Gjuhë

Pilatus PC-7SAF v.2 Zyrtari zviceran i Airforce FSX

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (44 vota)
 • Masat 39.8 MB
 • Shkarkime 15 801
 • krijuar 29-04 2011-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autor: Tim Piglet Conrad - Piglets Plane të veçantë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Version i Zvicrës Airforce Pilatus PC-7 reworked modelin e fluturimit dhe përshtatur për këtë version.
Ky është një grafikë e shkëlqyer me cilësi shtesë HD dhe një vendas i shkëlqyeshëm FSX kabina virtuale

zvicerianAir Force Zvicerane (Schweizer Luftwaffe) është një nga dy degët e forcave të armatosura me zvicerane ushtrisë zvicerane.

Avioni Pilatus PC-7 është një trajnim ushtarak projektuar në 1970s nga Pilatus Aircraft.

Konceptim

Designed në Zvicër nga Pilatus Aircraft PC-7 Turbo-Trajner ishte futur në treg në 1978 si një trajnim birddog për trajnimin e pilotëve ushtarake, veçanërisht në fushat e akrobaci dhe instrumenteve të fluturimit.

angazhimet

PC-7 aktualisht veprojnë në njëzet vende. Gjatë 80-së, një debat shpërthyen në Zvicër lidhur me një klasifikim të mundshëm të avionit si "material të luftës", e cila do të kishte penguar eksportin e saj në vendet në luftë, ose konsiderohet si i tillë. Përkrahësit e kufizuar eksportin e saj duke argumentuar se edhe pse dorëzohet pa armatimit, ajo lehtë mund të ndryshohet nga vendet blerëse për armë anije në pods (FN Herstal është përmendur si një furnizues i) ose bomba. Kjo do të ishte kryer, duke përfshirë Iraku, Irani, Burma, Meksika dhe Guatemala.
 • Autor: Tim Piglet Conrad - Piglets Plane të veçantë
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FSX-sëFSX
 • Vleresim
  (44 vota)
 • Masat 39.8 MB
 • Shkarkime 15 801
 • krijuar 29-04 2011-
 • ndryshuar 06-06 2012-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • MDL Autokton FSX dhe / ose P3D
 • Shkarko
 • Autor: Tim Piglet Conrad - Piglets Plane të veçantë
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium