Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Krijuar 04-09-2018
Ndryshuar 28-04-2019
Downloads: 25 111
Size: 548 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu është Hornet Boeing F / A-18c për Prepar3D deri në v4 dhe FSX, kjo shtesë e cila përfaqësoi një punë të madhe nga autorët është ofruar në Freeware (cilësia është Payware). Dosja është e rëndë: 548 MB, kjo është normale sepse paketa është e përfshirë me zëra 85 me cilësi të shkëlqyera, tinguj autentikë, ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor 'Jimi' Hendrix, Jamal 'SpIns' Ingram, Corrado La Posta
Emri i dokumentit boeing_fa-18c_hornet_multi-livery.exe
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 18.3.00
Krijuar 05-04-2018
Ndryshuar 14-08-2018
Downloads: 9 209
Size: 83.1 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Mitsubishi F-2 në versionin A dhe B me kabinë virtuale, paketë të plotë të bërë nga ekipi i njohur japonez FS KBT. Përfshirë me variantet 30, parashutë, armë dhe shumë shikime kamera dhe animacione. Mitsubishi F-2 është një luftëtar multirole që rrjedh nga Fshati i Përgjithshëm Dynamics F-16 Fighting dhe ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
autor Ekipi FS KBT, Hiroaki Kubota
Emri i dokumentit mitsubishi_f-2a-b.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 19-05-2017
Ndryshuar 30-08-2019
Downloads: 8 785
Size: 27.8 MB
Liçensë freeware i jashtëm
MiG-23 FLOGGER e Alphasim, i përditësuar për të FSX/P3D dritat, animacionet dhe materialet e koduara MDL X të koduara. Dyqane të jashtme në kushtet e dukshmërisë së peshës, përveç ngarkesës në grevë: Droptank në gjendje peshe përmes menaxherit të ngarkesës, dyqane bërthamore RN28 në gjendjen e objektit të rënë nga fluturimi i shpëtuar.AS6 KAREN ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit mig-23_flogger.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 02-02-2017
Ndryshuar 02-02-2017
Downloads: 7 582
Size: 41.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Shtesa e plotë e Vigilante RA-5C e Amerikës së Veriut, më parë Payware FS2004 nga Alphasim e cila u bë Freeware me Virtavia, pastaj u konvertua për FSX / P3D nga LLS me shtimin e kabinës virtuale F-1 nga Tim 'piglet' Conrad. Po, është pak e komplikuar, por ajo që na intereson është ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit north_american_ra-5c_vigilante.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10
Versioni 2.5
Krijuar 28-01-2016
Ndryshuar 30-07-2018
Downloads: 14 452
Size: 76.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Shabllon shtesë Mega paketë frekuencash të F-4K / FG.1 Sulmi Phantom Air Ground Superiorty me disa repaints. Kjo pako perfshin shiritat 13 me dy modele. Të gjitha efektet si dhe konfigurimi i tymit janë përfshirë. Testuar me FSX / Përshpejtimi dhe Prepar3D. përfshirë FDE, tinguj me porosi, matës, një ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit iris_phantom_as-ga_megapack.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 10
Versioni i shtesës + rregullon
Krijuar 29-06-2014
Ndryshuar 30-05-2015
Downloads: 26 216
Size: 14 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Aero L-39 Albatros është një lartë-performance avion trajner jet zhvilluar në Çekosllovaki për të përmbushur kërkesat për një "C-39" (C për cvičný - trajner) gjatë 1960s të zëvendësojë L-29 Delfin. Ai ishte i pari i trajnerëve të jet brezit të dytë, dhe i pari turbofan-powered trajner prod ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
autor Mohammad Faali
Emri i dokumentit l-39_albatros_military_trainer_package_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 2
Krijuar 17-06-2014
Ndryshuar 25-11-2018
Downloads: 23 227
Size: 41.9 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Versioni i korrigjuar i Tornado F.3 nga Simulimi IRIS, tinguj të rinj, korrigjimi i VC dhe shumë përmirësime të tjera (shih readme). Shtimi i efekteve afterburner, adaptimi për Prepar3D v2 +. Përdorni butonat për fletët për të vendosur / tërhequr krahët e gjeometrisë së ndryshueshme. Siguruar me një mori repain ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit iris_tornado_f-3.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 10.5
Krijuar 28-05-2014
Ndryshuar 30-05-2015
Downloads: 10 031
Size: 24.9 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Një shtojcë shumë gjithëpërfshirëse dhe e detajuar e krijuar nga Roland Laborie (një francez). Fillimisht ishte për FS2004 por në sajë të mikut tonë Danny Garnier tani është kompatibil (port-over) me FSX or Prepar3D. Përfshinë një kabinë virtuale (VC), dymbëdhjetë rafte dhe versione të ndryshme, tinguj me porosi, animatio ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
autor Laborie Roland, Laurent correia, Jean Pierre Langer, Jean Pierre Bourgeois, FSX përditësuar nga Danny Garnier
Emri i dokumentit vought_crusaderf8_v1.00_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 2
Krijuar 04-02-2014
Ndryshuar 22-01-2016
Downloads: 41 467
Size: 153 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Dassault Mirage F1 MegaPack. Kjo është një paketë të plotë duke përdorur mrekullueshme Mirage F1 nga Kirk Olsson me QV të përditësuar nga Danny Garnier. Përfshin modele të shumta dhe liveries. Liveries përfshijnë airforces evropiane, SAAF, Desert, Spanja, Irakun, jordanez, i Iranit, Katari, Maroku, në variacione të shumta .... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
autor Model: Kirk Olsson, paketë Mega: Alex Guerreiro, VC update: Danny Garnier
Emri i dokumentit mirage_f1_megapack_ii.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 10
Versioni II i shtesës II
Krijuar 02-02-2014
Ndryshuar 30-05-2015
Downloads: 40 254
Size: 54.5 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Iris Mig 29 Mega paketë me shumë modele, struktura dhe efekte. Lista e riparimeve: Rusia, Malajzia, Republika Çeke, Irani, Iraku, India, Kuba, Gjermania Lindore, Luftwaffe, Sovjetik, Rumania, Hungaria, Bangladeshi, Algjeria. Paketa gjithashtu përfshin një VC me cilësi të lartë me textures korrigjuar për FSX/P3D. Shtypni ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
Emri i dokumentit iris_mig-29_mega_pack_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 2
Krijuar 05-09-2013
Ndryshuar 30-05-2015
Downloads: 17 148
Size: 23.7 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Ky Jaguar i bukur filloi fillimisht për FS2004 dhe më pas u konvertua në punë FSX & P3D ishte një pagesë, por u bë falas (freeware) për të gjithë të shijojnë. Shtesë e plotë me vlerësues të personalizuar, VC, panel 2d, tinguj, ref & lista kontrolluese, animacione, efekte speciale. SEPECAT Jaguar është një aeroplan ushtarak F ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit sepecat_jaguar_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4
Versioni i instaluesit 2
Krijuar 19-03-2013
Ndryshuar 27-05-2016
Downloads: 18 713
Size: 67 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë ishte ish payware Saab Viggen J37 i Virtavia / Algmentim tani në dispozicion si freeware. Ndryshimet janë bërë në aeroplan.cfg dhe paneli 2D / VC për të qenë në përputhje me FSX/P3D. Disa modele janë përfshirë të armatosur dhe të paarmatosur. Saab 37 Viggen (Thunder) është një aeroplan multirole i dizajnuar një ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit saab_j37_viggen_v2.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10
Versioni 2
Krijuar 12-03-2013
Ndryshuar 10-08-2019
Downloads: 19 521
Size: 25.7 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Kjo paketë ishte ish-payware Crusader Alphasim / Virtavia tani në dispozicion si freeware. Ndryshimet janë bërë në avion.cfg dhe panelin 2D / VC për të qenë në përputhje me të FSX/P3D. Repaint / modele: US Navy F-8C + F-8J / Aeronavale F-8E (FN) / USMC F-8K.The F-8 Kryqëzatë (fillimisht 8U) është një superson ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv5P3Dv4P3Dv3P3Dv2P3Dv1FSX-sëFSX
Emri i dokumentit f-8_vought_crusader.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Versioni i instaluesit 10.5
Versioni 2
Krijuar 30-11-2012
Ndryshuar 30-11-2012
Downloads: 33 138
Size: 42.2 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Këtu keni Harrier GR5 / 7 dhe T10 për FSX or P3D. Largimi dhe zbarkimi vertikal. Përfshirë disa teksture dhe modele, duke përfshirë tinguj me porosi dhe një VC të detajuar. Përfshirë modelin e detajuar 3D. Kjo shtesë është falas, por është krijuar për të mbështetur Ndihmën për HEROES (H4H) një bamirësi britanike e nisur o ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
autor UKMIL i jashtëm
Emri i dokumentit ukmil_harrier_gr5_package_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Autokton FSX dhe / ose P3D
Krijuar 30-11-2012
Ndryshuar 01-12-2012
Downloads: 32 612
Size: 31.6 MB
Liçensë freeware i jashtëm
Për versionin FS2004 pajtueshme klikoni modele hereIncludes 6 dhe textures 11. Përfshin kabinë moderne virtuale dhe panel 2D. Gjithashtu përfshin tinguj porosi, efekt efektive ndezjes, animacione të shumta. Mos harroni për ta lexuar Handbook.pdf.The Lockheed Martin F-35 Lightning II është një familje e ... Lexo më shumë
i pajtueshëm P3Dv1FSX-sëFSX-SP2
Emri i dokumentit iris_f-35b_scimitar_fa.2_fsx_p3d.zip
3D Virtual Cockpit
Port-Mbi nuk është i pajtueshëm P3Dv4