Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Krijuar 28-04-2020
Ndryshuar 28-04-2020
Downloads: 1 875
Size: 50.3 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë përmban një vendas FSX konvertimi i të gjitha modeleve origjinale Piaggio P-166 të zhvilluara për FS-2002/2004. Të gjitha versionet janë të përfshira: P-166A, P-166BL-2, P-166CL-2, P-166M, P-166S, P-166DL-3 dhe P-166DP-1.I përfshirë me 32 gjallëri, një kabinë virtuale ( pa panel 2D), tinguj të personalizuar, manual (... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Dizajn dhe vepra arti nga Mario Noriega
Emri i dokumentit piaggio_p-166_collection.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2.0
Krijuar 13-04-2020
Ndryshuar 13-04-2020
Downloads: 1 831
Size: 193 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky version 3D i Air Tractor AT802 "Fire Boss" është ai në të cilin "Flight Sim Nation Development Group" po punonte për një lëshim komercial. Ky version tani është braktisur në fazën e tij të zhvillimit BETA. Shtesa tani është Freeware.Kjo paketë është përfshirë me mod amfib AT802 ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Grupi i Zhvillimit të Kombit të Fluturimeve. Përditësimi nga Virtual Over Italy. N801NC rilyeni nga InDeepSchit. Riparime shtesë nga Nicholas Mitchell.
Emri i dokumentit air_tractor_at-802_fire_boss.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 13-01-2020
Ndryshuar 19-01-2020
Downloads: 5 847
Size: 56.4 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Isshtë me gëzim që mirëpresim këtë "Bréguet 941 S" të modeluar nga Patrick Le Luyer. Kjo shtesë është e vetmja Bréguet 941 S që aktualisht ekziston në Freeware, një falënderim i madh për autorin për ndarjen e krijimit të tij me komunitetin Rikoooo.I përfshirë me kabinën dhe kabinën virtuale, panelin 2D, personali ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit breguet_941_s.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 05-12-2019
Ndryshuar 05-12-2019
Downloads: 8 833
Size: 52.4 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Një shtesë e jashtëzakonshme! GAF Nomad 22B është një aeroplan me dy motorë, turboprop, me krahë të lartë, ngritje të shkurtër dhe ulje (STOL). Avionët 172 u ndërtuan nga Fabrika e Avionëve të Qeverisë Australiane (GAF) në periudhën 1975-85. Ky model është i disponueshëm në kafshët 3, përfshirë ato nga "fluturimi ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Ivo Verlaeckt
Emri i dokumentit gaf_nomad_22b.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 05-10-2019
Ndryshuar 24-12-2019
Downloads: 12 391
Size: 171 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Shumë e bukur Le L-410 krijuar nga Pannon Wings Design Team atëherë e konvertuar në formatin amtare FSX nga Bluebear dhe Falcon409. Përfshiu gjashtë variante (L-410UVP, L-410UVPE, L-410UVPT, L-410FG, L-410NG dhe L-410UVP PARA) dhe 23 ribojka. Po ashtu, i pajtueshëm Prepar3D v4. Le L-410 Turbolet i ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Ekipi i Dizajnit të Pings Wings. FSX Matëset e konvertimit dhe të zëvendësimit vendor nga ribotimi i Bluebear VC, përmirësimet materiale dhe matëset e zëvendësimit nga. Ed Wells (Falcon409)
Emri i dokumentit let_l-410_turbolet.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2.0
Krijuar 29-08-2019
Ndryshuar 26-09-2019
Downloads: 15 147
Size: 39.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu është ekskluzive në Rikoooo amtare Sukhoi SuperJet 100 FSX dhe Prepar3D v4. Isshtë me lejen e Edgar Guinart López (AEROPROYECTO) që Rikoooo e ka konvertuar këtë model i cili ishte fillimisht për FS2004.Specifikimet: Kjo paketë është e përfshirë me një kabinë virtuale e cila është ajo e ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
Emri i dokumentit sukhoi_superjet_ssj-100.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2
Krijuar 26-06-2019
Ndryshuar 26-06-2019
Downloads: 7 748
Size: 69.5 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Superb Canberra B-57 modeluar nga Alphasim / Virtavia pastaj konvertuar në vendas FSX format nga Henk Schuitemaker në 2015. Kjo shtesë është një ish Payware nga Alphasim që u bë Freeware në 2008. Falë edhe Danny Garnier për krijimin e këtij paketi. Disa korrigjime janë bërë nga Rikoooo me FS ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Modeli origjinal nga Alphasim / Virtavia. FSX amtare MDL X konvertimit nga Henk Schuitemaker. Paketa nga Danny Garnier
Emri i dokumentit english_electric_canberra_b-57b.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 26-06-2019
Ndryshuar 26-08-2019
Downloads: 8 152
Size: 65.1 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë është një model i ulët polifonik për të mësuar dhe jo një vitrinë. Megjithatë, autori është përpjekur ta bëjë atë sa më të saktë që është e mundur në kuadër të njohurive dhe aftësive të tij aktuale në lidhje me FSX/P3D zhvillimi. Përdor vetëm standarde FSX/P3D Funksionaliteti SDK. Shikoni manualin PDF (Pilot Notes) për ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
autor Model dhe zhvillim matës nga Arild Elverum (Rotorhub). Tekstet dhe modat e modës nga Thomas Roehl.
