Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Krijuar 18-02-2019
Ndryshuar 18-02-2019
Downloads: 1 295
Size: 69.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë përfshin shtatë modele avionësh (rrota, gjithandej, amfibë, ski) me struktura 13, një model të shkëlqyer fluturimi, tingujt autentikë dhe mbresëlënës radialë, panele me porosi, kabina virtuale të lehta për tu lexuar dhe pamje të jashtme dhe të brendshme textures.This avion ve ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Nga Milton Shupe, Nigel Richards dhe Matt Wynn, me kontribut nga Bill Ortis dhe Oleboy me ndihmën e anëtarëve të SOH.
Emri i dokumentit avia_56_series.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 28-12-2018
Ndryshuar 30-12-2018
Downloads: 6 388
Size: 68.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky është Millenium Falcon nga filmat Star Wars, shkoni në shpejtësi të lartë dhe përpiquni të goditni yjet! Falcon Millenium është anije kozmike e kontrabandistit Han Solo dhe modelit të tij të dytë Chewbacca. Modeli 2018 i ri: Performanca maksimale, modelimi i plotë në natyrë / brendësi, maksimumi FSX shpejtësia: (2667 kts / GPS-GS) ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Model dhe textures nga Dean Crawford. Tingujt dhe panelin 2D nga "Lonestar". FDE nga Bruce Fitzgerald
Emri i dokumentit star_wars_millenium_falcon.zip
Krijuar 28-12-2018
Ndryshuar 28-12-2018
Downloads: 6 498
Size: 6.71 GB
Liçensë freeware i jashtëm
Peizazhi i madh fotografik real i portlandit (Kodi ICAO: KPDX) dhe rrethinat e saj, peizazh mbulon një total prej 32,625 km katrore me një rezolucion të lartë prej 1m për pixel. Pamje me përafrime të sakta të pistave dhe aeroporteve në FSX dhe Prepar3D. Peizazh i përsosur për fluturimet VFR dhe qasje. Në ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit portland_kpdx_photoreal.zip
Skenari i instaluesit v11
Krijuar 28-12-2018
Ndryshuar 28-12-2018
Downloads: 9 601
Size: 98.7 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Boeing 727-31 regjistruar N908JE është i vetmi 727-31 i transformuar në një avion privat dhe i përket kompanisë JEGE INC në SHBA. Shtesa shtesë e plotë e bazuar në modelin e shkëlqyer 3D të TDS (Tenják Developers Studio) dhe fantastike kabina virtuale e Thomas Ruth. Përfshin me FMC, autentike ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Model nga TDS Tenják Developers Studio, VC nga Thomas Ruth, cilësi nga Josue Rafael, Sound nga Adam Murphy. Paketa e personalizuar nga Rikoooo
Emri i dokumentit private_boeing_727-31.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 01-12-2018
Ndryshuar 05-12-2018
Downloads: 3 092
Size: 42.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Avion i plotë (modeli i jashtëm + kabina virtuale + tinguj me porosi + Referenca) me katër liveries të "Forcës Ajrore Mbretërore Kanadeze". Falë Chris Evans për screenshots dhe idenë e paketë.Prepar3D v4: Zëvendësimi i matësve të papërputhshëm (copa 32) dhe rregullimi i gabimeve nga Rikoooo.The Lockh ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Model nga Ekipi KBT. Tekstet HD nga Adrian Brausch. Mbledhur dhe testuar në P3Dv4 nga Chris Evans duke përdorur skedarët e disponueshëm
Emri i dokumentit lockheed_cp-140_aurora_rcaf.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 07-11-2018
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 11 002
Size: 5.58 GB
Liçensë freeware i jashtëm
Salt Lake City (KSLC) është një qytet në Shtetet e Bashkuara, kryeqyteti i shtetit të Utah dhe selia e qarkut të Solt-Lejkut. Ky peizazh i madh foto-real mbulon qytetin dhe të gjithë rajonin e saj. Rezoluta e skenës është një metër për pixel, përfshirë me të dhënat e lartësisë së rezolucionit 10m (rrjetë). Kompatibil me të dy ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit salt_lake_city_photoreal.zip
Skenari i instaluesit v11
Krijuar 07-11-2018
Ndryshuar 05-12-2018
Downloads: 7 427
Size: 87.7 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Boeing C-32 është një aeroplan i transportit ushtarak të USAF që rrjedh nga 757-200. Aktualisht po shërben si Forca Ajrore Dy. (Më shumë informacion në Wikipedia). Forca Ajrore Dy është shenja e thirrjes e përdorur nga çdo avion i Forcave Ajrore të SHBA që mban nënkryetarin e Shteteve të Bashkuara përveç nëse Presidenti i S ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Model nga TDS, VC nga Alejandro Rojas Lucena dhe Ken Wiggington, rilyeni nga Candyman. Përgatitur dhe mbledhur për P3D & FSX nga Chris Evans. Falënderime të veçanta për Chris Evans për screenshots
Emri i dokumentit boeing_c-32_air_force_two_usaf.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 06-11-2018
Ndryshuar 06-11-2018
Downloads: 4 994
Size: 61.1 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Në Rikoooo ne i duam aeroplanët rusë dhe nuk lodhemi kurrë, këtu është një shtesë e bukur që është e pajtueshme midis të tjerëve me Prepar3D v4. Ky bombë me emrin Beriev Be-200 në mënyrë efektive mori pjesë në luftën kundër zjarreve gjigande pyjore të verës 2010 në Rusi, por edhe në Greqi, Izrael dhe Portugali. Inc ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Model nga Massimo Taccoli, VC Panelet e përshtatjes dhe vlerësimet nga Philippe Wallaert, Tinguj nga Predatorus
Emri i dokumentit beriev_be-200_package.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 06-11-2018
Ndryshuar 06-11-2018
Downloads: 4 392
Size: 28.9 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Avion i bukur i Luftës së Dytë Botërore i njohur për bastisjen e tij në Tokio. Kjo shtesë është krijuar për FS2004 nga Brian Withers dhe Roy Chaffin, pastaj u konvertua në vendlindje FSX nga Bluebear (që ne falënderojmë duke kaluar), rezultati: një shtojcë e bukur për të Prepar3D v4 dhe FSX ndër të tjera. Përfshirë me shtatë qua ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Dizajni origjinal i avionëve nga Brian Withers dhe Roy Chaffin, Konvertimi në FSX formatin amtare nga Bluebear
Emri i dokumentit north_american_b-25j_raf_mkii.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 05-09-2018
Ndryshuar 26-09-2018
Downloads: 19 940
Size: 87.9 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Paketë Sublime që përmban Airbus A310-200 / 300 / MRTT me xNUMX liveries dhe tinguj të vërtetë për motorët GE dhe PW. Modele dhe VC krijuar nga Thomas Ruth. Përfshin FMC, GPWS, Handling Ground, V-Speed, dhe të dhënat e Fluturimit të dhënave. Kokpit dhe panelet virtuale janë shumë të kompletuara me vlerësimet unike (shihni ekranin ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Thomas Ruth, paketë nga Luis Quintero, ripaketoi nga Rikoooo
Emri i dokumentit airbus_a310_multi-livery.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 04-09-2018
Ndryshuar 28-04-2019
Downloads: 18 715
Size: 548 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu është Hornet Boeing F / A-18c për Prepar3D deri në v4 dhe FSX, kjo shtesë e cila përfaqësoi një punë të madhe nga autorët është ofruar në Freeware (cilësia është Payware). Dosja është e rëndë: 548 MB, kjo është normale sepse paketa është e përfshirë me zëra 85 me cilësi të shkëlqyera, tinguj autentikë, ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor "Jimi" Hendrix, Jamal "SpIns" Ingram, Corrado La Posta
Emri i dokumentit boeing_fa-18c_hornet_multi-livery.exe
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 18.3.00
Krijuar 28-08-2018
Ndryshuar 28-08-2018
Downloads: 2 909
Size: 47.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
DC Designs (Dean Crawford) na ofron këtu një shtesë të cilësisë së patëmetë, një punë e vërtetë e argjendarit! Komuniteti simmers është shumë mirënjohës. Ky avion është modeluar në çdo detaj, kabina virtuale është sublime, tingujt dhe textures janë shumë realiste. Nëse ju pëlqen Luftës së Dytë Botërore Pla ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Author Website Faqja e internetit i jashtëmDean Crawford - Dizajnet DC
Emri i dokumentit northrop_p-61c_black_widow.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 27-08-2018
Ndryshuar 27-08-2018
Downloads: 4 603
Size: 250 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky është avioni i parë amerikan i krahut të deltës, duke bërë fluturimin e tij të parë në prill 1948, Convair XF-92 që duhej të bëhej një avion luftarak mbeti një projekt eksperimental, modeli 3D i kësaj shtese është me cilësi shumë të mirë, është sublime me vlerësime realiste dhe 3D klikoni ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Milton Shupe, Rick Mackintosh, Brian Alexson, Scott Thomas, Hans-Joerg Naegele, Jan Rosenberg, Nigel Richards, Pilot Figura nga Jan Visser dhe tekstet e gomave nga Mike Kelly
Emri i dokumentit convair_model_7002_xf-92a.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 27-08-2018
Ndryshuar 27-08-2018
Downloads: 8 034
Size: 59.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Superb Bombardier (CANADAIR) CL 415 Modeli "Super scooper" Versioni 3.0 për FSX dhe Prepar3D v1-4 Ky është një model krejtësisht i ri, me një panel të ri 2d, matësa të rinj dhe një kabinës virtuale 3d. Ekzistojnë dy versione me dhe pa rado radare hundësh.Vizual Modeli, panel, dhe textures nga ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit bombardier_cl-415_canadair_-_super_scooper.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 3.0
Krijuar 26-08-2018
Ndryshuar 27-08-2018
Downloads: 5 769
Size: 64.8 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Beautiful Dassault / Dornier Alphajet-E Nga AlphaBleuCiel konvertuar në FSX format amtare me leje të mirë nga JP Bourgeois (Bee Gee). i pajtueshëm Prepar3D v4 +. Paketa përfshin amtare FSX modeli i konvertuar nga Bluebear, me zile 34 (përfshirë Patrouille de France Flyboys), Panel tex ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor AlphaBleuCiel, JP Bourgeois (Bee Gee), Ed Wells, Philippe Wallaert dhe vendas FSX konvertimi nga Bluebear
Emri i dokumentit alphajet-e_multi-livery.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5

Gjuhë