Gjuhë
Rendit Files nga:
Default | emër | autor | data | Hits

Modifikim
Files: 5
MODIFICATIONS.png

Ky është Millenium Falcon nga filmat Star Wars, shkoni në shpejtësi të lartë dhe përpiquni të goditni yjet! Falcon Millenium është anije kozmike e kontrabandistit Han Solo dhe modelit të tij të dytë Chewbacca. Modeli 2018 i ri: Performanca maksimale, modelimi i plotë në natyrë / brendësi, maksimumi FSX shpejtësia: (2667 kts / GPS-GS) ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Model dhe textures nga Dean Crawford. Tingujt dhe panelin 2D nga "Lonestar". FDE nga Bruce Fitzgerald
 • Vleresim
  (64 vota)
 • Masat 68.2 MB
 • Shkarkime 48 874
 • krijuar 28-12-2018
 • ndryshuar 30-12-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Shkarko

HMS Bounty Shekulli 18th Taller i shesheve me anije te larte, me vela te drejtuar nga era, vela individuale te animuar dhe te kontrolluar, flamuj te animuar me drejtim dhe shpejtesi te eres, kreu i animuar dhe Window Management Window per te kontrolluar te gjitha funksionet e anijes. Anija i përgjigjet shpejtësisë së erës dhe drejtimit me rrotullim, ngritje, ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Milton Shupe, Nigel Richards, Rob Barendregt, Sasha Rieger, dhe Rob Ibey
 • Add-on version2.0
 • Vleresim
  (1 votë)
 • Masat 45.5 MB
 • Shkarkime 18 790
 • krijuar 24-07-2015
 • ndryshuar 10-01-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Për versionin e pajtueshëm FS2004 klikoni këtuZeppelin NT (Zeppelin New Technology) është një lloj aeroporti i ndërtuar në vitet 1990 nga kompania gjermane Zeppelin Luftschifftechnik GmbH në Friedrichshafen.This add-on është bërë me FSDS3.5. Karakteristikat janë: Multiple LOD-model me animacione për F ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

 • Vleresim
  (8 vota)
 • Masat 22.5 MB
 • Shkarkime 58 744
 • krijuar 13-12-2009
 • ndryshuar 27-03-2019
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko

Këtu është transportuesi i mjeteve luftarake USS Nimitz & USS Eisenhower nga flota e SHBA. Kjo është një add-on quhet AI (Inteligjenca Artificiale) e cila kontrollohet nga kompjuteri.Kjo me cilësi të lartë add-on do t'ju lejojë të tokës në dy transportuesit e avionëve të modeluar plotësisht në 3D / jashtme XNUMXD me s ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D deri në v5
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Javier Fernandez, Sylvain Parouty, adaptim nga Rikoooo
 • Vleresim
  (168 vota)
 • Masat 22.5 MB
 • Shkarkime 200 774
 • krijuar 06-07-2009
 • ndryshuar 16-02-2018
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10
 • Shkarko

Kjo është një kullë kontrolli themelore dhe e thjeshtë, por thelbësore për fluturimet në rrjet (pamje me shumë lojtarë) .360 ° pamje, mundësia për të shpejtuar ose ngadalësuar kohën, pamja e radarit, zgjedhja nga katër kulla me lartësi të ndryshme, paneli i kontrollit ATC. Kulla mund të zhvendoset me prekjen e tastierës "Y". Do të gjeni ... Lexo më shumë

Lista e përputhshmërisë:
 • Lockheed Martin Prepar3D v1
 • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
 • Microsoft Flight Simulator X (Të gjitha versionet)

Autori:
 • Rikoooo
 • Vleresim
  (51 vota)
 • Masat 3.72 MB
 • Shkarkime 91 810
 • krijuar 15-11-2006
 • ndryshuar 07-02-2020
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Auto-install Versioni i instaluesit 10.5
 • Shkarko