Emri i dokumentit dassault_falcon_20e.zip
3D Virtual Cockpit
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2.0
Krijuar 06-11-2018
Ndryshuar 06-11-2018
Downloads: 7 125
Size: 61.1 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Në Rikoooo ne i duam aeroplanët rusë dhe nuk lodhemi kurrë, këtu është një shtesë e bukur që është e pajtueshme midis të tjerëve me Prepar3D v4. Ky bombë me emrin Beriev Be-200 në mënyrë efektive mori pjesë në luftën kundër zjarreve gjigande pyjore të verës 2010 në Rusi, por edhe në Greqi, Izrael dhe Portugali. Inc ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Model nga Massimo Taccoli, VC Panelet e përshtatjes dhe vlerësimet nga Philippe Wallaert, Tinguj nga Predatorus
Emri i dokumentit beriev_be-200_package.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 27-08-2018
Ndryshuar 27-08-2018
Downloads: 6 288
Size: 250 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky është avioni i parë amerikan i krahut të deltës, duke bërë fluturimin e tij të parë në prill 1948, Convair XF-92 që duhej të bëhej një avion luftarak mbeti një projekt eksperimental, modeli 3D i kësaj shtese është me cilësi shumë të mirë, është sublime me vlerësime realiste dhe 3D klikoni ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Milton Shupe, Rick Mackintosh, Brian Alexson, Scott Thomas, Hans-Joerg Naegele, Jan Rosenberg, Nigel Richards, Pilot Figura nga Jan Visser dhe tekstet e gomave nga Mike Kelly
Emri i dokumentit convair_model_7002_xf-92a.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 24-11-2017
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 6 910
Size: 22.5 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Belfast i shkurtër është një avion i rëndë i transportit. Ishte prodhuar nga Short Brothers në kopjet 10 për Forcën Ajrore Mbretërore. Një shtesë interesante që me siguri do të gëzoni fluturimin. Përfshirë me katër repaints, GPWS (i cili gjithashtu punon me Prepar3D v4 +), tinguj me porosi dhe matës, paneli 2d ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit short_brothers_belfast.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 19-08-2017
Ndryshuar 29-08-2018
Downloads: 14 869
Size: 29.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo shtesë është vetëm në përputhje me Prepar3D v4. Në origjinë modeli 3D i kësaj shtese ishte për FS2004 (2002 Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young), më pas u rikomponua me SDK të Prepar3D v4 nga Bluebear, Tani është në formatin vendas të Prepar3D v4 xNUMX bits.Very realizim i bukur i t ... Lexo më shumë
i pajtueshëm Prepar3D v5Prepar3D v4
autor Yannick Lavigne-Fred Banting-Rob Young, P3Dshndërrimi v4 vendas nga Bluebear
Emri i dokumentit robin_dr400_regent_v2_p3dv4.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2
Krijuar 28-03-2017
Ndryshuar 05-06-2017
Downloads: 29 174
Size: 108 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu është një Ilyushin Il-76 MD për FSX i kabinës virtuale me cilësi shumë të lartë, modeluar plotësisht me matëset në 3D dhe textures HD, një punë e jashtëzakonshme! Pako e plotë.Për një version edhe më të plotë për FS2004 klikoni këtu Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
autor Ilya Kulikov (Monumentum), Kirill Konovalov, Denis Urban
Emri i dokumentit ilyushin_il-76_md.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 10
Versioni 2
Krijuar 07-01-2017
Ndryshuar 12-01-2017
Downloads: 49 879
Size: 143 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Rishikimi 2017 i Concorde (modeli i bërë nga Libardo Guzman), shumë përmirësime të bëra në panelin e 2D, disa karakteristika të reja, bug fixes. Paketa e plotë (Model + VC + Panel 2D + Tinguj + rilyej Air France dhe British Airways) Lexoni dokumentacionin kujdes për listën e plotë të ndryshimeve dhe instrumentet ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-Acc
autor Libardo Guzman, Dietmar Loleit, Philippe Wallaert, John Honniball, Charles Owens, Kelvin Keeble, update nga Andiroto
Emri i dokumentit concorde_rw_reworked_version.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 10
Krijuar 25-04-2016
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 28 966
Size: 39.1 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Një Falcon 50 i bukur me dokumentacion të plotë në frëngjisht dhe anglisht, përfshinte riparime 6 (CAEA, House, Celebrate Life, Forcat Kanadeze, AERONAVALE Detare Franceze, SOH), një panel të detajuar VC, 2D, kabinë 3D, tinguj personalë, gjëra të tjera. Duhet të ketë për çdo amator të Fal ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Model nga Yannick Lavigne, Fred Banting, Rob Young, Shtesa nga Eric Dantes, FSX vendas nga Bluebear (Postbaer61)
Emri i dokumentit dassault_falcon_50.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Përditësime për versionin 1.2 + +