Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Krijuar 28-04-2020
Ndryshuar 28-04-2020
Downloads: 865
Size: 98 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Avion i mrekullueshëm i prodhuar në fund të Luftës së Dytë Botërore, kjo paketë është përfshirë me dy liveries, kabinë të plotë virtuale dhe tinguj të përshtatur. Faleminderit Milton Shupe dhe William Ellis për krijimin e kësaj shtese. Gjithashtu, në përputhje me Prepar3D trajtimin e tokës v4 dhe v5.Superb, e rrumbullakët ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Nga Milton Shupe dhe William Ellis, me kontributet e mëparshme nga Tom Falley, Scott Thomas, Ken Mitchell dhe Sounds nga Nigel Richards. Shifrat pilot nga Jan Visser.
Emri i dokumentit howard_250_trigear_package.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 1.0
Krijuar 05-12-2019
Ndryshuar 05-12-2019
Downloads: 8 091
Size: 65.5 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paraqitje e DC-3 e nderuar është e vendosur në parazgjedhje FSX modelon dhe përfshin variacionet e fuselageve dhe repaint nga paketa e modelit "James Eden" dhe Jon Murchison "James Awesum4Sum". Të dy modelet e jashtme dhe ato të brendshme shfaqin rregullime dhe pajisje të ndryshme. Modelimi i sistemeve është provuar ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit douglas_dc-3_enhanced.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 05-12-2019
Ndryshuar 05-12-2019
Downloads: 7 653
Size: 135 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo është Familja Fokker 27 me modele Fokker F-27 Mk200 / 500, Fairchild F-27A dhe Fairchild-Hiller FH-227. Përfshirë me kabinën virtuale 3D (pa Panel 2D), tinguj me porosi dhe gjashtë gjallesa. Kjo paketë përmban konvertimet vendase për FSX (Prepar3D v4.5 i pajtueshëm) i mod Fokker 27 Family ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit fokker_27_family.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 11-06-2019
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 6 645
Size: 70.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Punë e bukur nga Milton Shupe dhe bashkëpunëtorët e tij në realizimin e këtij Lockheed PV-2 Harpoon Fire Tanker, kjo paketë përfshihet me një model dhe dy liveries, tinguj të personalizuar, vlerësime të personalizuara, një kabinë tërësisht modeluar në 3D dhe një panel të plotë 2D. Është e mundur për të bërë dro ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Nga Milton Shupe, Tom Falley, Scott Thomas, Hans Naegele, Nigel Richards, Matt Wynn. Shifrat pilot nga Jan Visser.
Emri i dokumentit lockheed_pv-2_harpoon_fire_tanker_package.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 23-05-2019
Ndryshuar 23-05-2019
Downloads: 2 554
Size: 63.4 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë përfshin një model unik (pasagjer) dhe një livre për vizatimin e konceptit, një panel dhe matësa me porosi, tingujt me porosi dhe një livre. Shumë faleminderit ndaj Milton Shupe dhe bashkëpunëtorëve të tij. Dokumentacioni dhe Paneli korrespondojnë me Howard 500 Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor nga Milton Shupe, Scott Thomas, William Ellis, dhe Sounds nga Nigel Richards
Emri i dokumentit howard_350_concept_fsx_native.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 23-05-2019
Ndryshuar 23-05-2019
Downloads: 4 412
Size: 106 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ende dhe gjithmonë një punë e mrekullueshme nga Milton Shupe dhe bashkëpunëtorët e tij. Kjo paketë përfshin modelet 5 (udhëtarët dhe ngarkesat), panelin dhe matësit me porosi, tingujt me porosi, modelin e fluturimit të personalizuar dhe livergjitë 16. Dokumentacioni i plotë. Howard 500 është një biznes jet i prodhuar në 1960s në Un ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor nga Milton Shupe, Scott Thomas, Joa Paz, Damian Radice, Nigel Richards, William Ellis dhe Willy McCoy
Emri i dokumentit howard_500_fsx_native.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 1.1
Krijuar 15-05-2019
Ndryshuar 15-05-2019
Downloads: 9 424
Size: 105 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë e pavarur shton procedurat e reja të fillimit, menaxhimin e auto-përzierjeve, listën e kontrollit interaktiv, bërtitjen e VC dhe panelin 'Monitor' në një VC të ri-textured. Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Faleminderit për autorët për këtë punë të madhe.Nuk histori ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX-AccFSX-SP2
autor Mods janë të bazuara kryesisht në paketën C-47 të Jan Visser (ekipi DIGITAL DAKOTA WORKS). Modele të rishikuara nga Manfred Jahn, textures nga Gordon (gman) Madison dhe Nick Cooper, testuar nga Alan G. Ampolsk dhe Ralf Scholten. Hulumtimi origjinal historik nga John D
Emri i dokumentit douglas_c-117d.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 3
Krijuar 15-05-2019
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 3 365
Size: 54 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë përfshin katër modele, matësa me porosi, panelin me porosi, tingujt me porosi, modelin e fluturimit me porosi dhe nëntë liveries. Falë Milton Shupe për këtë shtesë të madhe. Republic XP-72 është një luftëtar interceptues prototip i zhvilluar si një zgjerim në Thunderbolt P-47. XP-72 është projektuar për të ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor nga Milton Shupe, Tom Falley, Nigel Richards, Scott Thomas dhe Pilot Figura nga Jan Visser
Emri i dokumentit republic_xp-72_escort_fsx_native.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 08-04-2019
Ndryshuar 08-04-2019
Downloads: 3 089
Size: 25.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo shtesë është me cilësi të jashtëzakonshme, pa dyshim një nga freeware më të mirë për simulatorin e fluturimit. Modeli 3D jashtë dhe brenda është i kualitetit të lartë, matësit janë autentikë dhe në 3D, textures janë në definicion të lartë dhe tingujt janë shumë reale. Përfshin tetë liveries dhe pesë modele ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Modele, kabina virtuale dhe tingujt nga pcmeneg, ngjyra nga Manuele Villa, Vladimir Steffan dhe pcmeneg, dinamika e fluturimit, informacioni dhe shënimet e trajtimit nga FSAviator
Emri i dokumentit savoia_marchetti_s_73.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 3
Krijuar 28-02-2019
Ndryshuar 23-10-2019
Downloads: 5 920
Size: 75.3 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Beautiful Hawker-Siddeley HS.748 me modelet 6 (2A, 2B, AEW, Cargo, CargoLFD, paxLFD) dhe 94 liveries. Kjo shtesë është krijuar për FS2004 dhe më pas u konvertua nga Rikoooo në formatin origjinal të FSX dhe Prepar3d v4 me lejen dhe mbështetjen e Rick Piper autorit origjinal. Kjo paketë përfshin ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit hawker-siddeley_hs_748.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 27-02-2019
Ndryshuar 27-02-2019
Downloads: 7 646
Size: 13.8 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Spitfire Mk 1A amtare FSX dhe kompatibil Prepar3D v4, model i bukur me një jetesë unike, duke përfshirë animacione, tym, dhe efekte të mitralozit (shtypni tastin e shtypit), tinguj me porosi, kabinën 3D dhe panelin 2D, dokumentacionin. Supermarine Spitfire është një nga gjuetarët më të përdorur me një vend RAF dhe ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor AFScrub
Emri i dokumentit spitfire_mk_1a.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 18-02-2019
Ndryshuar 18-02-2019
Downloads: 2 472
Size: 69.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë përfshin shtatë modele avionësh (rrota, gjithandej, amfibë, ski) me struktura 13, një model të shkëlqyer fluturimi, tingujt autentikë dhe mbresëlënës radialë, panele me porosi, kabina virtuale të lehta për tu lexuar dhe pamje të jashtme dhe të brendshme textures.This avion ve ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Nga Milton Shupe, Nigel Richards dhe Matt Wynn, me kontribut nga Bill Ortis dhe Oleboy me ndihmën e anëtarëve të SOH.
Emri i dokumentit avia_56_series.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 06-11-2018
Ndryshuar 06-11-2018
Downloads: 6 270
Size: 28.9 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Avion i bukur i Luftës së Dytë Botërore i njohur për bastisjen e tij në Tokio. Kjo shtesë është krijuar për FS2004 nga Brian Withers dhe Roy Chaffin, pastaj u konvertua në vendlindje FSX nga Bluebear (që ne falënderojmë duke kaluar), rezultati: një shtojcë e bukur për të Prepar3D v4 dhe FSX ndër të tjera. Përfshirë me shtatë qua ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Dizajni origjinal i avionëve nga Brian Withers dhe Roy Chaffin, Konvertimi në FSX formatin amtare nga Bluebear
Emri i dokumentit north_american_b-25j_raf_mkii.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 28-08-2018
Ndryshuar 28-08-2018
Downloads: 4 207
Size: 47.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
DC Designs (Dean Crawford) na ofron këtu një shtesë të cilësisë së patëmetë, një punë e vërtetë e argjendarit! Komuniteti simmers është shumë mirënjohës. Ky avion është modeluar në çdo detaj, kabina virtuale është sublime, tingujt dhe textures janë shumë realiste. Nëse ju pëlqen Luftës së Dytë Botërore Pla ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Author Website Faqja e internetit i jashtëmDean Crawford - Dizajnet DC
Emri i dokumentit northrop_p-61c_black_widow.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 02-04-2018
Ndryshuar 02-04-2018
Downloads: 2 931
Size: 121 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Douglas A-20 Havoc / DB-7 është një avion i zhdërvjellët i Luftës së Dytë Botërore në të dy avionët sulmues, bombardues të lehta dhe luftëtar natën. Si zakonisht Milton Shupe na ofron një mrekulli edhe grafike dhe teknike. Kjo paketë për FS2004 përfshin modelet 4 dhe variantet 20, tingujt autentikë të Nigel Richards, me porosi ... Lexo më shumë
i pajtueshëm FS2004
autor Milton Shupe
Emri i dokumentit douglas_a-20_havoc_fs2004.zip
3D Virtual Cockpit
Versioni i instaluesit 10
Versioni 1.0