeds Thirrje, Shërbime Tokësore dhe 16 repaint (American Eagle - United Express - KLM Excel - British Airways Conne ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Modeli nga Project Open Sky (POSKY). Modeli VC nga Jacob Kubique dhe Corey Ford. FSX konverison vendas nga Speedbird77. Tinguj nga Christoffer Petersen
 • Vleresim
  (72 vota)
 • Masat 96.2 MB
 • Shkarkime 119 409
 • krijuar 02-06-2020
 • ndryshuar 02-06-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Kjo paketë përmban një vendas FSX konvertimi i të gjitha modeleve origjinale Piaggio P-166 të zhvilluara për FS-2002/2004. Të gjitha versionet janë të përfshira: P-166A, P-166BL-2, P-166CL-2, P-166M, P-166S, P-166DL-3 dhe P-166DP-1.I përfshirë me 32 gjallëri, një kabinë virtuale ( pa panel 2D), tinguj të personalizuar, manual (... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Dizajn dhe vepra arti nga Mario Noriega
 • Add-on version2.0
 • Vleresim
  (11 vota)
 • Masat 50.3 MB
 • Shkarkime 2 912
 • krijuar 28-04-2020
 • ndryshuar 28-04-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Avion i mrekullueshëm i prodhuar në fund të Luftës së Dytë Botërore, kjo paketë është përfshirë me dy gjallesa, kabinë të plotë virtuale dhe tinguj të përshtatur. Faleminderit Milton Shupe dhe William Ellis për krijimin e kësaj add-on. Gjithashtu, në përputhje me Prepar3D trajtimin e tokës v4 dhe v5.Superb, e rrumbullakët ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Nga Milton Shupe dhe William Ellis, me kontributet e mëparshme nga Tom Falley, Scott Thomas, Ken Mitchell dhe Sounds nga Nigel Richards. Shifrat pilot nga Jan Visser.
 • Add-on version1.0
 • Vleresim
  (15 vota)
 • Masat 98 MB
 • Shkarkime 1 579
 • krijuar 28-04-2020
 • ndryshuar 28-04-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Ky version 3D i Air Tractor AT802 "Fire Boss" është ai në të cilin "Flight Sim Nation Development Group" po punonte për një lëshim komercial. Ky version tani është braktisur në fazën e tij të zhvillimit BETA. add-on tani është Freeware.Kjo paketë është përfshirë me mod amfib AT802 ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Grupi i Zhvillimit të Kombit të Fluturimeve. Përditësimi nga Virtual Over Italy. N801NC rilyeni nga InDeepSchit. Riparime shtesë nga Nicholas Mitchell.
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 193 MB
 • Shkarkime 2 797
 • krijuar 13-04-2020
 • ndryshuar 13-04-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Këtu është një pamje e bukur e "VFR Balice Extension I" (versioni 1.2) i krijuar nga Lotar Tomczyk dhe Jakub Mista i cili përfaqëson qytetin e vjetër të Kraków (EPKK) dhe fshatin Balice (Poloni). Me shumë objekte dhe monumente 3D të hollësishme, si dhe cilësi të përmirësuara të natës. Pako e plotë me realis ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Lotar Tomczyk, Jakub Mista
 • Add-on version1.2
 • Vleresim
  (16 vota)
 • Masat 96.5 MB
 • Shkarkime 2 967
 • krijuar 11-03-2020
 • ndryshuar 11-03-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Prezantimi me videoThe Boeing 737-MAX8 është rikthyer në Rikoooo! A jeni gati për të fluturuar këtë aeroplan përrallor? Withshtë me lejen e krijuesit të saj Hiroshi Igami (TDS) që ne ofrojmë këtë paketë të shkëlqyeshme duke përfshirë 41 riparime. Përfshirë me kabinën e paracaktuar virtuale të FSX 737-800 (nuk ka 3D 73 ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Add-on version1.03
 • Vleresim
  (108 vota)
 • Masat 207 MB
 • Shkarkime 38 241
 • krijuar 21-02-2020
 • ndryshuar 02-03-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Këtu është një skenar i ri me foto realiste HD për të Prepar3D v4.5 dhe FSX / SE e cila riprodhon brigjet e mrekullueshme të Sirisë. Ne jemi të kënaqur që jemi të parët që siguruam këtë pamje për simmers në të gjithë botën, dhe dëshirojmë të falënderojmë krijuesin e saj Maher Souriti (Simulimi PRO) për besimin e vendosur ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 4.91 GB
 • Shkarkime 5 876
 • krijuar 01-02-2020
 • ndryshuar 09-02-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Withshtë me lejen e mirë të Mitsushi Yutaka (ish POSKY) që Rikoooo e ka konvertuar këtë add-on për FS2004 për vendas FSX / P3Dformat v4. Falë softuerit 3DS Max dhe MCX ne kemi shtuar matës në kabinë duke përfshirë një FMC (Honeywell), përmirësimin e Panelit 2D me integrati të plotë ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Model / VC nga Mitsushi Yutaka (ish POSKY). i lindur FSX/P3D konvertimi dhe paketa nga Rikoooo. Paneli 2D nga Marco Spada
 • Vleresim
  (22 vota)
 • Masat 83.7 MB
 • Shkarkime 75 846
 • krijuar 31-01-2020
 • ndryshuar 31-01-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Ky është Douglas C-133B Cargomaster krijuar nga Tim Conrad dhe ripunuar nga Andiroto (version 2.0) Konvertim i ri i modelit vendas për FSX nga LLS me "mod inxhinier fluturimi". Autori i kësaj pakete përpunoi panelin mbresëlënës dhe panelin 2D të inxhinierit të fluturimit dhe shtoi më shumë çelsin e një ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Model nga Tim Conrad. Bashkëjetimi vendas nga LLS. Pako nga Andiroto
 • Add-on version2.0
 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 47.9 MB
 • Shkarkime 5 423
 • krijuar 13-01-2020
 • ndryshuar 13-01-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Isshtë me gëzim që mirëpresim këtë "Bréguet 941 S" të modeluar nga Patrick Le Luyer. kjo add-on është i vetmi Bréguet 941 S që aktualisht ekziston në Freeware, një falënderim i madh për autorin për ndarjen e krijimit të tij me komunitetin Rikoooo.I përfshirë me kabinën dhe kabinën virtuale, panelin 2D, personali ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 56.4 MB
 • Shkarkime 6 500
 • krijuar 13-01-2020
 • ndryshuar 19-01-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

EXKLUSIVE Rikoooo: Peizazhi 'payware' i ofruar falas si pjesë e partneritetit midis Rikoooo dhe OFX / Flight Studios.Calvi Aeroporti Ndërkombëtar është një platformë kryesore për sistemin e aeroportit Korsikë. Veçanërisht i njohur për ekuipazhet për qasjen e tij spektakolare dhe të rrezikshme në pistën 36, ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Add-on version3.0
 • Vleresim
  (17 vota)
 • Masat 205 MB
 • Shkarkime 10 049
 • krijuar 18-12-2019
 • ndryshuar 18-12-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko