Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Krijuar 20-12-2017
Ndryshuar 29-08-2018
Downloads: 14 861
Size: 37.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Paketë e plotë për këtë Airbus A330-243 në ngjyrat e Hawaiian Airlines. GPWS të përfshira për Airbus, FMC, VC dhe tingujt me porosi. FSX dhe P3D në përputhje me v4.1 +. Hawaiian Airlines është një linjë ajrore amerikane me bazë në Hawaii. Ajo operon fluturime vendore dhe ndërkombëtare nga shpërndarja e saj në Honolulu ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX-SP2 + Acc + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Modeli nga Thomas Ruth, Repaint nga Dominik Stahel, Custom paketuar nga Chris Evans
Emri i dokumentit airbus_a330-200_hawaiian_airlines.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 20-12-2017
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 32 793
Size: 655 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Boeing 747-8 e bukur me 14 unike në rezolucion të lartë (4096px²) plus textures të reja për kabina virtuale. Përmirësimet e stilit përfshijnë dyert, dritaret e reja, nyjet e reja, linjat e reja, më shumë detaje, turbinat e reja, rrota të reja, pilotët e rinj dritat, hije të reja, kontrolle të reja të tokës. Lexoni ri ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit boeing_747-8_hires_retro_liveries_pack.exe
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 25-11-2017
Ndryshuar 25-11-2017
Downloads: 5 374
Size: 24.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky peizazh më realist nga niveli i tij i jashtëzakonshëm i detajeve është edicioni i tretë i versionit Jean Lesage të Aeroportit Ndërkombëtar të Quebec (CYQB) FSX (gjithashtu punon me P3D). Pikëpamja e sotme përfshin më shumë se pesëdhjetë ndërtesa dhe objekte, duke përfshirë terminalin dhe aneksin e ri të inauguruar. T ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Gilles Boily
Emri i dokumentit quebec_intl_airport_jean_lesage_v3_0.exe
Skenari i instaluesit v11
Version 3.0
Krijuar 24-11-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 4 969
Size: 22.5 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Belfast i shkurtër është një avion i rëndë i transportit. Ishte prodhuar nga Short Brothers në kopjet 10 për Forcën Ajrore Mbretërore. Një shtesë interesante që me siguri do të gëzoni fluturimin. Përfshirë me katër repaints, GPWS (i cili gjithashtu punon me Prepar3D v4 +), tinguj me porosi dhe matës, paneli 2d ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit short_brothers_belfast.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 24-11-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 18 424
Size: 70.7 MB
Liçensë freeware i jashtëm
UNIQUE dhe paketën e plotë të Embraer EMB-120 (modeli + kabina pilot virtual + panel 2d + tinguj të personalizuar + manual + listat e kontrollit + referencat + rimëkëmbjet 34) një avion binjak turbo-avioni 30-vendësh të prodhuar në shtetin São Paul në Brazil. Modeli u bë nga Eric Cantu, i konvertuar në vendlindje ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit embraer_emb-120_mega_pack.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 27-10-2017
Ndryshuar 27-10-2017
Downloads: 45 371
Size: 2.52 GB
Liçensë freeware i jashtëm
A keni ëndërr që fluturon VFR mbi San Francisko si në botën reale? Tani është e mundur, në sajë të këtij pamjeje të shkëlqyer foto-reale në rezolucionin 1m / pixel me një rrjetë të 10m. Pamja mbulon një zonë të madhe të Kalifornisë dhe përfshin aeroportet e 7 duke përfshirë KSFO. Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit san_francisco_-_mega_photoreal_scenery.zip
Skenari i instaluesit v11
Krijuar 27-10-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 5 471
Size: 135 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Douglas A-20 Havoc / DB-7 është një avion i zhdërvjellët i Luftës së Dytë Botërore në të dy avionët sulmues, bombardues të lehta dhe luftëtar natën. Si zakonisht Milton Shupe na ofron një mrekulli edhe grafikisht dhe teknikisht. Kjo paketë përfshin modelet 4 dhe variantet 20, tingujt autentikë të Nigel Richards, Mod Flight me porosi ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Milton Shupe
Emri i dokumentit douglas_a-20_havoc.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 1.0
Krijuar 27-10-2017
Ndryshuar 06-09-2019
Downloads: 28 575
Size: 198 MB
Donacionet e LicencësTooltip
Ne jemi të kënaqur për të futur freeware MV-22B Osprey për FSX-Shpejtimi dhe P3D (compatible P3D v4) krijuar nga Maryadi dhe ngarkuar në Rikoooo me lejen e tij të llojit.Kjo shtojcë është me cilësi grafike të lartë dhe komplekse të mjaftueshme për t'u quajtur simulim i vërtetë. Informacioni zyrtar mund të gjendet h ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX-SP2 + Acc + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Maryadi + Rob Barendregt + Letourn (artist i ripylleseve shtesë)
Emri i dokumentit bell-boeing_mv-22b_osprey_v2_0.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 2.0
Krijuar 26-10-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 6 714
Size: 110 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Bell 222A është rezultat i gati tre viteve të punës së madhe dhe përkushtimit. Projekti mbijetoi shumë vonesa dhe ishte edhe një mënyrë për lehtësimin e stresit gjatë vdekjes së disa anëtarëve të familjes dhe miqve të ekipit ERS. Eagle Rotorcraft Simulimet është krenar që më në fund të jetë në gjendje për të sjellë o 222A ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit bell_222a.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 08-09-2017
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 32 805
Size: 5.05 GB
Liçensë freeware i jashtëm
Pamje shumë të madhe foto-reale të 21 750 katrorë km në 1m / pixel me rezolucion të lartë me rrjetë 10m që grumbullon qytetin e Las Vegas dhe rrethinat e tij: McCarran Intl (KLAS), Henderson (KHND), Liqeni Mead, Echo Bay, Boulder City KBVU), Las Vegas Veriut (KVGT), Nellis AFB (KLSV), Veriore Pahrump Valley ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
Emri i dokumentit las_vegas_mega_photoreal_scenery.zip
Skenari i instaluesit v11
Krijuar 06-09-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 11 315
Size: 28.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Cessna Citation Rivendosja Sovrante vendase per FSX, përfshirë tingujt me porosi, kabina virtuale, GPWS, animacione, riparime të Aircraft.cfg të bëra nga Rikoooo. FSX konvertimi nga Bigmike. Gjithashtu në përputhje me Prepar3D v4 (64bits). Cessna Citation Sovereign është një avion biznesi i projektuar dhe ndërtuar në U ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Copyright © 2017 Alex Sandro Guedes Silva, tingëllon nga Christoffer Petersen, i konvertuar nga Bigmike
Emri i dokumentit cessna_citation_sovereign.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 19-08-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 2 423
Size: 19 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Versioni Fiat G.12 2.0. Modelet e rikthyera 3D për FSX/P3D. Kabina virtuale dhe disa matësë janë shqyrtuar dhe përmirësuar. Kjo paketë përfshin 5 lloje të ndryshme të Fiat G12. Secili prej tyre ka animacione, tinguj, motorë, konfigurime të kabinëve, matësa, dinamika e fluturimit dhe shënimet e menaxhimit në ekran. Al ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Stefano MENEGHINI (pcmeneg)
Emri i dokumentit fiat_aviazione_fiat_g_12.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 2.0
Krijuar 19-08-2017
Ndryshuar 29-08-2018
Downloads: 11 628
Size: 29.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo shtesë është vetëm në përputhje me Prepar3D v4. Në origjinë modeli 3D i kësaj shtese ishte për FS2004 (2002 Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young), më pas u rikomponua me SDK të Prepar3D v4 nga Bluebear, Tani është në formatin vendas të Prepar3D v4 xNUMX bits.Very realizim i bukur i t ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me Prepar3D v4
autor Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young, P3Dshndërrimi v4 vendas nga Bluebear
Emri i dokumentit robin_dr400_regent_v2_p3dv4.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 2
Krijuar 19-08-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 2 669
Size: 100 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Edhe një herë, Milton Shupe dhe ekipi i tij na ofrojnë një model të shkëlqyeshëm amtare për të FSX / P3D. I përputhshëm me Prepar3D v4. Përfshin riparimet e 10, tingujt me porosi, kabina plotësisht 3D dhe më shumë. Kjo paketë përmban modelet 4 (frëngji, flluskë vëzhgimi, kapele të kapura dhe ngarkesa civile). AT-11 ishte standardi U .... Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Milton Shupe, Scott Thomas, Damian Radice, dhe Tingujt nga Nigel Richards
Emri i dokumentit beechcraft_at-11_kansan.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Version 1.0
Krijuar 19-08-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 8 017
Size: 64.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu është një tjetër perlë e dashur Milton Shupe dhe ekipi i tij. DeHavilland DHC-7 amtare FSX dhe modeli 100% në përputhje me Prepar3D v4. Mos e humbisni këtë shtesë! Spantax ishte një linjë ajrore spanjolle që fluturoi nga 1959 në 1988. Qendra e saj kryesore ishte në Palma de Mallorca në Ishujt Balearikë. Lexo më shumë
i pajtueshëm Testuar në rregull me FSX + FSX-SE + P3Dv1 + P3Dv2 + P3Dv3 + P3Dv4
autor Milton Shupe, Mike Kelly, George, simulimet Eagle Rotorcraft, Medaljen Enrique. Përgatitur për FSX/P3D v3 & 4 nga Chris Evans
Emri i dokumentit dehavilland_dhc-7_spantax.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5

Gjuhë