Gjuhë

Pilatus PC-7 V2.0 FSX

INFORMACIONET E FILEVE

 • Vleresim
  (32 vota)
 • Masat 26.79 MB
 • Shkarkime 16 762
 • krijuar 02-08-2010
 • ndryshuar 24-02-2013
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Përshpejtimi i Fluturimit të Microsoft Microsoft X
  • Simulator Microsoft Flight X SP2
 • Shkarko
 • Autori:
 • Tim Piglet Conrad - Planes Gica veçantë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Modeli i fluturimit është realist, kabina virtuale është e plotë, është një shkëlqyeshëm add-on. Përfshinë tetë repaint dhe dy modele:: Forcat Ajrore Zvicerane, Forca e Mbrojtjes Botsvana, Pylltaria Shtetërore e Alaskës (mundësia për të hedhur tanke), Forcat Ajrore Austriake, Forca Ajrore Abu Dhabi (Emiratet e Bashkuara Arabe), Regjistri Civil i SHBA (Benpuppy Tribute), Forca Ajrore Uruguaji, etj. Metal i pastër.

Pilatus PC-7 Turbo Trainer është një avion i vogël i trajnimit të krahut të ulët, i prodhuar nga Pilatus Aircraft i Zvicrës. Avioni është i aftë për të gjitha funksionet themelore të trajnimit duke përfshirë aerobatikë, instrument, taktikë dhe fluturim natën. Ai është përzgjedhur nga më shumë se njëzet forca ajrore si trajner i tyre ab initio - që nga futja e avionit në 1978 pranë 500 janë shitur, me shumicën ende në shërbim.

Mbi një milion orë janë fluturuar nga PC-7s në mbarë botën.
 • Autor: Tim Piglet Conrad - Piglets Plane të veçantë
 • Shkarko

INFORMACIONET E FILEVE

 • Vleresim
  (32 vota)
 • Masat 26.79 MB
 • Shkarkime 16 762
 • krijuar 02-08-2010
 • ndryshuar 24-02-2013
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Lista e përputhshmërisë:
  • Microsoft Flight Simulator X: Steam Edition
  • Përshpejtimi i Fluturimit të Microsoft Microsoft X
  • Simulator Microsoft Flight X SP2
 • Shkarko
 • Autori:
 • Tim Piglet Conrad - Planes Gica veçantë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium

Përditësuar fundit

04-07-2020Edgley Optica FSX & P3D
--------
03-06-2020Embraer ERJ 135 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Embraer ERJ 145 Multi-jetësor FSX &
--------
02-06-2020Boeing 757-200 Donald Trump (Trump
--------