Gjuhë

Comco Ikarus C42 Red-Cross FS2004

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 8.34 MB
 • Shkarkime 3 877
 • krijuar 11-01 2014-
 • ndryshuar 22-06 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Byron Warwick, rilyer dhe ripaketoj nga Rikoooo.com
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium
Ky version është për FS2004, Për të shkarkuar versionin përputhje me FSX or P3D Kliko këtu

Falë Joel Soler, drejtor menaxhues të operacionit Arc-en-Ciel dhe pasionin e tij të fluturimit, oferta franceze Red Cross-për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe të rritur mundësinë për të gjetur gëzimin e fluturimit në bordin e një Icarus C-42 Ultra-Light.

Qëllimi Arc-en-Ciel është për të rritur potencialin e çdo personi. Ajo është treguar në masë të madhe nga skuadra e saj e vështirë-pune: 70% e pilotëve Arc-en-Ciel janë në një situatë të metë (shurdhim, paraplegji ..)
croix rouge fr

Është me entuziazëm që ne me kënaqësi shpallin Rikoooo-së (www.Rikoooo.com) Partneriteti me Arc-en-Ciel!


Zoti Erik Bender, Krijuesi i faqes së internetit të njohur "Rikoooo" për të aviacionit dhe simulimi fluturimi dashuruar, dhe Z. Thomas Guiart vullnetarisht pranoi kërkesën tonë dhe ka krijuar një rilyej saktë të C42 Ikarus, zbukuruar me ngjyrat e Red-Cross 'nënshkrim. Gjithashtu falenderoj për të z Byron WARWICK për modelin 3D.

Falë shkarkimit falas të ofruar në faqen e internetit, gjithkush mund të përdorë vetëm një dhe të vetmen Ikarus të Kryqit të Kuq për të patur një përvojë unike online të aviacionit me Flight Simulator 2004 dhe Flight Simulator X® (nga Microsoft® dhe Prepar3D v1 dhe v2® nga Lockheed Martin®).

Përmes këtij partneriteti Kryqi i Kuq franceze dëshiron për të përhapur përkushtimin e saj ndaj personave me aftësi të kufizuara, për të tërhequr njerëzit drejt shkakun Arc-en-Ciel-së; dhe më në fund për të gjetur sponsorë të aftë për të aktivizoj operacionin.

Për të Kuq-Cross 'vjetorin 150th, Rikoooo dhe ekipi Arc-en-Ciel ofrojnë ju të vijnë të gjithë në bord dhe të vazhdojë përfshirjen e organizatës në Aviacionin dhe historinë e saj. Pikërisht njëqind vjet më parë, ndihma e Red-kryq "është dhënë luftëtarëve në WW1 në sajë të përkushtimit të saj ndaj fluturimit.Red-Cross "Operacioni Arc en Ciel" në partership me Rikoooo


Lidhje të dobishme: Page Facebook operacion Arc en Ciel

Kliko në një imazh per ta zmadhuar
1 > 1
1 1 1
1 1

Ladd-në: Pak complet avec kabinë virtuel, mat et bijtë personnalisés


 • Autori: Byron Warwick, rilyer dhe ripaketoj nga Rikoooo.com
 • Shkarko

INFORMACION

 • i pajtueshëm FS2004
 • Vleresim
  (0 vota)
 • Masat 8.34 MB
 • Shkarkime 3 877
 • krijuar 11-01 2014-
 • ndryshuar 22-06 2015-
 • Liçensë freeware i jashtëm
 • VC 3D Virtual Cockpit
 • Auto-install Versioni i instaluesit 2
 • Shkarko
 • Autori: Byron Warwick, rilyer dhe ripaketoj nga Rikoooo.com
 • Asnjë virus i garantuar nga
  ImunifyAV Premium