Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits
Faqja 1 nga 4 Rezultatet 1 - 15 nga 52

aeroport
Files: 24
SCENERIES_AIRPORTS.pngKëtu është një pamje e bukur e "VFR Balice Extension I" (versioni 1.2) i krijuar nga Lotar Tomczyk dhe Jakub Mista i cili përfaqëson qytetin e vjetër të Kraków (EPKK) dhe fshatin Balice (Poloni). Me shumë objekte dhe monumente 3D të hollësishme, si dhe cilësi të përmirësuara të natës. Pako e plotë me realis ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Lotar Tomczyk, Jakub Mista
 • Add-on version1.2
 • Vleresim
  (13 vota)
 • Masat 96.5 MB
 • Shkarkime 2 579
 • krijuar 11-03-2020
 • ndryshuar 11-03-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Këtu është një skenar i ri me foto realiste HD për të Prepar3D v4.5 dhe FSX / SE e cila riprodhon brigjet e mrekullueshme të Sirisë. Ne jemi të kënaqur që jemi të parët që siguruam këtë pamje për simmers në të gjithë botën, dhe dëshirojmë të falënderojmë krijuesin e saj Maher Souriti (Simulimi PRO) për besimin e vendosur ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (4 vota)
 • Masat 4.91 GB
 • Shkarkime 5 527
 • krijuar 01-02-2020
 • ndryshuar 09-02-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Baza Ajrore e Edvard AFB (KEDW) në SH.B.A. është shtëpia e Qendrës së Testit të Fluturimit të Forcave Ajrore dhe Qendrës së Kërkimeve të Fluturimit Dryden të NASA-s. Që nga 1950, pothuajse të gjithë avionët ushtarakë amerikanë janë testuar në Edvard dhe kanë qenë skena e shumë përparimeve në fushën e aviacionit. Për shembull, në O ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Përshpejtimi i Fluturimit të Microsoft Microsoft X
 • Simulator Microsoft Flight X SP2

 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 3.37 GB
 • Shkarkime 11 344
 • krijuar 11-10-2019
 • ndryshuar 11-10-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Pamje e bukur për Prepar3D v4 - Shën Bartolemije. Rezolucioni i fotos: 50 cm pixel. Rezolucioni i rrjetës: 5 m për vlerat pozitive. Autogen me OSM Data dhe Scenproc. Nga Patrick Dubois. Instalim automatik.Start fluturimin tuaj nga St Jean Airfield (TFFJ ).Saint-Barthélemy, një Karaibe frëngjisht-folëse ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D v5 & v4

Autori:
 • Patrick Dubois
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 288 MB
 • Shkarkime 26 531
 • krijuar 27-07-2019
 • ndryshuar 27-07-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Këtu është për herë të parë një pamje e plotë Freeware e Guadeloupe! Ky peizazh i bukur për Prepar3D v4 shoqërohet nga një auto-gjen (pyjet dhe zonat e shtëpive) dhe një rrjetë rezolutë 1m, si dhe disa objekte 3D. Ju mund të filloni një fluturim nga Aeroporti Pôle Caraïbes TFFR (ish Pointe-à-Pit ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D v5 & v4

Autori:
 • Patrick Dubois
 • Vleresim
  (2 vota)
 • Masat 9.80 GB
 • Shkarkime 102 258
 • krijuar 10-04-2019
 • ndryshuar 11-04-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Peizazhi i madh fotografik real i portlandit (Kodi ICAO: KPDX) dhe rrethinat e saj, peizazh mbulon një total prej 32,625 km katrore me një rezolucion të lartë prej 1m për pixel. Pamje me përafrime të sakta të pistave dhe aeroporteve në FSX dhe Prepar3D. Peizazh i përsosur për fluturimet VFR dhe qasje. Në ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 6.71 GB
 • Shkarkime 14 655
 • krijuar 28-12-2018
 • ndryshuar 28-12-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Salt Lake City (KSLC) është një qytet në Shtetet e Bashkuara, kryeqyteti i shtetit të Utah dhe selia e qarkut të Solt-Lejkut. Ky peizazh i madh foto-real mbulon qytetin dhe të gjithë rajonin e saj. Rezoluta e skenës është një metër për pixel, përfshirë me të dhënat e lartësisë së rezolucionit 10m (rrjetë). Kompatibil me të dy ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 5.58 GB
 • Shkarkime 19 526
 • krijuar 07-11-2018
 • ndryshuar 30-08-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Libani, i njohur zyrtarisht si Republika Libaneze, është një shtet sovran në Azinë Perëndimore. Ajo kufizohet nga Siria në veri dhe në lindje dhe Izraeli në jug, ndërsa Qiproja është perëndim në të gjithë Detin Mesdhe. Vendndodhja e Libanit në udhëkryqin e pellgut të Mesdheut dhe hinte arabe ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 4.92 GB
 • Shkarkime 38 624
 • krijuar 01-06-2018
 • ndryshuar 03-06-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Këtu është një pamje e bukur foto-reale e Izraelit e ofruar nga FTXDes që mbulon të gjithë territorin e Izraelit, Palestinës, Gaza dhe lartësitë e Golanit. Zgjidhja e këtij pamje është "1m / pixel" ideale për fluturimet VFR, ka vetëm një sezon pa cilësi të natës. Përfshi një rrjetë LOD10 ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 8.80 GB
 • Shkarkime 23 871
 • krijuar 01-03-2018
 • ndryshuar 01-03-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

A keni ëndërr që fluturon VFR mbi San Francisko si në botën reale? Tani është e mundur, në sajë të këtij pamjeje të shkëlqyer foto-reale në rezolucionin 1m / pixel me një rrjetë të 10m. Pamja mbulon një zonë të madhe të Kalifornisë dhe përfshin aeroportet e 7 duke përfshirë KSFO. Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (6 vota)
 • Masat 2.52 GB
 • Shkarkime 57 755
 • krijuar 27-10-2017
 • ndryshuar 27-10-2017
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Pamje shumë të madhe foto-reale të 21 750 katrorë km në 1m / pixel me rezolucion të lartë me rrjetë 10m që grumbullon qytetin e Las Vegas dhe rrethinat e tij: McCarran Intl (KLAS), Henderson (KHND), Liqeni Mead, Echo Bay, Boulder City KBVU), Las Vegas Veriut (KVGT), Nellis AFB (KLSV), Veriore Pahrump Valley ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 5.05 GB
 • Shkarkime 42 712
 • krijuar 08-09-2017
 • ndryshuar 30-08-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Pamje shumë të këndshme dhe të detajuar të Ishujve Channel, përfshin tre aeroportet: Alderney (EGJA), Guernsey (EGJB) dhe Jersey (EGJJ), textures foto-reale, shumë automjete statike dhe detaje, Compatible with REX And ​​Taxisigns HD, Dritat e qasjes 3D, Ky peizazh i mbulon të tre ishullit ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 187 MB
 • Shkarkime 26 285
 • krijuar 19-05-2017
 • ndryshuar 31-10-2017
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Ky peizazh foto-real mbulon tërë territorin e Kosovës. Është përfshirë me një sezon të vetëm. Zgjidhja e textures tokës është 2m / pixel.Scenery testuar nën P3Dv3 dhe gjithashtu punon me FSX.Kaloni nga Aeroporti i Prishtinës (LYPR) .Kosova është një territor i kontestuar dhe i njohur pjesërisht ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 2.64 GB
 • Shkarkime 17 278
 • krijuar 19-05-2017
 • ndryshuar 20-11-2017
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

photo-reale pamje të shkëlqyer që përshkruan qytetin e Kievit në Ukrainë (dhe rrethinat e saj) me tre aeroporteve (Boryspil Aeroporti Ndërkombëtar UKBB, Kiev Zhuliany International Airport UKKK, Antonov UKKT) peizazh përfshin 250 ndërtesat unike, një autogen shkëlqyer, ripërcaktimin C .. . Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Stebel (avsimrus.com)
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 1.20 GB
 • Shkarkime 25 420
 • krijuar 31-03-2017
 • ndryshuar 20-11-2017
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko

Photo-reale pamje të ishullit të Kios në Greqi, ishulli është vetëm 8 kilometra nga brigjet turke, të ardhurat e saj kryesore është turizmi. Kjo pamje është një shtesë e shkëlqyer për simulator tuaj fluturimit, të marrë jashtë nga Kios Aeroportit "LGHI" për pamje rajonale ose ndërkombëtare flights.The përfshin foto -... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Dimitris Ntaskas, Yiannis Dermitzakis, Ekipi i Scenery Hellas
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 453 MB
 • Shkarkime 18 304
 • krijuar 02-03-2017
 • ndryshuar 07-11-2017
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Skenari i instaluesit v11
 • Shkarko